Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért pusztulnak el folyton a...

Miért pusztulnak el folyton a macskáink?

Figyelt kérdés

Volt egy macskánk amely már többször ellett hozzánk. Emlékszem, amikor már szépen megnőttek a kölykei, hirtelen eltűntek. Feltehetően az anya macska zavarta el őket. Viszont én nagyon szerettem volna, ha újból lennének kiscicáink.

No néhány hónap múlva már született is 4 kismacskánk. Amikor pár hónaposak lettek, egyszercsak három nap alatt leépültek, pedig semmi jele nem volt. Egy macskán döglegyek is voltak, volt aminek a szája, orra, szeme véres váladékos volt és valahol az udvaron sárga hányást is láttam. Sajnos rendkívül szenvedtek és láttuk, hogy nem lesz jobb. El is pusztultak.

Utána néhány héttel, hoztunk egy kedves ismerőstől kettő aranyos kiscicát. Ők is szépen fejlődtek, és minőségi eledelt kaptak. Több hónapos macskák voltak, amikor is a lány cica kb. két napja nem evett és nagyon levert hangulatú volt és harmadnapra elpusztult. A fiú macska 1-3  nappal később ugyanazok a tünetek kíséretével szintén elpusztult.

Ezek után sokkal később született még öt kiscicája a fent említett macskától. Szépen növögettek. Gondoltam 6 macska nekünk sok, a kicsikből ajándékozok a volt osztálytársamnak. El is vitt kettőt. Telt múlt az idő, egyszercsak abból a három cicából ami itt maradt nálunk, az egyik rosszul lett. Nagyon sokat feküdt, csipás lett a szeme, de igazából először nem gyanakodtam, úgyhogy nagyon nem is figyeltem a jeleket. Később (kb. 3nap) arra lettünk figyelmesek, hogy haldoklik. Félig ki volt merevedve, de inkább olyan volt mintha le akarna bénulni. A szeme pedig nyitva volt. Természetesen ő is elpusztult...  Na de ha ez nem lett volna elég, a volt osztálytársam egy eseményen megkeresett és közölte, hogy mindkét tőlem kapott cica elpusztult. Később kiderült, hogy napra pontosan halt meg mindakét helyen a három macska...

(Aztán megint ellett a nagy macskánk, de ezek után inkább nem tartottuk meg őket). 

Később úgy alakult, hogy nagyapám munkatársától kaptunk két kiscicát. (Ekkor már különböző okok miatt nem volt meg a sokszor említett anya macska). Ez lassan 2 hónapja. Most megint ott tartunk, hogy egy macska elpusztult. Épp tegnap szóltak a nagyszüleim, hogy képzeljem már el, hogy az egyik kisebb macska haldoklik. Rohantam, hogy megnézzem, de már ki volt meredve és szintén nyitva volt a szeme. Nekünk dolgunk volt és azt hittük, hogy már meghalt. Aztán kiderült, hogy mégsem halt meg teljesen, de már percei voltak így is. Amikor fényre került, láttam, hogy az orrára és a szájára sötét váladék volt folyva.

Mialatt ezek a szörnyűségek történtek, mi mérgezésre gyanakodtunk (a szomszédaink hajlamosak), de szerintem valami egészen más lehet a háttérben. Amint mondtam, a volt osztálytársamnak ajándékozott macskák és a sajátunk ugyanakkor pusztult el. Az anyjuk génjeire is gondoltunk, hogy valami nem stimmel, de azokkal a macskákkal mi van ami nem is a rokona?

Kiemelném, hogy a körülmények megfelelők voltak minden esetben és a legjobb tápot, konzervet, csirkefarhátat, csirkenyakat, stb kapták. És még azt is hozzátenném, hogy egyszrű házimacskákról van szó.

Bocsánat a rendszertelen írásért, és köszönöm, ha végig olvastad. Ha pedig van valakinek ötlete, hogy mi lehet ezeknek a haláloknak az oka és leírná, annak nagyon megköszönném.


Üdvözlettel egy kétségbeesett lány :((



2019. szept. 9. 20:11
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
89%

az javaslatom az, hogy több macskát ne tartsatok. De úgyis fogtok...

Egyébként van olyan, hogy állatorvos? Rémlik? Tudod mire való?


"(Aztán megint ellett a nagy macskánk, de ezek után inkább nem tartottuk meg őket). " Hát mi lett velük?


Amit műveltek az konkrét állatkínzás.

2019. szept. 10. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim válasza:
9%

A KÉRDEZŐ VAGYOK. (Elfelejtettem annak a fióknak a jelszavát amiről kiírtam a kérdést).

Ez az egész, szerencsére nem velem történt, hanem egy hasonló dolog egy idős párral, akikről az ismerőseinken keresztül szereztünk tudomást. A szüleim meséltek nekem róla. Én pedig átfogalmaztam, hogy személyesebb legyen, sőt szerintem túlságosan is az lett és még szőttem is a történetbe néhány dolgot. A történetben sok kitaláció van, hogy valósabbnak tűnjön, ráadásul szerintem ha valakivel tényleg ilyen történne nem ide írná ki. A tünetekről kérdezősködtem, hogy körübelül miket élhetett át a párnál élő 2-3 macska. A végére is a hitelesség kedvéért írtam a "kétségbeesett lányt". Sajnálom, hogy ezen a szövegen egyesek elpityeredtek és felhúzták magukat, de esküszöm nem számítottam rá, hogy lesznek ilyenek. Inkább azt vártam, hogy valaki aki tudja mi lehet ez leírja, mert kíváncsi voltam, hogy mások szerint mire lehet ebből a néhány információból következtetni.

