Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ti is mindent megengedtek a...

Ti is mindent megengedtek a cicátoknak?

Figyelt kérdés
Egy ágyban alszunk, villáról etetem a saját kajámból, ha főzök belenyalogat a kajákba ami a rokonoknak lesz, az asztalon aludhat stb. Csak én vagyok ilyen engedékeny? A kutya persze semmit se csinálhat, pedig mindkettőt ugyanúgy szeretem.

2019. okt. 13. 21:02
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
73%
Fúj ez undorító...
2019. okt. 13. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
93%

Mi is egy ágyban alszunk, de van van saját ágya is és van amikor ott szeret lenni. Az asztala felmehet. Megengedek neki mindent ami nem veszélyes a testi épségére.

De az ételbe nem ehet bele, mert az NEM NEKI VALÓ. Van neki saját tányérja, veszek neki minőségi macskakaját, azt eszi és vizet iszik. Mert az való neki. Én úgy szeretem a cicámat hogy nem betegítem meg ember kajával.

2019. okt. 13. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
7%
Nálunk is ez van☝️. Ami a kaját illeti, van neki mindig rakva száraztáp, konzerv, friss víz, néha tej. De az ott rohad meg, nagyon keveset eszik belőle. Ilyenkor jön az, hogy adok neki valamilyen felvágottat (pl.:szalámi, sonka), de ő azt sem eszi meg. Aztán anikor eszek, feljön az asztalra kunyerálni, én meg adok neki, mert olyan cuki😍
2019. okt. 13. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
91%
Én imádom a macskáimat mindent megtehetnek, de az emberi étel tabu. Beleennének, de még csak elől sem hagyok semmit. Csak a saját tányérjukból ehetnek!
2019. okt. 13. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
92%

Mi is egy ágyban alszunk, az asztalra is felmehetnek (konyhapultra nem!), de a mi ételünkbe biztos, hogy nem nyalhatnak bele.


Egyrészt nem egészséges neki (nagy ritkán egy ici-pici, ujjbegynyi falattól talán nincs baja, ha nem túl fűszeres).


Másrészt fúj, az én ételemet ne nyalogassa a macska. Ugyanazzal a nyelvvel nyalogatja a fenekét, meg eleve, nem ember.


Imádom őket, fényesre van nyalva a hátsója mindkettőnek. Épp ezért nagyon jó minőségű macskakonzervet és száraztápot kapnak, meg vizet, de a SAJÁT tányérjukba, amit külön mosogatok, külön szivaccsal nekik.

2019. okt. 13. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
88%

Igen, valóban én is nagyon engedékeny vagyok! Velem alszanak, az asztalra is van, hogy felmennek, de azért az ételnél máshogy van, mert mikor eszem akkor van, hogy feljönnek mellém az asztalra, de olyankor mindig leveszem és próbálom nem engedni közel az ételhez. Vannak persze balesetek, hogy nem figyelek eléggé és beleeszik az ételbe, de próbálok odafigyelni, hogy az ilyesmi ne forduljon elő. Ahhoz az ételhez nem engedem ami embereknek való. Van saját ételük ami nekik való. Persze ha olyat eszem amit ők is ehetnek és kívánják abból adok nekik is picit, de ennyi. Azt a kaját amit meg a vendégeknek készítek, ahhoz főleg nem nyúlhatnak, mert nem volna szép olyan ételt adni nekik amivel a macska járt a tudtukon kívül. Mondjuk ha olyan az étel amit sajnálok kidobni és bele esznek akkor nyilván nem dobom ki hanem megeszem én, de nem adom oda másnak.

Tudom, én is rengeteg mindent megengedek nekik amit más nem tűrne meg, de azért vannak bizonyos határok...!:)

2019. okt. 13. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
91%

Egyszerűbb, mint megnevelni..

Velünk alszik, de élősködő mentes és oltott.

Az én kajám tabu, mindig elmondom neki, hogy attól ő beteg lesz. Eleinte elsírtam magam, mert olyan édin nézett, de most már megérti és csak odaszimatol, hogy mi az nálad, ehető? Ami olyan, abból adok, de kiviszem és a tányérjába teszem. Nem disznó, hogy csak oda..sszam neki.

Mosogatni az enyémmel egyben szoktam, lenyalhatja a vajat is a kezemről, de nem zabál bele mindenbe, mert beteg lesz!

2019. okt. 14. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Salx Narval ***** válasza:
47%
Nagyon más fogalmaink vannak az állatok szeretetéről és a higiéniáról is. Nem jöhet fel az ágyamra sőt a fotelomban sem fekhet ( vannak saját pihenőhelyei) nem eszünk egymás ételéből és tányérjából, nem fürdünk egy kádban. Akár mennyire tiszta, nem teheti a "fényesre nyalt fenekét" az asztalra. Természetesen nekem nincs bajom azzal, hogy ti másképp értelmezitek a szeretetet, mondjuk én a gyerekemnek sem engedtem meg, hogy felüljön az asztalra és nem etettem a használatban lévő villámmal. Hát, ahány ház annyi szokás. Gondolom parancsolni sem tudsz neki? Pedig néha hasznos dolog!
2019. okt. 14. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
90%

Én imádom a macskáimat, de az asztal és a konyhapult tabu. Nem szeretem a macskaszőrt a kajámban vagy a kávémban. Azt sem szeretem, ha belenyalogat a kajámba, mert előtte a fenekét nyalta. Szóval nem engedem, van nekik saját kajájuk.


Egyébként gondolom többek között pont ezért nem kunyerálnak, nem lopkodnak stb.

Este meg az egyik a férjem fején alszik, a másik az enyémen...

2019. okt. 14. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
80%
Igen. Talán a konyhapultot nem. Én parancsolni nem akarok neki, mert egy boldog életet akarok magamnak is, meg neki is, mindenféle terrorizálás nélkül. A másik izélésén kívül sokkal nagyobb bajok is vannak az életben. Amugy en tanítani szoktam, egyébként jó alapokat raktam le kiskorában, vagyis jól nevelt cica.
2019. okt. 15. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!