Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Emberi betegség veszélyes a 2...

Emberi betegség veszélyes a 2 hetes kiscicákra?

Figyelt kérdés
Van 6 kéthetes kiscicám, akiket nevel és gondoz az anyjuk, de mivel sokan vannak nekem is be kell segítenem(tejpótlóval való etetés),mivel fiatal az anya.Viszont én a napokban lebetegedtem, torokfájás, száraz köhögés,bedugult orr és rosszul is érzem magam, holnap megyek orvoshoz. Veszélyes ez a betegségem a kicsikre?
2019. jún. 6. 10:50
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Emberi vírusok ritkán fertőznek meg macskákat. A baktériumok átadását pedig a higiéniai szabályok betartásával tudod megelőzni.

Többek között ezért lenne jó, ha tenyésztőre bíznánk ezt a feladatot, mert ő tudja, mit kell ilyenkor tenni. Például túl fiatal korban nem elleti a macskát. Ha meg már nem túl fiatal a szüléshez, akkor ez önmagában nem ok a tejpótlásra. Honnan tudod, hogy be kell segíteni, és nem ártasz többet a beavatkozással?

2019. jún. 6. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Az anyamacskának nincs elég teje, és sokat sírnak a kicsik, legyengítették az anyát és lefogyott.
2019. jún. 6. 12:11
 3/3 anonim ***** válasza:
Persze, veszélyes! Főleg ha macska Aids-ben szenvedsz, azt könnyen átadhatod neki.
2019. jún. 7. 04:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!