Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Most mihez kezdjek? (Kérdésed...

Most mihez kezdjek? (Kérdésed túl rövid, a magyarázatod hosszú. )

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy a macskánk olyan 4-5 hete a világra hozott 3 kiscicát, de nem itthon. Pár nap múlva haza hozta őket, de rá kb 2 napra, az egyik éjjel el is vitte őket valahova, de az biztos, hogy nem a mi kertünkben voltak. Nem találtuk őket sehol, és gondoltuk, hogy nem is érdemes keresnünk, mert nem mehetünk be minden ház kertjébe az utcánkban. De tegnap észrevettük, hogy az egyikük a kertben szaladgál, de sajnos tart az emberektől, és senkit se enged közel magához. Azt is kifigyeltem, hogy hova rejtőzik el. Namár most, hozzá lehet szoktatni valahogy az emberekhez, hogy ne féljen tőlünk, vagy örökké ilyen marad?
2011. szept. 24. 18:40
 1/8 anonim ***** válasza:
Ők igazi kis vadmacskák...,elvileg hozzá lehet szoktatni,de sztem nem érdemes,hagyd meg őket ilyennek.
2011. szept. 24. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Egyik éven mamámnál is volt hasonló eset, kb. 5 éve. Nyár volt, sokat voltam kint mamámnál (kb. 9-10-11 voltam). Láttuk hogy jön mamám macskája egy saját lábán jövő kismacsekkal, a kölykével. Sokat játszottam vele, ugrókötelet lóbáltam neki, gurítottam neki a labdát, stb... Nem tudom, pontosan mennyi időbe telt, de biztos volt 4 hónap (kb. 2-3 hetente mentem 1-1 napra). Megengedte magát simogatni, felvehettem. Velem megbarátkozott, a többiekkel is, de nekik több időbe telt. Játssz vele, mutasd meg neki, hogy az anyamacska se fél tőled, etesd az anyát a kezedből, és egy idő után a picit is. Türelem kell hozzá, meg idő.
2011. szept. 24. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat! úgy döntöttem, hogy akkor megpróbálom azt, amit a 2. válaszoló írt :)
2011. szept. 25. 16:28
 4/8 anonim ***** válasza:
Jól döntöttél!!;)
2011. szept. 25. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Mi is jártunk így néhány éve. Két napos elköltöztette a kölykeit a macsek, és csak másfél hónaposan hozta őket haza. Úgy sejtem addig egyáltalán nem találkoztak emberrel. Nagyjából négy hónaposak voltak mire hagyták magukat simogatni.


Tényleg kitartás kérdése, de a kézből etetést viszont nem javaslom. Ugyanis a kis cicák még nem tesznek különbséget a kezed és a kaja között. Probléma nélkül ráharapnak a kezedre, és nem kicsit...

2011. szept. 25. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy ma meg nem találom sehol. Reggel látták a szüleim, hogy alszik az anyjával a tuja alatt, de ilyenkorra meg jól el tud bújni, és mindig máshova bújik a kis cseles :) de nyitva tartom a szemem...
2011. szept. 25. 18:10
 7/8 anonim ***** válasza:
Tuti előbújik majd valahonnan a kis szeleburdi=)
2011. szept. 25. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Na a nővérem megtalálta őket, és már itt vannak a teraszon. Bekajáltak, mert éhesek voltak szegények, de mivel az anyjuk is evett ezért ők is ettek végre szilárdat is. Még egy kicsit tartanak tőlünk, de szerintem lassan-lassan meg fognak szokni :) egyenlőre mindig a cipősszekrény alá bújnak :)
2011. szept. 27. 10:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!