Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért pusztulnak el folyton a...

Miért pusztulnak el folyton a macskáink?

Figyelt kérdés

Volt egy macskánk amely már többször ellett hozzánk. Emlékszem, amikor már szépen megnőttek a kölykei, hirtelen eltűntek. Feltehetően az anya macska zavarta el őket. Viszont én nagyon szerettem volna, ha újból lennének kiscicáink.

No néhány hónap múlva már született is 4 kismacskánk. Amikor pár hónaposak lettek, egyszercsak három nap alatt leépültek, pedig semmi jele nem volt. Egy macskán döglegyek is voltak, volt aminek a szája, orra, szeme véres váladékos volt és valahol az udvaron sárga hányást is láttam. Sajnos rendkívül szenvedtek és láttuk, hogy nem lesz jobb. El is pusztultak.

Utána néhány héttel, hoztunk egy kedves ismerőstől kettő aranyos kiscicát. Ők is szépen fejlődtek, és minőségi eledelt kaptak. Több hónapos macskák voltak, amikor is a lány cica kb. két napja nem evett és nagyon levert hangulatú volt és harmadnapra elpusztult. A fiú macska 1-3  nappal később ugyanazok a tünetek kíséretével szintén elpusztult.

Ezek után sokkal később született még öt kiscicája a fent említett macskától. Szépen növögettek. Gondoltam 6 macska nekünk sok, a kicsikből ajándékozok a volt osztálytársamnak. El is vitt kettőt. Telt múlt az idő, egyszercsak abból a három cicából ami itt maradt nálunk, az egyik rosszul lett. Nagyon sokat feküdt, csipás lett a szeme, de igazából először nem gyanakodtam, úgyhogy nagyon nem is figyeltem a jeleket. Később (kb. 3nap) arra lettünk figyelmesek, hogy haldoklik. Félig ki volt merevedve, de inkább olyan volt mintha le akarna bénulni. A szeme pedig nyitva volt. Természetesen ő is elpusztult...  Na de ha ez nem lett volna elég, a volt osztálytársam egy eseményen megkeresett és közölte, hogy mindkét tőlem kapott cica elpusztult. Később kiderült, hogy napra pontosan halt meg mindakét helyen a három macska...

(Aztán megint ellett a nagy macskánk, de ezek után inkább nem tartottuk meg őket). 

Később úgy alakult, hogy nagyapám munkatársától kaptunk két kiscicát. (Ekkor már különböző okok miatt nem volt meg a sokszor említett anya macska). Ez lassan 2 hónapja. Most megint ott tartunk, hogy egy macska elpusztult. Épp tegnap szóltak a nagyszüleim, hogy képzeljem már el, hogy az egyik kisebb macska haldoklik. Rohantam, hogy megnézzem, de már ki volt meredve és szintén nyitva volt a szeme. Nekünk dolgunk volt és azt hittük, hogy már meghalt. Aztán kiderült, hogy mégsem halt meg teljesen, de már percei voltak így is. Amikor fényre került, láttam, hogy az orrára és a szájára sötét váladék volt folyva.

Mialatt ezek a szörnyűségek történtek, mi mérgezésre gyanakodtunk (a szomszédaink hajlamosak), de szerintem valami egészen más lehet a háttérben. Amint mondtam, a volt osztálytársamnak ajándékozott macskák és a sajátunk ugyanakkor pusztult el. Az anyjuk génjeire is gondoltunk, hogy valami nem stimmel, de azokkal a macskákkal mi van ami nem is a rokona?

Kiemelném, hogy a körülmények megfelelők voltak minden esetben és a legjobb tápot, konzervet, csirkefarhátat, csirkenyakat, stb kapták. És még azt is hozzátenném, hogy egyszrű házimacskákról van szó.

Bocsánat a rendszertelen írásért, és köszönöm, ha végig olvastad. Ha pedig van valakinek ötlete, hogy mi lehet ezeknek a haláloknak az oka és leírná, annak nagyon megköszönném.


Üdvözlettel egy kétségbeesett lány :((



2019. szept. 9. 20:11
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
17%

A többiek nagyon leszóltak, hogy miért hagyod dögleni a macskákat, de ez azért nem ilyen egyértelmű, főleg udvaron, kertben tartott macskáknál, akik bejárják az egész szomszédságot. Sokszor csak akkor jönnek haza, amikor már tényleg dögrováson vannak. Vagy épp hazajön, kicsit csipás, kicsit prüszköl... na és. Aztán két napra rá fogja magát és megmurdel...


Valószínűleg összeszed ott minden macska valami fertőzést, és nem bírnak belőle kikeveredni. Szomszédoknál is hullanak a macskák? Vannak öregek a környéken? Vagy csupa fiatal cica, és egyik sem éri meg a pár éves kort? Esetleg a régi macskák elpusztíthatatlanok, de soha nincs kölyök, ami megmaradna?


