Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan hűtsem a cicámat ebben...

Hogyan hűtsem a cicámat ebben a melegben?

Figyelt kérdés
Egy házicicáról lenne szó, aki a 30 fokos lakásban csak szenved... Ide-ode mászkál egész nap, próbál hideg helyekre feküdni, de már a padló is meleg... Többször átsimogattam vizes kézzel, de nem tudom mit tehetnék még szegényért.
2010. júl. 15. 10:33
 1/8 anonim ***** válasza:

nincs ventilátorotok?


enyém be szokott feküdni elé. igaz akkor kicsit elforgatom mert nem akarom ,h rámenjen a levegő közvetlenül. 4-5k -ért már eléggé jó ventit kaphatsz.


ezenkívül lehet ablakot nyitni persze ne úgy, h ki tudjon esni mászni(ha otthon vagytok), behúzni a függönyt így sötétítve. 30 fok eléggé sok azért, bár igaz én is izzadtam éjszaka otthon.

2010. júl. 15. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

a víz meg nem tuti, h jó mert esetleg megfázik tőle.


adjál neki friss vizet amikor kell, legyen hűvös az is.

2010. júl. 15. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nálam a a panelben este 8-kor 30 fok volt.. A cica szenved, alig mozog, csak kifekszik itt-ott. Próbáltam vizes kézzel simogatni, de nem tetszett neki. Leterítettem vizes törölközőt, hátha ráfekszik, na attól meg fél, kikerüli. Egyetlen módszer maradt, a vizes tálkáiba időnként jégkockákat szórok (már amikor otthon vagyok), azzal eljátszik, addig talán kicsit lehűl. A ruhásszekrényt félig nyitvahagytam, oda szokott bemászni, talán ott kicsit hűvösebb van, nem tudom, nem próbáltam ki..

Most reggel korán kiszellőztettem, utána becsuktam az ablakokat és lehúztam a redőnyt, csak a konyhaablakot hagytam kicsit nyitva hogy levegő azért jöjjön be. Mást nem tudok tenni.

2010. júl. 15. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 hell-ikon ***** válasza:

Hagyd nyitva a fürdőszoba ajtót...

Hallottam már róla, hogy valakinek a macskája, ha nagyon nem bírta a meleget, belefeküdt a kádba és ott hűtötte magát.

Talán nálad is bejön.


Nekem ezen a téren könnyű dolgom van, mert elég a kertben fellocsolnom kicsit egy árnyékos helyet, s oda mennek a macskuszok hűteni magukat.

2010. júl. 15. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Panelba megoldás lehet az is, hogy a vizes törölközőt a légáramlat utjába feszíted ki, ez pár fokkal hűt. Az állatok szeretnek elé, vagy mögé feküdni.

Az én cicám a mosdóba szokott feküdni.Picit nyitva hagyom a csapot, hogy vékonyan csordogáljon a viz ő meg belefekszik. Igaz hogy nekem Maine Coon cicám van. Ők szeretik a vizet.

2010. júl. 15. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Az enyém is a mosdókagylóban van ilyenkor, szinte egész nap. :)

Amúgy jól elvan, ha kijön a fürdőből, akkor meg kiterül teljesen a járólapon, úgy hűsöl.

2010. júl. 15. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Rakd be a hűtőbe egy kicsit....

Már nekem is megfordult a fejemben,hogy legszivesebben beülnék én is a hűtőbe, csak nem férnék be..:D

2010. júl. 15. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Sajnos az én cicám olyan kis butuska és félős, hogy a fürdőbe be sem jön soha a küszöbön túlra, és mint írtam a vizes törölközőtől és a vizes kezemtől is megijedt, mint mindentől ami nem a megszokott. Így nem tudok segíteni rajta, pedig szeretnék. Marad maximum a jégkocka az ivóvizébe, attól nem fél..
2010. júl. 15. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!