Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Cicának miért látszik a...

Cicának miért látszik a harmadik szemhéja?

Figyelt kérdés

4 éves ivartalanított kinti. Nincs oltva, nem rajtam múlott.


Szerintem valami fertőző betegséget kaphatott rl, macska AIDS, leukózis vagy hasonlók. Az egyiknek volt ilyen a szeme, 2 hónapja. Azóta az összes ilyen volt, de elmúlott nekik 2 hét alatt. Olvastam, hogy van ilyen vírus, hasmenéssel jár és meggyógyul, de ennek már másodszorra ilyen. Összefertőzhette az az egy az összeset?


Nem az enyémek, meg nincs pénzem, hogy oltassam őket. De tényleg nagyon fontosak az oltások... Olvastam, hogy a férgességtől is lehet, most veszek nekik megint, 3 havonta kapják...


Nagyon aggódom, ő nem ezt érdemli. Áldott jó, aranyos, értelmes, okos és szép állat. Magyaráz, ajtót nyit, majdnem beszél.


2019. szept. 25. 18:14
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Most nézd, ha nem viszitek el orvoshoz, tökimd1, hogy mitől ilyen, nem? Mennyivel jobb, ha tudod, hogy mondjuk leukózisos? Egyébként nyilván igen, lefertőzhetik egymást simán!
2019. szept. 25. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ezek gyógyíthatalanok, nem? Megpróbálom elvenni, ha lesz pénzem.
2019. szept. 25. 18:32
 3/7 anonim ***** válasza:
Okozhatják gyógyíthatatlan vírusos betegségek is, igen. De van, amit szinten lehet tartani, és meg lehet picit hosszabbítani az ilyen cicák életét.
2019. szept. 26. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Az általad említett betegségek valóban okozhatnak általános rossz állapotot, de elképzelhető, hogy egy "egyszerű" bakteriális vagy vírusos betegségről van szó, ami - mivel több állat is érintkezik - nehezen kírtható az ottani populációból. Sajnos - ha vírusos - csupán annyit tehetsz, hogy próbálod felturbózni a cicák át (erre pl a VetriDMG vagy az Immumovet is jó, esetleg macskáknak való béres csepp, ezeket valamennyi cicának adni pl vízbe vagy nedves eledelbe keverve) Ezek is pénzbe kerülnek, de van drágább/olcsóbb...

Meg lehet próbálni egy antibiotikum kúrát is, szemcseppet. Ez sem feltétlenül drága, ha a dokinak mondod hogy sok cicáról van szó lehet pl clqvubactin 250mg-os gyógyszert kapnak és azt 5 felé osztva/5 macsek. Ebből egy kúra (1 levél 2000-3000.-) talán megoldja a bajt.

Oltás egyébként a leukózis ellen, pánleukopénia ellen, calici vírus ellen van, szóval FIP és FIV ellen pl védtelen a cica, így a legbiztonságosabb a benti tartás volna. De már azzal is sokat tettél, hogy ivartalaníttattad.

Szerintem első körben próbáld meg kicsit kikúrálni. Az orvos is ezzel kezdené - illetve valójában pl teszttel meg általános vérképpel, de az még több pénz.

2019. szept. 28. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
lehet, hogy fáradt
2019. szept. 28. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
az 𝐧𝐞𝐦 az
2019. okt. 6. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A
2019. okt. 6. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!