Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Több napos utazás autóban,...

Több napos utazás autóban, cicával?

Figyelt kérdés
2000 km-re kellene költöztetnünk a cicánkat Magyarország és Írország között. Van itt olyan aki átesett már ilyen hosszú utazáson macskával? Hogy oldottátok meg az éjjeli szállást (3-4 éjszaka!), az almot, a cica lemozgatását? Nyugodt, kezes cicáról van szó, hámhoz szokott, sétálni is szoktunk, de nagyon félnék hogy valahogy kibújik, elszalad ha megállunk.. Illetve az úttal járó stresszt hogy lehetne minimalizálni? Ahová megérkezünk, az is teljesen idegen lesz neki.

2019. szept. 16. 23:18
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem utaztam macskával, de szerintem szerezz be valami enyhe nyugtatót az állatorvostól vészhelyzet esetére. Ha ismeri a hámot nyert ügyed van. Húzd szorosabbra, ha félsz attól, hogy elszökik. Útközben, amikor megálltok őt is kiviheted. Ha nem jönne neki, akkor alomtálcát próbálj lerakni a kocsi mellé. Etetni bárhol tudod, itatni már nem annyira, de ahogy a macskákat ismerem, nem a víz lesz az első. :-D Ahol laktok majd, ne engedd ki! Ha foglalkoztok vele, simán jó lesz neki bent is. Inkább, mint eltűnjön.
2019. szept. 16. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Egy 3-4 napos autóút szerintem szinte állatkínzás lenne. Mindenképp a repülést ajánlom, lehet, hogy költségesebb, de csak pár óráig tart, a cicának sokkal jobb lenne. Bár előtte alaposan utána kell járni, hogy melyik légitársaság vállal élőállat-szállítást és milyen feltételekkel, mert nem mindegyiknél van rá lehetőség.
2019. szept. 16. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
83%

Követem a kérdést, mi jövőre költözünk szintén írországba két cicával, már most rettegek. Kérlek, mesélj majd, hogy mi lesz a vége nálatok!


Egyik ismerősöm azt mondta, hogy elvileg 5 kg alatt van, ahol fel lehet vinni hordozóban a repülőre kvázi kézipoggyászként, ez mondjuk nálunk kilőve, az egyik cicc nagytestű. :/ Meg hogy doki tud valami igazolást adni, ha jó fej, hogy fontos, hogy veled utazzon, és ne a poggyásztérben akárhol. De ennek még nem kérdeztem utána, hogy tényleg így van e.


Feliway mindenképp, ahová mentek, ott is érdemes konnektorba dugni - ha van, aki megtegye, akár már az érkezés előtt egy-két nappal. Illetve van spray verziója, amivel a kocsit, hordozót be tudod fújni. Ha kocsiztok, ilyen hosszú útra a nyugtató nem működne, de repülőúton esetleg az is kivitelezhető, indulás előtt elalszik, kb magához se tér, amíg le nem szálltok meg ott is el nem értek a célhoz. Bár vannak elég horrorsztorik, hogy néha hogy bánnak az állatokkal a repülőúton, ezek miatt vagyok stresszben én is.

2019. szept. 16. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Természetesen benti cica, nem is menne ki az új helyen sem egyedül eleinte. Most is cicabiztos kerítésünk van és az új házban is az lesz. Nyugtatót nem szívesen adnék neki, szerencsére nagyon jó magaviseletű, könnyen belenyugszik a helyzetekbe. Inni szívesen iszik, akár vizes flakon kupakjából vagy pohárból, amiatt nem aggódom.

Az éjszakákat gondolom a leghúzósabbnak, mert ha állatbarát szálláson is alszunk, a szobában nem tud annyit futkosni amennyi energia egész nap felgyűlik benne... ráadásul idegen helyeken minden éjjel? Velünk alszik amúgy az ágyban a saját kispárnáján de akkor is, ki tudja hogy fog viselkedni. Ha nem tudunk pihenni tőle, a másnapi vezetés is elég necces lesz.


A repülőn is gondolkodtam, nagyobb társaságok mint a Lufthansa gépein lehet vinni cicát az utastérben. De csak átszállással tudnánk menni, sajnos ír-magyar viszonylatban csak fapados megy közvetlenül. A raktérbe semmiképp nem tenném, csak utastérben vinném, de nem tudom hogy viselné a fel-és leszállást. Benyugtatózni megint nem akarom.

És lehet önzőség, de én az autó utat preferálnám, kicsit világot látnék...

2019. szept. 16. 23:54
 5/15 anonim ***** válasza:
73%
Nézd, tudom nehéz a több nap, nyilván van aki állatkínzásnak veszi, mittudomén. Én nagy macskás voltam, de nem látom ilyen vészesen a helyzetet. Azt írtad, a cica hozzá van szokva a hámhoz. Ez jó. Tedd biztonságossá. 3-4 éjszakát simán ki fogtok bírni, csak nem olyan kényelmesen, mint máskor. Hidd el, a macska sem hülye, de nagyon vigyázz rá, esélyt se adj a szökésre. Ez a legfontosabb. Én azért beszereznék nyugtatót az állatorvostól, itt nem feltétlenül az a cél, hogy kiüsd a macskát, csak lenyugtasd, ha olyan helyzet van.
2019. szept. 17. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
20%
Siman mehettek kocsival, semmi baja nem lesz a macska lelkivilaganak ettol, tulaggodod. Emiatt le ne mondj a vilaglatasrol! :)
2019. szept. 17. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
72%
Szerintem kibírja az autóutat is. Mielőtt megálltok és kinyitjátok az ajtót, tegyétek rá a hámot, kizárt hogy kellő odafigyeléssel szélnek menne. Sőt a hám mindig legyen rajta, és csak a pórázt kell ráakasztani ha pihenő jön.
2019. szept. 17. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
76%
Hát nem tudom, kövezzetek meg, de én nem tenném ki több napos autóútnak a macskát csak azért, mert világot akarok látni! Hiába nyugodt természetű alapvetően, egy ilyen hosszú út jó eséllyel meg fogja viselni. Főleg ha elzárkózol a nyugtatótól is. A Zylkene-nek nézz utána, ez nem minősül gyógyszerek! Valamint Feliway spray alap ilyen helyzetben! Az is elképzelhető, hogy a stressz miatt napokig nem fog üríteni, vagy normálisan enni. Este kiengeditek a szálláshelyen ami az egész napos utazás után új, mire picit lenyugszik indultok is el megint, és így tovább... Ha van mód repülőútra, én nem tenném ki ennek a macskát.
2019. szept. 17. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
62%
Szerintem, ha ilyen nyugodt cicád van, akkor nem lesz gond. Ha megálltok, akkor sétáltasd meg alaposan, hátha lefárad valamennyire. Ettől az éjszaka lehet necces, de talán segít, ha kijárkálja magát.
2019. szept. 17. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
76%
Jobban szeretem a cicámat magamnál, ezért nem lennék önző, nem kínoznám napokig, hanem repülőre ülnék vele. Szerintem ezt a pár nap autózást megsínyli. Még egy embert is nagyon megvisel az ezzel járó stressz...
2019. szept. 17. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!