Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macska kint vagy bent?

Macska kint vagy bent?

Figyelt kérdés
2019. szept. 15. 11:40
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
70%
NE hallgass anyukádra! A csavargást csak addig élvezi a macska, amíg nem szívja meg! Márpedig nagyon nagy esély van rá, hogy történik vele valami: elüti egy autó, szétszedi egy kutya, megmérgezik, bezárják valahova, összeverekszik más macskákkal, összeszedi valamelyik halálos vírust amire nincs oltás, stb... Nem beszélve arról, hogy ha kiengeded, akkor vadászni fog, oda fog sz@rni mások kertjébe, esetleg eleazi más macskák elől a kaját. Szóval aki hagyja kóborolni a macskáját, az más embereket is bosszant vele! Alapvetően amíg nem kóborolt kint, addig nem is tudja, hogy milyen, szóval nem is hiányozhat neki! Tökéletes helye van nálad, hidd el!
2019. szept. 16. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
70%

Amit leírtál, szuper környezet a cicának. Nr higgy anyukádnak, attól, hogy magabiztosan hangoztatja a véleményét, még nem lesz igaz.


Nekem utcáról mentett macskáim vannak, szóval tudják, milyen a kinti élet. Itt horkol mind a kettő az ágy közepén, nem érdekli őket, hogy mi van kint. A kíváncsibbat szoktatjuk a hámhoz, mert néha kukucskál ki, de két lépésnyire az ajtótól jelzi, hogy elég volt, menjünk vissza. Szóval nem akarnak kimenni, itt jobb életük van, és ezt ők is tudják.

Ami nálad van, az meg egyenesen szobacica-paradicsom lehet. :)

2019. szept. 16. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim válasza:
59%
A benti macskák átlagéletkora akár 2-3-szor akkora mint azoké akik kint is vannak. Elütheti egy kocsi, nem is beszélve a különböző betegségekről, FIV, FIP, FeLV, mind halálos és gyógyíthatatlan. Kandúrként még nagyobb az esélye, hogy elkapja ezeket. FIP és FeLV ellen van megelőző védőoltás ha jól tudom, FIV ellen elvileg nincs (de már olyat is hallottam h USA-ban van rá valami csak európában nem lehet kapni). Kevés ilyen szerető gazdija van egy cicának, szerintem maradjatok meg minnél tovább egymásnak:) Aztán persze tied a döntés az se ritka h kinti macskák is elérik a vén kort.
2019. szept. 17. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
35%
Ember benn, állat kinn.
2019. szept. 21. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 Franz Müller ***** válasza:
Néhány hónapja hozzám költözött egy fekete macska. Egy darabig a kertben élt, nem engedett magához senkit. Most már elfogadott gazdájának és többnyire a lakásban tartózkodott, mert a macskajáraton ki-be tudott menni. Amióta lehűlt az idő, egyáltalán nem hajlandó kimenni. Amikor legelőször bejött, első dolga volt megkeresni a fürdőszobában a kikészített macskaalmot és ott végezte el a dolgát. Amikor még kiment, akkor is bejött wc-zni a fürdőszobába és csak a macskaalmot használta. Ebből következtettem, hogy a korábbi életében szoba cica volt, akit kidobtak, vagy valamiért elmenekült a korábbi lakhelyéről. A lakásban csak két hely van, ahol tartózkodik: nappal a wc előtti szőnyegen, éjjel a párnám feletti polcon. Máshová nem megy. Kedves, dorombolós, bújós macska. A korábbi macskáim sorra elmentek a macskamenyországba, most ő az, akiről gondoskodhatok.
2019. szept. 21. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!