Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Valakinek esetleg volt e már...

Valakinek esetleg volt e már hasonló esete? (Többi lent. )

Figyelt kérdés
Van egy 5 éves ivartalanított sziámi keverék cicám, nőstény. 3 hete hányt pár alkalommal csirke husi evés után. Így nem adtam neki tovább. Elvittük orvoshoz, mondta minden rendben van a cicával. Vettem neki szőroldó pasztát és azt adtam neki. Illetve pasztás féreghajtása is megtörtént. A hányása megszűnt, semmi nem utalt rá, hogy gond lenne. Mai nap is olyan boldog volt, osztotta a puszikat, bújt. Egyik pillanatról a másikra öklendezett és hányt pici sárgásat. Aztán próbált újra hányni, de úgy tűnt sikertelenül. Tett 3 lépést, lefeküdt, szemei dülledtek, elengedte magát teljesen. Szörcsögő, dörmögő, nyögő hangot adott ki gyors légzéssel és sokkos lett. 2 percen belül úton voltunk vele az egyik legjobb állatkórházába.(Azért írom le, hogy nem egy sufni helyre vittük, ha valaki offolna...) Megvizsgálták,vettek le nagyvérképet, vérbiokémiát, készült röntgen is, ami tüdőgyulladást mutatott. Doktornő szerint a hányását félre nyelte, nem kapott oxigént és azért lett sokkos és kezdett kihűlni. Illetve a félrenyelés miatt lett a tüdőgyulladása. Tettem fel kérdéseket ott bőven, csak elég szűkszavú válaszok érkeztek. 🤨Abból meg előrébb nem lettem...Kapott infúziót, 6 injekciót. Nagyon nincs jól azóta sem. Csak fekszik és néz maga elé, meg alszik. Légzése gyors, dörmögő, kattogó hangú. Inni sem akar egy kortyot sem. Holnap délelőtt kell vinnünk vissza, addigra a vérbiokémia is meglesz. Mióta haza jöttünk vele egy másodpercre nem hagytam magára úgy aggódom érte. Ő a mindenem és nagyon féltem. 😪 Létezik, hogy tényleg azonnal kialakult neki egy tüdőgyulladás? És, hogy ennyire nagyon rosszul legyen? Az olvasók között nem járt valaki már így a cicájával?
2019. okt. 10. 22:08
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
43%

Draga. Te nagyon felelos gazdi vagy, mindent megtettel, az orvossag segiteni fog a cican. Egy tudogyulladas egeszen legyengiti a cicat, de biztos vagyok benne, hogy jobban lesz. Par eve az en cicamnak is volt tudogyulladasa, olyan gyenge volt, hogy csuklott ossze, mint egy rongybaba. Ne aggodj, minden rendben lesz

:)

2019. okt. 10. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszod! Ő is olyan mint egy rongy baba jelenleg. :( Nagyon remélem valóban hatásos lesz az injekció neki és jobban lesz.
2019. okt. 10. 23:38
 3/20 anonim ***** válasza:
Ez borzalmasan hangzik, remélem azóta már jobban van a cicád! Van valami fejlemény? Én még nem jártam így, de ez embereknél is így van, hogy ha idegentest (hányás) kerül a tüdőbe, akkor az gyulladást okoz, szóval logikusnak hangzik, hogy ez a baja! Jobbulást mégegyszer!
2019. okt. 11. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

Van fejlemény igen. Most jutottam ide, hogy írjak. Voltunk vissza a kórházba kontrollra. Kapott újra infúziót és szurikat. Éjjel aludtam egy másfél órát összesen, annyira aggódtam nehogy rosszabbul legyen. Aztán arra ébredtem, hogy mocorog mellettem. Szóltam neki és nagy meglepetésemre egy nagy puszit lenyomott és elkezdett dorombolni. Kínáltam neki langyos cicának való tejet és elfogadta.🙏

A gyógyszerek és a sok ima segített!

Szóval a tegnapi naptól jobban van jelentősen. Viszont ami ma lett készen véreredménye, abban a máj értékek nagyon magasak. :( Így most azt is kezelik, nem csak a tüdőgyulladást. 😪De nem tudják még, hogy mitől lehet a máj probléma. Mérgező növényeket nem is tartunk itthon, pont azért, hogy ne történhessen baleset. Így nem igazán értjük mi lehet a baj. :( Ha nem csökken a kezelésre az érték, akkor májbiopsziát javasoltak. Most pihen, nagyon fárasztó volt neki a nap. Nem szeret utazni sem és hát sajnos 30km-re van a kórház. Holnap és vasárnap is menni kell. Vasárnap kontroll vérképet is néznek, hátha javul az eredmény!!

Köszönöm az érdeklődést! :)

2019. okt. 11. 19:17
 5/20 anonim ***** válasza:
Na szuper, örülök, hogy jobban van! :) Egyszeri értékek még nem feltétlen jelentik azt, hogy gond van a májával, talán a hirtelen extrém stresszhelyzet okozza. Ez nekünk is így volt! Kaptatok valamilyen májvédőt (Epato-paszta)?
2019. okt. 11. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Igen, tegnap adták neki azt a pasztát amit Te is említesz és 15 napon át kell adnunk neki első körben. A szemefehérje is sárgás volt neki tegnap már. De nagyon reméljük napról napra jobban lesz és a kontroll vérképen az értékei hátha javulást mutatnak.
2019. okt. 12. 11:30
 7/20 anonim ***** válasza:
Szurkolok neki!
2019. okt. 12. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
Hogy van a cica? Remélem minden rendben lesz! Jobbulást neki, kitartás!:)
2019. okt. 13. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, lassan javulgat, bár nem szeretném elkiabálni. Minden nap járunk a kórházba infúziós kezelésre és kontroll vizsgálatra. A légzése érdesebb, de már sokkal szebb.

A májára tértek át nagyon, mert az értékeket rossznak mondják továbbra is. Azért is kell a kezelés naponta. Csak kissé sérelmezem, hogy nem tudni mi okozza/okozta és a héten elérjük a 100E Ft-os költséget. Ma is a mérgező növényeket említették. De nincs a lakásban semmi, ami káros lenne neki, ez 100%. Ugyan ott másik orvos azt mondta, lehet fertőzés. Hm.

X Akták. 😑

De ha nincs ez a félrenyeléses probléma, akkor lehet későn derül fény arra, hogy gond van a máj és vese értékekkel. Az egyik 60 lehet maximum és neki 599. Kedden újabb vért vesznek és kíváncsi leszek lesz e fejlemény. Bízom benne javulást mutat majd és kicsit fellélegezhetek.

2019. okt. 14. 02:30
 10/20 anonim ***** válasza:
Nem lesz ott gond, nekünk is ilyen rohadt magas értékek voltak, aztán 2 hónap múlva semmi! De ha a dokiknak van igaza, esetleg valamilyen más ételbe/dologba nem ehetett bele a növényen kívül? Talán amiatt volt a hányás is, hogy valami mérgezőt evett.
2019. okt. 14. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!