Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macska kint vagy bent?

Macska kint vagy bent?

Figyelt kérdés
2019. szept. 15. 11:40
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:

Bent biztonságosabb, de kint jobban élhet.

Anyukám szerint kínzás a cicának egész életében bezárva a lakásban.

De én félek, hogy kint vmi baja esik.

Én nevelem 2 hetes kora óta, mert ki volt dobva.

2019. szept. 15. 11:44
 2/15 A kérdező kommentje:

Még egy oltása van, akkor lesz 5 hónapos.

Ivartalan már, kandúr.

Nem akarom, hogy szenvedjen idebent, de azt se, hogy veszélyben legyen.

Létezni sem bírnék, ha nem tudnám mi van vele, merre jár.

De az ő érdekét kell szem előtt tartanom, hogy boldog legyen.

Szóval mi a jobb a cicának? Ha kint csavaroghat, vagy ha bent biztonságban lehet?

2019. szept. 15. 11:47
 3/15 anonim ***** válasza:
17%
Hát ha egyáltalán nem engeded ki, akkor már tényleg kínzás. Az állatoknak is ugyan úgy kell a szabadság ahogy nekünk embereknek. Egyébként természetes hogy félted de azért ne ennyire féltsd. Mienek a körülmények az udvaron? Van kutya?, vagy esetleg olyan hely ahol ki tud menni? Ha nincs akkor hagyd élvezze a szabadságot mert az a legfontosabb az embereknek és az állatoknak is.
2019. szept. 15. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
78%

Azért ha veszel neki játékokat vagy macska bútorokat már jobb egy fokkal

Nekem benti cicám van és nagyon is jól elvan a játékaival a macskatoronnyal nem hinném hogy szenved biztos nem engedném ki

2019. szept. 15. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
92%

A benti tartas a biztonsagos.rengeteg szenvedestol kimeled meg altalaban igy a macskat.

Ha van ra penzetek csinaltassatok kintre "kifutokat" ugymond (leracsozott terulet a kertben) vagy neha setaltathatod is

2019. szept. 15. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
16%
Ha házam lenne,biztos hogy se kutya se macska nem tenné be oda a lábát. Nyilván ha lakásban él az ember és szeretne állatot tartani akkor kénytelen. Viszont annak ellenére hogy lakásban élek a 10 éves kutyámmal, a mai napig képes elbogarászni egy kertben egész álló nap. Tesómék családi házban élnek, ha megyünk egész nap kint van, imádja. Persze itthon sincs probléma, elfekszik, mi mást tud csinálni. Macska ugyanez. Alapjába véve az állatok a természetbe valók, nem bezárva egy lakásba. Kell nekik az inger.
2019. szept. 15. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
66%
Ne engedd csavarogni, az neki sem jó, és állatvédelmi törvényt is szegsz vele. Ha nagyon kintre vágyik, csinálj neki kifutót, vagy vidd el pórázon sétálni.
2019. szept. 15. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
friss levegőre is szüksége lenne elvileg.
2019. szept. 15. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Saját szobája van a cicámnak, 3 kaparóbútor, polcok a falon, rengeteg játék és macskanövények. Nyílik onnan egy nagy terasz cicabejáróval, ahol 3 láda cicafű van neki termesztve. A terasz be van rácsozva, csináltam neki párkányt végig hosszan, ahol egész nap üldögél és nézelődik.

Szerintem cicajó helye van, a gond, anyukám szerint, hogy semmilyen palota nem pótolhatja a kint szabadon csavargást, vadászást, szerinte csak az az igazi cicaélet.

Kezdek elbizonytalanodni. A párkányon üldögélve mindig a madarakat, mozgásokat figyeli.

Ki szoktam vinni pórázon, hámmal. Legtöbbször a fűbe lefekszik és nézelődik, vagy utána ugorna vminek. De anyukám azt is mondta, hogy pórázon tudja, hogy nem mehet sehova, ha levenném, akkor tuti menne szabadon, az kéne neki.

Legjobb kajákat veszem neki, sokat foglalkozok vele, de nem szeretném, hogy szomorú legyen.

Mi van, ha tényleg nem számít az erőd, akkor sem lesz soha igazán boldog, ha nem élvezheti a szabadságot?

2019. szept. 16. 08:17
 10/15 anonim ***** válasza:
Ha ház, akkor a benti tartás mellett akár lehet zárt kifutója is,vagy csak egy lekerített terasz. Vannak köztes megoldások, mint a macskabiztos kerítés is. Nem muszáj végletekben gondolkodni+ezeket egy sima csirkehálóval is meglehet oldani.
2019. szept. 16. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!