Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Fip-re hogyhogy már nincs...

Fip-re hogyhogy már nincs oltás? Hogy előzzem meg, ha kb én magam is behozhatom neki a lakásba?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretem ezt a cicát, az előző kedves cicám is ebben halt meg, bár ő kinti volt, de most olvasom, hogy nem csak közvetlen érintkezéssel terjed, hanem bármilyen testváladékkal, azaz ha kint belelépek, akkor én is behozhatom neki, mit egyek???

2019. szept. 26. 09:38
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

A cipődet vedd le az előszobában, és úgy helyezd el, hogy ne nyalogathassa a talpát meg úgy egyáltalán a cica (van, akinek ez mániája sajna).

Moss kezet hazaérkezés után, mielőtt megsimized.


Ismerek olyat, aki át is öltözik rögvest, én ezt már túlféltésnek gondolom, de én nem aggódok ennyire. :) Neked ez is opció lehet, hogy kevésbé kelljen féltened a cicát.

2019. szept. 26. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem magát a FIP-et viszed be neki, hanem a corona vírust. Aztán az vagy mutálódik, és kialakul a FIP, vagy nem. Viszont csak a kioronás macskák kis százaléka lesz beteg. Ha nagyon aggódsz, csináltass laborvizsgálatot a coronára, és ha a cicád negatív, akkor ne aggódj! Havolyan helyen, udvaron jársz, ahol tudod, hogy vannak macskák, akkor mosd le a cipőd talpát.
2019. szept. 26. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, VOLT oltás:

[link]

- orrba kellett csepegtetni - csak nem volt túl eredményes, ezért az állatorvosok nemigen ajánlották, aminek eredményeként 2017.05.03 óta nincs Magyarországon forgalomban.

Azért linkeltem a gyártói honlapot, hogy ha akarod, felhívhatod a Zoetis Hungary-t, hogy pl. Ausztriában vagy Szlovákiában forgalmazzák-e még, és ha igen, minden további nélkül be tudod szerezni onnan állatorvosi receptre.

2019. szept. 26. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
És ha már fertőzött koronára? Akkor mit tudok csinálni???
2019. szept. 26. 10:42
 5/15 A kérdező kommentje:
Fél éves a cicám, az anyja ismeretlen, eddig is találkozott a cipőmmel.
2019. szept. 26. 10:44
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező (#4), mivel a coronavírus mutálódásának a gyenge immunrendszer kedvez, általános immunerősítő kezelés javasolható, pl a Vetri-DMG, vagy az azonos hatóanyagú de olcsóbb DM-Guard... vagy bármi más ilyesmire ajánlott szabadon kapható cucc.
2019. szept. 26. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha fertőzött, akkor ahogy a 6-os is írta, immunerősítés ezerrel, és kíméld a stressztől! Játssz, foglalkozz vele sokat, etess prémiumtápokkal, ilyesmik, hogy rendben legyen a kis lelke, és ne legyen frusztrált! De ne aggódj ennyire, be lehet vinni cipővel, de nincs rá nagy esély!

Remélem, a mentett kiscicámnak is sikerül egy ilyen gondos, aggódó gazdit találnom! :)

2019. szept. 26. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

4 hetesen találtam.

Adtam neki 3 hósig tápszert.

Appalws, Purizon és Orijen tápokat kap, Animonda, Mac's és Feringa konzerveket. Meg időnként húst. Kapott már nyersen is, mostantól ne adjam, csak főzve? Mert nehogy ott is elkapjon vmit.

A tányérjait naponta elmosom.

Az almot naponta cserélem, hetente fertőtlenítem, kimosom.

A lakásban naponta felmosok fertőtlenítős meleg vízzel. De volt, hogy elmaradt és csak 3 naponta tudtam.

Nem tudom hogyan óvhatnám meg. Ki akartam vinni pórázon, de most nem merem, ha nem tudhatom biztonságban.

Totál kivagyok, szerintem túlféltem, de nagyon félek, hogy neki is baja lesz. Tigit már elveszítettem, nem vigyáztam rá eléggé, Mignont nem akarom!! :'(((

2019. szept. 26. 12:56
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező (#8), igen, alaposan túlparázod. Egyfelől a coronavírus első sorban cseppfertőzéssel terjed (nem véletlenül kellett az oltást is az orrba cseppenteni), az egyéb fertőződési módok lehetségesek, de nem gyakoriak.

A másik, hogy az állandóan fertőtlenített környezet pont gátolja az immunrendszer fejlődését - kisgyereknél is egyébként - hisz az immunrendszer akkor tud ellenanyagokat termelni, ha rendszeresen találkozik mikroorganizmusokkal, amelyek provokálják.

A harmadik, hogy a mutálódott FIP vírus nem életképes macskán kívül, szóval az már nemigen fertőz.

(erre személyes tapasztalatom is van, a 90-es évek végén volt egy cirka 5 hónapos cicánk, éns befogadtunk mellé egy másik hasonló korú süldő maccsot, akit a kapunk előtt találtunk egy havas reggelen. Na ment a játék ezerrel a két jószág közt - aztán pár hét múlva az utólag befogadott maccson kijött a FIP (nedves fajtája). Az eredeti cicánknak a világon semmi baja nem lett, rá 8 évre boldogult meg autóbaleset következtében.

2019. szept. 26. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Szóval akkor, utolsó, elegendő, ha nem találkozik más(fertőzött) állatokkal? Biztosan nem kaphatja el, illetve más betegséget?

Kombinált oltást megkapta 2x. Én úgy tudtam, hogy van fip oltás és akkor doki mondta, már nincs, és kiakadtam.

Köszönöm a válaszokat.

2019. szept. 26. 14:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!