Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kinti macskára nyakörv?

Kinti macskára nyakörv?

Figyelt kérdés
6 fekete cicám van és szeretném "megjelölni" őket, mert a környékünkön csak a nyakörves cicákat nem bántják. 5 még nincs egy éves, de volt, amelyikre már petárdát dobtak, hajszálon múlt a élete.
2019. okt. 15. 09:09
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
próbáld ki... de én meg azért aggódnék, hogy fennakad a kerítésen. Mondjuk azt szerencsés esetben meghallod, ha ott vagy.
2019. okt. 15. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Tegyél rájuk. A Pepcoban kapható olyan ami kicsit erősebb húzásra kikapcsolódik így nem akad fent sehol.
2019. okt. 15. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Egy ilyen esetleg?

[link]

2019. okt. 15. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Hosszabb szőrűek, szerintem nem tudna fennakadni, a bundába előbb akad bele.

Ruhát nem szeretnék, szerintem baromi hülyén néz ki:D :S

És ha csak egy sima szalagot kötnék a nyakukba? Az úgyis elszakad, ha úgy van.

Amúgy ivartalanított mind nemigen csavarognak. Csak a kicsik még kíváncsiak.

2019. okt. 15. 10:28
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

A normalisabb cicanyakörvek biztonsági kapoccsal vannak ellátva, ami kikapcsolódik, ha nagyon megrántja valami.

Általában a rosszabb minőségűek is, csak ott mellé vacak is a csat, nálunk az egyik macskáé olyan vacak, hogy simán lebűvöli magáról, ha elég kitartóan vakarózik. :D

Szóval tesztelni kell, de amúgy nyugodtan. Én a nyakörvben jobban bíznék, mint egy szalagban.


Egyéni vélemény: ha ilyen környéken laktok, én nem engedném a macskát udvaron kívülre, nyakörv ide vagy oda. Életveszély.

2019. okt. 15. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Sajnos egyenlőre nem megoldható a biztonságos kerítés, de idővel megcsinálom cicabiztossá, hogy ne tudjanak elcsavarogni, de szerintem, ha a kicsik felnőnek olyanok lesznek, mint az anyjuk, szóval nem hiszem, hogy csavargósak lesznek.

Bent ennyi cicát nem tarthatok, amúgy sem szeretnek bent lenni. Az anyjuk néha bejön, de már megy is ki. Szabad életű állatok ők.

2019. okt. 15. 12:01
 7/10 anonim válasza:

Fuu. Én vettem egy GPS nyomkövetős nyakörvet a cicámra, de idegbeteg lett, rángatta le magáról és féltem, hogy beakad valahova.


Bolhairtós nyakörvet? Az pici, meg olyat vegyél, ami kiold. Így maximum a nyakörv megy kárba és a macskádnak nem lesz baja. Vagy max. lelopják róla.


A csengős meg medálos sz.rokat felejtsd el, mert zavarja a cicát, nem is tudod elképzelni mennyire.

2019. okt. 15. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Salx Narval ***** válasza:
Az enyém jól viselte a biztonsági csatos, fényvisszaverős nyakörvet de kis idő azért kellet amíg megszokta. Kettőt hagyott el 10 év alatt, szóval ez még belefér. Tény, hogy jó minőségűt kell választani, mert előfordulhat, hogy eleinte leszedi, vagy nem old ki ha kellene. Érdemes a lakásban tartani amíg teszteled a csatot és amíg meg nem szokja a viselését. Én telószámot is írtam rá.
2019. okt. 16. 03:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Salx Narval ***** válasza:
Még annyit, hogy a csengettyűt leszedtem róluk.
2019. okt. 16. 04:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
köszi
2019. okt. 16. 11:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!