Jó, visszaolvasva tényleg elég durva lett amit írtam.

(A valóságban nekem, kérdezőnek 2 kutyám van és rendszeresen viszem őket állatorvoshoz, tehát aggodalomra semmi ok. Sőt személy szerint sosem volt macskám, mivel allergiás vagyok rájuk). Tehát mégegyszer leírom, ez az egész egy nagy kitaláció, csupán egy másik esetből merítettem ötletet. Szóval akik azt írták, hogy kamu, igazuk volt.

Több kommentet légyszíves ne írjatok, mert ahhoz képest, hogy ez egy valótlan történet, eléggé elfajultak a kommentek alatta és egyébként is már 1-2 ember leírta amire kíváncsi voltam az elején. És higyjétek el tanultam belőle ezért ne is írjatok több kommentet, mert nem vagyok vevő arra, hogy szidjon bárki is azért, mert csináltam valami hülyeséget. Szóval nem kérek az "állatkínzó vagy" kommentekből, mert én sosem bántottam/bántanék állatokat, a kérdező pedig egy kitalált személy, szóval felesleges leírni százmilliószor, mert nem létezik. Köszönöm. Ha pedig érkezik is komment, valószínű, hogy sosem fogom elolvasni, mert el akarom felejteni ezt az egész baromságomat ennek érdekében pedig nem látogatom többet ezt az oldalt.

2019. szept. 10. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
86%
Csak azért is írok :D nem csak hogy állatkínzó vagy de még hazudgálsz is
2019. szept. 10. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
53%

Üzenném a kedves 11. válaszolónak, hogy a macskád, illetve semmilyen állatod nem teheti ki a lábát a telkedről! Ez benne van egy állatvédelmi törvényben...

Hogy ezt Te bent tartással, kennelel, vagy macskabiztos kerítéssel oldod meg, az már a Te dolgod.

2019. szept. 11. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
91%
Kedves kérdező, ha ennyire unatkozol, hogy ilyen beteg dolgokat kitalálsz, és közzé is teszed, neked is el kéne menned orvoshoz. Már ha egyáltalán tényleg kamu... Merthogy igenis reális a dolog sajnos, simán lehet, hogy csak megijedtél és véded magad. Szánalmas.
2019. szept. 12. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
26%

Hát nem is tudom. Hol voltak tartva, kint vagy bent? Rendesen ettek változatosan vagy finnyáskodtak, válogattak?

Mert nálunk két esetben élték meg a felnőttkort a cicáink: ha bentiek(vagy kinti-benti, de kölyökként csak benti) voltak, vagy ha válogatás nélkül mindent megettek, amit kaptak(házi kosztot szoktunk adni kutyáknak, cicáknak is, az a legváltozatosabb, magunk állítjuk össze, pl vegyes zöldségleves, bele zsemle áztatva+csirke/kacsa(házi) nyesedékek, vagy komplett húslevest feltuningoltuk rizzsel, ilyesmi), mivel sok cica nem evett mást, csak a színhúst, ami igaz volt benne, de ahhoz kevés, hogy csak azt legyen hajlandó megenni, így lesoványodtak, megfáztak, megbetegedtek. De amelyik rendesen evett, az szép, nagy, erős és egészséges cica volt, még egy csipája sem volt és egyet nem tüsszögött. A bentiek meg a meleg miatt, védettebb környezet stb.

2019. szept. 12. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
41%

Volt nálunk is amikor így pusztultak a macskák és másnak is a faluban. Járvány volt. Azt tudtam tenni hogy mindent fertőtlenítettem a kamrától a padlásig és a tyúkólat, udvart. És azóta nincs semmi gond, szépek a cicáim, mind a négy fekete :-D

Viszont volt olyan szomszéd aki fagyállót tett ki itatni a rókának, patkányoknak stb. és azért pusztultak a macskák is. Az emberi felelősség is határtalan sajnos.

2019. szept. 14. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
41%

Szerintem valamelyik szomszéd megmérgezhette őket.

Vannak ilyen r0hadékok.


Nekem is volt sok macskám gyerekkoromban, és egyszerre eltűntek. A következő csapat közül az egyik úgy jött haza, hogy döglegyek voltak rajta és férgek jöttek ki a lyukából. A macska élt, mozgott, de benne voltak a kukacok.

A mai napig bennem él ez a kép... Ő volt a legkedvesebb macskám.

A többiek pár napra rá eltűntek.

Elköltöztünk, egy ideig visszajártam a házhoz, hátha találkozok még valamelyikükkel...szerencsére egy meglett. Teljesen le volt fogyva (max egy hét telt el a költözés óta), és amikor haza vittem akkor ment a hasa napokig.

Elvittük dokihoz, már nem emlékszek mi volt a baja pontosan vagy hogy mit adott neki....

2019. szept. 14. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!