Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A ti (szoba) cicátoknak mi a...

A ti (szoba) cicátoknak mi a napi rendje?

Figyelt kérdés

Azt vettem észre, hogy teljesen beállt egy bizonyos napirendre. Reggel 6kor kelek, akkor kap enni, inni, wc-zik, majd pici játék után én elindulok munkába, akkor hamarosan lefekszik. Ált. 11körül megélénkül, pörög úgy 13ig, aztán szundi ált. 17ig (akkor érek kb haza). Ha hamarabb érek haza, tök meglepődik. Este 19-20 között pihen valamerre (régebben ilyenkor néztem vmit a tv-bebn), aztán 21és 22 között őrült játékba és szaladgálásaba kezd. Ami nem baj, mert így egyből lefekszik este. Még van egy rohadt zavaró szokása, mihelyt lekapcsolom a villanyt, és elkészülök alváshoz, akkor még elmegy wc-re, aztán addig nyávog, míg ki nem takarítom. Hétvégén, ha nem megyek sehova, akkor is ez a menetrend, csak több benne az alvás.

Nálatok hogy alakul egy nap?



2017. dec. 20. 08:32
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Bár már elköltöztünk, így "kijárós" cica lett egy éve, de majdnem két évig lakásban éltünk kettecskén.

Mi teljesen szimbiózisban voltunk. Reggel ugye első utam a fürdőszobába vezetett, ő is jött velem, ő is elvégezte kisebb-nagyobb dolgát. Amíg kávéztam, nyújtózkodott, ébredezett. Fogmosás, sminkelés közben a wc tetején csücsült és nézett. Minden reggel "segített" bekötni a cipőm. Délelőtt neki is volt egy pörgős időszaka. Ha nem voltam otthon, ilyenkor rumlizott, kertészkedett, átrendezte a dísztárgyakat. ha otthon voltam, játszottam vele. Aztán megint szunya.

Munkából hazajövet, mikor fordultam be a sarkon, már ott ült az ablakban és várt haza. Ha korábban jöttem, még aludt, de párszor elkaptam, mikor épp ugrik fel az ablakba. 5-10 perccel a szokásos hazaérkezésem előtt csinálta ezt.

A délutánra nem igen emlékszem pontosan. Aludt is elég sokat, de játékidő is volt, valamit délutánonként mindig kimentünk a teraszra fél-2 órára D-vitamint gyűjteni.

Az esti rituálét megint együtt csináltuk. Fürdés után mindig nézte, ahogyan folyik le a víz (érdekes, ezt az új házban már nem szereti).

És az én cicám is, amint lecsaptam a villanyt, bebújtam az ágyba, gyorsan elszaladt még a cicavécére. Szerencsére őt nem zavarja ha van valami az alomládában, reggelente és du takarítottam.

2017. dec. 20. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Hétvégente szintén addig aludt, mint én, velem kelt (9-10 órakor, míg hétközben 6kor). Szereti nézni ahogy takarítok, pakolok. A mosogatás nem érdekli, de azt én is útálom. Enni is akkor adtam neki, amikor én is ettem, így nem kunyerált eszeveszettül. Szóval mindent együtt csináltunk :)

#1 voltam.

2017. dec. 20. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Igen, az enyém is jön mindenhova utánam.. ha főzök a lábam alatt dobja el magát, vagy beül a kamrába, ha wc-re megyek, kaparja az ajtót, ha takarítok veszekszik a porszívóval. Most talált az új lakásban egy búvóhelyet, a cipős polc alján: onnan nézi a reggeli indulást 😀
2017. dec. 20. 09:26
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Az én cicám is kijárós, de azért leírom.

Reggel 5-kor van reggeli (azért ilyen korán, mert reggeli után még szeret kimenni kicsit, és mi 7-kor elmegyünk itthonról, ha nem vagyunk itthon addig ő bent van), tehát 5-kor ébreszt, adok neki enni, aztán kiengedem. 6-fél 7 körül kelünk, addigra ő is bejön, reménykedve, hogy kap még valamit enni :D ha nem megyek dolgozni, akkor még ki szokott menni, kb 8-ig.

Utána a nap nagy részét alvással tölti, akkor is, ha itthon vagyok. Fél 4 vagy 4 körül felkel, onnantól kezdődik a vacsoráért való nyávogás (mint aki egy hete nem evett), ilyenkor játékkal szoktam elterelni a figyelmét, van egy kedvence, amit el kell dobni neki és visszahozza, ezt a végtelenségig tudja csinálni :)

5-kor vacsi, aztán megint kiengedem, fél 7 körül bejön egy kicsit szundítani, majd megint kimegy és általában pontosan 10-kor szokott bekéreckedni, aztán alszunk, jó esetben 5-ig, de van hogy előbb is bepróbálkozik már az ébresztéssel. Alom van neki, bent, de egy ideje már leginkább kint végzi a dolgát. Nyáron jóval többet dolgozom, akkor napi minimum 10 órát egyedül van, ilyenkor télen többet vagyok itthon, és legfeljebb 7-től fél 4-ig van egyedül.

Egyedül ami kicsit macerás ilyenkor télen a ki-be engedése, albérletben vagyunk így cicaajtót nem tudunk felszerelni, nyáron egyszerűbb, mert akkor nyitva lehet hagyni az ajtót, és úgy jön megy, ahogy szeretne.

2017. dec. 20. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Hétköznap 8-kor kelek, ő általában nem, csak figyeli, ahogy készülődök. Kap egy puszit mielőtt elmegyek, de aludni szokott. Nap közben nem tudom mit csinál. Szerintem alszik. :D

Hat körül érek haza, rögtön fut oda hozzám, bújik, és hozza a labdáját, játszani kell tíz percig. Utána teszek veszek, követ, figyel, kikéreckedik az erkélyre. Nyolc körül vacsit készítek, akkor jön és figyel, kunyerál, de max egy szelet sonkát kap. Nézi ahogy eszek, aztán inkább alszik. Tíz körül megőrül, fel alá rohangál, ilyenkor futtatom direkt. Elfárad, liheg, stb. Ilyenkor takarítok almot és adok neki enni. Eszik, zuhanyzok, oda követ és figyel. Itt már általában álmos. Berakok valami sorozatot aludni, ő még csekkolja a környéket az ablakból. Ha leoltok minden fényt, akkor a mellkasomra fekszik és alszunk. :)


Hétvégén annyiból más, hogy velem kel és rendkívül érdekli, ha takarítok vagy főzök. Utána viszont este tízig folyamatosan alszik.


Kisebb nagyobb változásokkal mindig ezt csinálja. :) akkor szokott felháborodni, ha később jövök túlóra miatt vagy nem alszok itthon. Akkor látom rajta, hogy nincs meg a rutin és nagyon ki van akadva.

2017. dec. 20. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!