Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kinti macskával költözés?

Kinti macskával költözés?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

4 hét múlva új kertes házba költözünk. Van 3 tíz éven felüli ivartalanitott kinti macskánk. Ugyan abba a városba költözünk csak pár utcával lejjebb. Hogy szoktassuk meg őket az új helyhez? Akárhányszor kimegyünk takaritani az új házhoz azt halljuk hogy a macskák akik környékbeliek,állandóan verekednek..:( Féltem a mieinket. Állatbarátok vették meg a házunkat de képtelen lennék a cicáimat másra bízni, főleg nem olyanokat akik több mint 10 éve családtagok..

Sajnos nem voltak benti cicák, nem tudom hogy a ‘ zárjuk be a lakásba 1 hétre ‘ dolog hogy menne-e velük mert nem tudnának bent maradni , nem szoktak ahhoz :(

Van valami ötletetek?

Köszönöm


2019. okt. 7. 20:26
 1/3 anonim ***** válasza:
Macskabiztos kerítés
2019. okt. 8. 04:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Hát pedig ha nem akarod, hogy riadalmukban világgá szaladjanak, be kell őket zárni, akár még 2 hétre is! Ez ilyen, ezt nem tudod kikerülni. Csak akkor, ha tényleg macskabiztos kerítés van. Ha nagyon nem bírják a bentlétet, akkor csináltassatok egy kinti kifutót is!
2019. okt. 8. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Muszáj lesztek jó időre bezárni őket. Utána is fokozatosan kiengedni őket, ott lenni velük.

Nyílván a legjobb a macska biztos kerítés lenne, hogy udvaron belül legyenek mindig.

Vagy esetleg kennel a kezdeti időszakban.

De szerintem a benti tartás kéne mindenképp. Lehet az első pár napban tombolni fognak, de utána megszokják a bent létet is. Jön a hideg, nekik is jobb lesz picit bent a melegben a gazdi mellett.

Akár pórázt is gondold meg és az első hetekben csak azon vezetve engedd ki őket.

2019. okt. 8. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!