Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mar vagy 3 honapja kaptam egy...

Mar vagy 3 honapja kaptam egy nosteny sziami cicat, de nem kicsi koraba most lehet kb olyan masfel eves. Bent van a szobamba mert ha kiviszem a kutyakhoz es a macskakhoz o fuj rajuk nem tudom megszokatni ot veluk. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Azt szeretnem hogyha bujos lenne de akarhanyszor odahozom magamhoz mindig elmegy, magatol sose jon oda hozzam

Unatkozni nem unatkozik mert nem reg fialt (ugy kaptam hogy hasas) es a kolykeivel van.


2019. szept. 22. 11:20
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Először is, nem kellett volna hasas sziámit "venni". Eleve nehezebb esetek viselkedés terén, ha meg kifogtál valami agyonszaporított sziámit, akkor azzal sokkal nagyobb gondjaid is lesznek a fújásnál.


Másodszor: fokozatosan kellett volna hozzászoktatni a többiekhez, nem csak úgy bedobni közéjük. Nyilván fúj, mert hasas volt, most védi a kölykeit, közben meg nem ismer senkit és támadólag lép fel.


Amíg a kölykeivel van, addig ne zaklasd ilyenekkel és ne erőltesd rá magad, nem kell nyaggatni.


Harmadszor pedig, ha szerinted akkor nem unatkozik egy macska amikor a kölykeivel van, akkor azt tanácsolom, hogy inkább neki is keress egy normális gazdát, mert lövésed sincs a macskákról!

2019. szept. 22. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
egyetértek az első hozzászóló minden szavával.
2019. szept. 22. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Mondtam mar hogy kaptam. Es mikor hozzamkerult fogalmam se volt hogy terhes csak idovel derult ki

Es hamon szokatom folyamatosan kiviszem vagy a konyhaba ha a kajajat csinalom neki

Olyankor a kutyakat kizarom csak egy macskat hagyok bent es mindig szagolgatja de allandoan fuj ra pedig a masik az kedves vele nagyon es nem fuj ra

Hidd el ha tudtam volna hogy hasas el se fogadom.. de nem tudtam rola semmit

2019. szept. 22. 12:49
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Várd meg amíg a kölykök önállóak lesznek, ő pedig kicsit lehiggad, és nem védi őket minden erejével. Utána célszerű elvinni ivartalanítani, hogy még jobban lenyugodjon, aztán kezdd az összeszoktatást, mert addig nem fog menni
2019. szept. 22. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Amugy mar a kicsik a cicak mar nem sokara viszik el oket
2019. szept. 22. 18:58
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Azt ugye tudod, hogy 12 hetes koruk előtt nem célszerű elvinnie a gazdinak? Addig jó, ha a mama cicával szocializálódik, és szokják a ti közelségeteket is. :)
2019. szept. 22. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Mar boven voltak 2honaposak is
2019. szept. 24. 10:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!