Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Elfelejtettem beadatni a...

Elfelejtettem beadatni a cicamnak az oltást. Baj lehet?

Figyelt kérdés
Sziasztok! 2 éves benti cicamnak júliusban kellett volna ismétlő védőoltást kapnia, és hétvégén vettem észre a kis könyvében. Csütörtökön tudom csak elvinni orvoshoz? Lehet ettől baja hogy két hónappal később kapja meg? Nagyon féltem őt és lelkiismeret-furdalásom van miatta.

2019. szept. 23. 09:15
 1/10 anonim ***** válasza:

Az időben már nem tudsz visszamenni, tehát hiába aggódsz, ez van.


Most az a legjobb számára, ha mihamarabb dokihoz viszed, és közlöd vele a helyzetet. Ő majd megmondja, hogy ez mekkora kockázattal jár, és beadja a hiányzó oltást.

2019. szept. 23. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem lesz semmi baj, adasd be mielőbb.
2019. szept. 23. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
21%
Kinti macskam volt es 10 évig oltast nem latott baja se volt, doki látta azt mondta felesleges oltatni, ugyh errol ennyit
2019. szept. 23. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem lesz semmi baja.

Cicáknál nincs kötelező oltás, így nem lesz ejnye, bár nyilván vannak ajánlottak, szemben az utolsóval, aki büszke, hogy sz*rik az állatára.

Az ismétlés egyébként a védelem megújítására kell. Viszonylag rövid idő maradt ki, így esetedben nem lesz gond, beoltják és kész. Ha hosszabb idő marad ki (pl elveszett állatnál, ha totál elfelejted, vagy simán befogadott kóbornál, akinél nem lehet tudni, kapott e valaha is), akkor a kombinált oltást egy hónap elteltével megismételve kétszer kapja meg, hogy a védettség biztosan kialakuljon. Nekünk felnőtt (mentett) cicánál így volt. :)

2019. szept. 23. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nem baj, ha később kapja meg meg. Van amikor mi sem hónapra pontosan adatjuk be az ismétlődő védőoltást. (Benti cica a miénk is)
2019. szept. 23. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

3# nagyon nehezen tudom elképzelni, hogy egy állatorvos azt mondja, hogy felesleges oltatni. Naponta halnak meg a kezei közt olyan állatok, akiknél mindent meg lehetett volna előzni egy oltással. Neki legfeljebb anyagilag éri meg, ha nem oltatod, hanem utána hagyod ott a többszörösét a kezelésére. De aki az állatok szeretete miatt lett orvos, az egészen biztosan nem fog lebeszélni.


A kérdésre visszatérve, nem lesz gond szerintem 2 hónap csúszásból, főleg, hogy benti.

2019. szept. 23. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
15%
#6 az állatok nem halnak, hanem elpusztulnak, nem volt semmi baja a macseknak, megöregedett es elpusztult. Ugyh. a dokinak igaza volt.
2019. szept. 23. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:

Nem lesz baja, amúgy is benti cica, így kisebb az esélye, hogy elkapjon bármit is.


Nem fog leszidnk az orvos sem, szerintem. Mond meg, hogy elfelejtetted, vagy valami... Főleg, hogy ismétlő oltásról van szó.

2019. szept. 23. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a megnyugtató válaszokat. :)

Egyébként én is azt mondom, hogy halnak és nem pusztulnak. Érző, szerető lények, akik egyenrangú családtagok. Néha több odaadás van bennük mint néhány emberben.

2019. szept. 23. 11:10
 10/10 anonim válasza:

Egyetértek. Bár szerintem nem csúnya szó, hogy elpusztult...


Még mindig jobb, mint az a szó, hogy megdöglött. Ettől falra mászom. "Megdöglött a macskám". Itt falun ezt használják az állatokra. Egészen kisgyerekként utáltam, ezért azt mondtam, hogy elpusztult, mert még mindig normálisabb. Ha azt momdtam volna, hogy meghalt, leb...sztak, hogy "ez egy állat, ez megdöglik"....

2019. szept. 23. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!