A következő macskát viszont valóban elvihetnéd állatorvoshoz, lehetőleg minél hamarabb. Ahogy a kutyákat be lehet oltani egy csomó minden ellen, úgy a macskákat is. Hátha szereznének némi védettséget és megérnék a felnőttkort. Az első alom előtt viszont az állatorvos ivartalanítsa is, főleg ha lány, mert rendszeresen vesződni az újabb almokkal nem jó móka.

2019. szept. 9. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
78%
Tucatjával gyilkolod a macskákat és még te vagy kétségbeesett? Hát baz_dmeg! Mondanám, hogy legközelebb ivartalanítsd az állatod, de inkább soha többé még csak állat közelébe se menj. Fel nem fogom hogy lehet valaki ilyen szívtelen, kegyetlen. A sírás kerülgetett ahogy olvastam ezt az undormányt...
2019. szept. 9. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim válasza:
82%
Mond csak még hány macska iszonyatos kínok közti halálát tervezed végignézni, mielőtt kihívod az állatorvost? Remélem annak lesz annyi esze, hogy feljelentsen állatkínzásért.
2019. szept. 9. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
79%
Hagyjátok, ez valami kamu lesz! Ekkora barom nem létezik.
2019. szept. 9. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
78%
Nem is tudom mi a rosszabb, hogy ha ez igaz, vagy ha valami beteg barom erre veri, hogy ilyeneket kitalál...
2019. szept. 9. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
8%

Még ennyi rosszindulatú hülye pcsát, mint ami ennél a kérdésnél összejött!


A kérdező éppen megoldást keres, ha nem vennétek észre, ti meg kórusban "Jaaaaj, de felelőtlen, jajj, de állatkínzás, hogy lehetsz ennnnnnnyire kegyetlen, ahh, repülősót, elájulok...."


Minden más meg le van pontozva a vérbe, mert nem száll fel valaki a nyafogóvonatra, hanem szépen higgadtan leírja, hogy miért szoktak vidéken dögleni a macskák, majd szépen nyugodtan elküldi a kérdezőt állatorvoshoz, hogy oltassa időben a következő macskát.


Szerintetek a ti válaszaitok a hasznosak? Komolyan? "Hogy lehetsz ilyen kegyetlen? áh, sírok, jajj" Tényleg erre van szüksége a kérdezőnek? Vagy valami higgadt hangra.


Ja, a nagy sopánkodásban addig nem jutottatok, hogy az állatorvosnál az előre oltást javasoljátok.


Szégyelljétek magatokat!

2019. szept. 9. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
83%
Utolsó! Te nagyobb barom vagy, mint a kérdező.
2019. szept. 9. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk is van sok macskánk de ha ez lenne a baj hogy pár nap alatt meghalnak a macskák egyből gondolnék valami olyan betegségre ami fent marad az udvarba így egy ideig nem lenne macskánk. De ezek szerint nem minden embernek van ennyi esze.
2019. szept. 9. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
100%

Mindjárt szégyenlem magam, mert én rendszeresen állatorvoshoz viszem az állataimat, beoltatom őket, vigyázok az egészségükre és nem hagyom szenvedni, meg halomra pusztulni őket.

A kérdező "problémájára" az a legjobb megoldás, ha nem tart állatot, ameddig nem tud megfelelően gondoskodni róluk.

2019. szept. 9. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
100%
Kétségbeesett? Én ha kétségbeesek, mert beteg a macskám, rohanok az állatorvoshoz, nem pedig a 20. macska szenvedése és halála után ide írom ki a kérdést... Boncoltatni is lehetett volna, ahogy írták, abból is kiderül, mi a baj. Valószínűleg a környezetben valami fertőzés van, ennyiből lehetetlen megmondani, hogy mi lehet. De nem is az a lényeg, hogy mi, mert nem tudsz vele mit kezdeni, nem lehet a környezeted felgyújtani, meg hasonlók. Ezt csak úgy tudod kiküszöbölni, ha BENT tartod a macskát, OLTATOD, és VIGYÁZOL, hogy cipővel se vigyél be semmit. Célszerű nem összefogdosni az idegen macskákat, mert lehet, hogy fertőzöttek. Cipőt az udvaron célszerű tartani, felvenni, levenni, illetve a ruhára is figyelni kéne, pláne amíg kicsi a cica. Ha benti lesz, jobban észreveszitek a jeleket, hogy beteg, és AZONNAL vinni kéne állatorvoshoz, aki ha szerencsétek van, és nem halálos, meg tudja menteni.
2019. szept. 10. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!