Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ha a macskám fél a gyerekektől...

Ha a macskám fél a gyerekektől, és láthatóan kerüli őket, akkor az én gyerekemnek sem fog örülni?

Figyelt kérdés
Pedig nagyon bújik a hasamhoz, ráadásul amióta terhes vagyok, állandóan utánam koslat, hogy vigyázzon rám. Mégis, amikor vendég gyerekek jönnek, menekül, és megijed tőlük, furán nézegeti őket. Már megszokhatta volna, heti egyszer biztosan jön hozzánk egy-egy rokon vagy ismerős gyereke.
2019. szept. 9. 15:13
 1/6 anonim ***** válasza:
60%
Nem, mert tudja, hogy majd kínozni fogják.
2019. szept. 9. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Eddig egyik gyerek sem bántotta, és én is ránevelem majd a gyerekemet, hogy hogyan szabad nyúlni a macskához.

Mivel kitett cica volt, lehet rossz élményei voltak az előző helyen, nem tudom.

2019. szept. 9. 15:17
 3/6 anonim ***** válasza:
93%
Szarintem a te gyerekedhez hozzá fog szokni, mivel ő állandóan ott lesz nem csak időnként. A mi cicánk is fél minden idegentől, amikor lakásfelújítás volt és ki-be jártak a mesterek szegény egész nap a fürdőkádban lapított. Pedig ő nem kitett cica volt, szerető gazditól került hozzánk 1 évesen. Viszont a barátaink közül azokkal, akik töbször jöttek hozzánk idővel megbarátkozott.
2019. szept. 9. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

A gyerekek általában hangosan kiáltozva, trappolva mennek a macskához, ha meglátják. Az állat ezt nem tudja kezelni, ha nincs hozzászokva. Heti 1x megijed tőlük, nem tud mit kezdeni velük.

Ha kezdetektől fogva mellette nő fel a gyerek, akkor szerintem nem kell félni. Persze ahogy nagyobb lesz, meg kell tanítani neki, hogy hogy bánjon vele. Nyugodtan, csendesen kell közeledni feléjük.

2019. szept. 9. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Heti 1x nem fog hozzászokni. Ha lesz gyereked, akkor ott lesz 0-24, lesz ideje összebarátkozni vele fokozatosan.


Az enyémek is utálják a rokon-és vendéggyerekeket, de a saját az más, sosem volt gond.

2019. szept. 9. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy tényleg rossz tapasztalatai vannak a gyerekekkel korábbról.


Szerintem a tiéddel más lesz, már most is szereti, mert bújik a hasadhoz. Ő családtag lesz neki.

2019. szept. 14. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!