Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A fiú cicák mikor válnak...

A fiú cicák mikor válnak ivaréretté? És milyen jelei vannak ha már eléri?

Figyelt kérdés

2019. aug. 31. 10:56
 1/4 anonim ***** válasza:
75%

Jelölgetni kezdHET.Falakat,ruha neműket,bútorok sarkát egy kis vizelet csíkkal.Nagyon büdös/szúró szagú és nehéz kimosni,lemosni a szagot.

NyávogHAT egy nagyon..érdekes hangon.Az eddig megszokottól eltérőn,hangosan.Főleg éjszaka,tehát aludni nem mindig lehet egy ivaros macskától..:D

Távolság tartóbb LEHET.Van olyan macska (sőtt inkább legtöbb esetben ilyenek..) akinél ha megérkezik az ivarérettség kevésbe lesz bújós,húz egy határt maga köré.Onnantól ő nagy fiú nem szereti ha birizgálják mikor neki nincs kedve hozzá hiába előzőleg lehetett bármikor simogatni.

Többi cicának vagy (ritka esetben gazdának is) neki ESHET akár nőstény akár hím.Védi a területét ösztönösen és aki számára betolakodó azzal sokat verekszik össze.


Duzzadtak kissé a herék,gyakran 'purrog' tehát eltéveszthetetlen.


Ivartalanítás után a legtöbb tünet megszűnik,megszűnhet.Minden macskánál másképp jön ki ez az ivarérett dolog van amelyik kevésbé bosszantó ilyenkor és csak mondjuk nyávog,valamelyiknél az összes tünet meg van..

2019. aug. 31. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Hát... 4 hónapos kortól akár egy-két éves kor is lehet fajtától függően.

Az ivarérettség egyetlen biztos jele a péniszen megjelenő szarutüskék. De nem hinném, hogy azt akarja bárki is lesegetni.

Btw, ha már elérte a 2kg-os súlyt, nyugodtan lehet elvinni ivartalaníttatni.

2019. aug. 31. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nekem az tűnt fel h szagolgatta a lány macskát, nem csinált semmit csak érdeklődőbb volt. Akkor volt 5 hónapos, el is vittem ivartalanítani. Jobb azelőtt vinni, míg jelölgetni nem kezd, utána lehet megmarad rossz szokás, ivartalanítás ide v oda.
2019. szept. 2. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Onnan tudod h ivarérett(én legalábbis onnan tudtam meg mert pont láttam) hogy felemelte a farkát és elkezdett spriccelni. Rögtön állatorvos, ivartalanítás. A másik kandurcicát 1 éves kor előtt vittem. Én egyikcicának a viselkedésében se láttam változást az ivartalinás után.
2020. nov. 18. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!