Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mik a megfelelő körülmények...

Mik a megfelelő körülmények egy kinti cicának?

Figyelt kérdés
Ezalatt nem csak a fekhelyét,ennivalóját,tálkáját értem,hanem milyen oltásokra van szüksége,hogyan kell ápolni a cica szőrét?(cica jön a házhoz)
2010. júl. 15. 17:30
 1/4 anonim ***** válasza:
Oltásokat majd elmondja az orvos, az első utad oda vezessen, ha a cica megérkezik. A szőrét csak akkor kell ápolni, ha hosszabb, egyébként nem szükséges. De ha kényeztetni akarod, vegyél neki egy cicafésűt, valami állatfelszerelési boltban. Az eladó biztos segíteni fog ebben. Ha nem engeded be a lakásba, akkor legyen kint valami fészer résnyire nyitva, ahova mindig bemehet, ha veszély fenyegeti vagy az időjárás elől. Ott is etesd, vagy annak a környékén. A mi cicáink bejárhatnak a lakásba is, van nekik egy cicaajtó a bejárati ajtón kivágva. De ha nem akarod beengedni, akkor is pár napra be kell zárnod kamrába vagy a lakásba ideiglenesen, ha megérkezik. Különben elcsavaroghat és elveszik.
2010. júl. 15. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
64%

Igaz, hogy az én macskám vadmacskaivadék(!) (Az apja vadmacska, az anyja falusi keverék), de a szőrápolással nekünk nincs gondunk, ápolja ő magának. Persze ez fajtától is függ, hogy cirmos, vagy perzsa macskáról van szó. Szerintem elég az alapoltásokat beadatni nekik, aztán évente, vagy más időközönként megismételni. A fekhelyét a macska kiválasztja nyugi, ő tudja mi a jó neki, de ha nagyon akarod, csinálhatsz egy fedett részre (pl terasz) egy rongykupacot. (Előfordult már velem , hogy csináltam, de a macska bele se ment.) Persze egy régi kutyaházban aludt, amit meg a kutyám nem használt.

Ha kinti macska, nem mindegy, hogy faluban, vagy nagyvárosban élsz. Értem ezt a tálkájára, mert ha esetleg falusi vagy (bocsi:D, nem úgy értettem), akkor szerintem megtalálja magának a vizét. Ha városban élsz, ott kicsit neccesebb a dolog. Rakhatsz egy 2-3-4 decis kis tálkába vizet, tejet a kajája mellé. Ennivalónak konzerv, száraztáp, déli maradék is megfelel, meg persze vadászik is a cica. Remélem mindent elmondtam, bocsi ha kicsit hosszúra sikerült. Ha bármi zavar, nyugodtan kérdezd meg. Mielőtt bárki beszólna, én ezekkel a körülményekkel tartok egy macskát már 5 éve. 14F

2010. júl. 15. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszi a segítséget,igen falusi vagyok,de városi modern ház egy falu legeslegelején ahol kicsit városias házak vannak..ami elég furán mutat.Hatalmas pázsitunk van,és oda fogom tenni az árnyékba a kuckóját,távol a medencétől!:D
2010. júl. 15. 17:46
 4/4 anonim ***** válasza:
Jó ötlet:)
2010. júl. 15. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!