Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ez mennyire veszélyes?

Ez mennyire veszélyes?

Figyelt kérdés
A macskám lenyelt egy kb. 10-15 cm hosszu fonaldarabot. Most éppen alszik, előtte evett és futkározott is. Mennyire veszélyes? Feltételezzem a legrossszabbat? Ilyenkor már nincs nyitva állatorvos. Valaki segítsen legyszi!!

2019. szept. 21. 22:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
60%
Undi lesz, de kikakilja :D ne idegeskedj, nem lesz semmi baja. Mi kutyánk egyszer rongyot evett, az is kijött. Viszonylag gyors az emésztésük, hamar kint lesz.
2019. szept. 21. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Fogalmam sincs de a cicák mindent összeesznek. Az enyém egy fél körömnyi nagyságú eléggé éles fémdarabot nyelt le a múltkor. Nagyon megíjedtem. Azonnal hívtam egy állatklinika sűrgösségi számát mert pont Vasárnap délután tórtént. Esetleg lenézhetsz te is a netről egy ilyet biztosan találsz egy non-stop hívható számot. Ne íjedj meg. Nekem azt mondta az ügyeletes orvos, hogy elvileg nem kellene baja legyen de aznap csak folyékonyat kapjon a cica pl. adhatsz neki natúr ivójoghurtot és legyen friss vize. Aztán figyeld hólnap a cicát és meglátod. Hólnap este vagy másnap már kaphat szerintem rendesen enni. Nyugodj meg mert nem hiszem hogy baja legyen. Az én cicáim székletébe néha az én saját hosszú hajszálaimat vélem felfedezni, fogalmam sincs hogyan kerűl oda. Amúgy vastag vólt nagyon az a fonal?
2019. szept. 21. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Kb. 2-3mm vastagságú lehetett. Igazából nem látszik hogy baja volna de az interneten mindenféle dolgot írtak és nagyon megijedtem
2019. szept. 21. 23:19
 4/11 A kérdező kommentje:
Meg valójában az sem biztos 100℅-ban hogy lenyelte. Kb fél percre mentem ki a szobából de a fonal darabka már nem volt ott. Ezért én azt feltételezem hogy lenyelte. Remélem igazatok lesz és nem lesz baj.
2019. szept. 21. 23:22
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Az én cicám egyszer egy kb 20 cm-es szalagot nyelt le, az is pillanatok alatt történt. Késő este volt, összevissza telefonáltunk mindenféle orvosnak, de végülis annyit mondtak, hogy adjunk neki egy pici olajat, az meghajtja és hamarabb kijön belőle. A lényeg, hogy ne hányni akarjon, mert ha már a beleibe került, az csak bajt okozna.


Kb. 2 napig izgultunk, hogy mi lesz, de végülis a székletével távozott a szalag. Érdekes módon alig felismerhető volt már, mintha félig megemésztette volna, nem is értettük az egészet, de örültünk, hogy legalább kijött belőle és semmi baja. Az enyém ugyanúgy viselkedett végig, mint máskor, szerintem fel sem fogta, mi történt, valószínűleg jól szórakozott azon, hogy mindenki lesi minden lépését. :) Te is figyeld a cicád, ha bármi gyanúsat látsz a viselkedésén, akkor doki, de amúgy szerintem nincs ok aggodalomra.

2019. szept. 21. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Az a baj hogy nem merek elaludni sem mert félem mire felkelnél valami baja lesz.
2019. szept. 21. 23:38
 7/11 anonim ***** válasza:
2es vagyok. Nem vólt vastag. Nem hiszem, hogy baj legyen de tényleg. Tőrténnek balesetek és még fognak. Néha észre se lehet venni mert nem tarthatod egyfolytába a cicán a szemed. Nem védheted meg mindentől akármit is tegyél. Próbálj megnyugodni. Tudom szereted a cicát de most mást úgyse tehetsz. Én is nagyon nehezen nyugodtam meg amikór az tőrtént de végűl nem lett baj. Próbáltam tanúlni az esetből és ezentúl jobban odafigyelni de nem mindig sikerűl és nem mindig kerűlhetsz el dolgokat.
2019. szept. 22. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
78%

A hosszúkás idegen testek nagyon veszélyesek. Figyeld a bélsarát, ha nem látod benne 2 nap múlva akkor vidd el orvsohoz. Ha látod, hogy hány, levert, kedvetlen akkor azonnal orvos.

Sajnos egy madzagra simán felfűződnek a belek, elnyomódnak az erek és bélehalás miatt elpusztul az állat.

2019. szept. 22. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Fontos, hogy ha esetleg látod a madzagot a macsek végbeléből kilógni, ne próbáld meg kihúzni!! Ugyanis előfordulhat, hogy a fonal egy része rátekeredik a belekre és azzal együtt húznád ki.. De ne legyünk pesszimisták, az esetek legnagyobb részében gond nélkül kikakilják.
2019. szept. 22. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Na sziasztook!

Csak gondoltam ide írom h végül minden oké nincs a cicusnak semmi baja:) mindenkinek köszönöm aki válaszolt

2019. szept. 25. 19:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!