Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mitől fakó a szőre a macskának...

Mitől fakó a szőre a macskának és mitől nedvesedik be a macska szeme magától?

Figyelt kérdés

Mindig nedves a szeme, plusz nagyon ritkán be is gennyesedik.

Az orvos ajánlott neki valami teát, azzal rendszeresen megtisztítom, egy ideig jó is, de így változó időszakonként mindig előjön újra, aztán néha gennyes is lesz.

Mikor kinyitja jobban a szemét, látok egy ilyen fura réteget, ami nem tudom normális-e. nekem nem tűnik természetesnek...


Rendszeresen van ápolva, fésülve, vettem direkt ilyen macskáknak való száraz sampont is.


Plusz normálisan kap enni. Prémium táp, főtt csirkehús, egyedül az alutasakos az, ami Whiskas, azt is csak azért kapja, mert a folyadékbevitele egyenlő a nullával, az állatorvos azt mondta, hogy ha napi 1-et adok belőle semmi baja nem lesz.



2019. szept. 26. 12:16
 1/6 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy érzékeny a szeme. A fénytelen szőr viszont lehet vitaminhiány, vagy parazita miatt is.

A nem ivás nálam úgy oldódott meg, hogy rájöttem, hiába van az étel mellett víz, abból nem iszik, viszont az én poharamból szívesen, úgyhogy már az ő pohara..

Én a helyedben keresnék egy másik állatorvost, hátha megnyugtatna a véleménye.

2019. szept. 26. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ne használj semmilyen sampont, száraz sampont. Fürdetni sem szabad.

Ha normálisan eszik, akkor nem emiatt van.

Inni a legtöbb macska ritkán iszik. A miénket is csak nyáron szoktam látni inni. Természetesen mindig készítünk ki neki, de sokszor nem foglalkozik vele. Illetve biztosan iszik máshol, már láttam, hogy a friss vize helyett a pocsolyából vagy a dísztavunkból ivott :S

Én azért szeretném tudni, hogy mi a baja a szemének, nem nyugtatna meg ez az orvos, főleg így, hogy mindig visszajön a gyulladás. Lehet, hogy van valami betegsége, amire az orvos sem gondolt, és ezért fénytelen a szőre is.

Visszamennék vele az orvoshoz.

2019. szept. 26. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Már két orvosnál is voltunk vele.


De mindig rendesen megvizsgálja, aztán sosem talál semmit.

Az orvos gondolom csak nem hülye, mivel haverom macskája is beteges volt, annál azonnal kiszúrta, hogy halálos betegsége van és el is kellett azonnal altatni. Mondjuk ez az ő saját baromságok, mert mondtam, hogy ivartalanítsák attól, hogy kandúr... de nem hallgattak rám.


Az orvos adott neki valami spot-on cuccot, ami elvileg jó a bolhákra és a férgekre is. De már jó pár hónapja volt.


Igaz mostanság, csak a patikában kapható bolhaírtót vettem neki minden alkalommal, ami sajnos férgekre nem jó.

Így lehet akkor férges lesz.... :(


Egyébként annak idején bevásároltam mindent, így van itthon egy doboz Drontal féreghajtó tabletta.


Ezt beadhatom neki?

Ha elkezdem, milyen gyakran kell?

2019. szept. 26. 14:05
 4/6 anonim ***** válasza:
Féreghajtóhoz meg kell mérni, ez kell az adagoláshoz. 3 havonta érdemes megismételni.
2019. szept. 26. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Rendben! Köszönöm a segítséget!Pedig megvan minden, rendszeres oltás, bolha elleni kezelés, de valahogy ezt a féregtelenítés témát baromira elfelejtettem ... Remélem még nem késő. 6 hónapos. Most lesz ivartalanítva.
2019. szept. 26. 14:21
 6/6 anonim ***** válasza:
Figyelj oda, mert a féregtelenítés nagyon fontos a cicánál. Érdemes megismételni 3 de max 4 havonta.
2019. szept. 26. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!