Kezdőoldal » Állatok » Macskák » 3 napja eltűnt a macskám, még...

3 napja eltűnt a macskám, még előkerülhet?

Figyelt kérdés
3 napja eltűnt a kiivartalanított 2 éves fiú macskám. Ezelőtt még soha nem csinált ilyet, minden nap legalább 5-6szor megjelent az ajtóban és felmászott a tetőre és az ablakban nyávogott addig amíg nem engedtük be. Bármikor bejöhetett, gyakran éjszakára ki volt engedve. Miért mehetett el, mi történhetett vele? Teljesen jól volt tartva, anyukája mellett teljesen jó életet élt. A szomszéd 2 macskája is eltűnt, az egyik szintén pár napja,a másik régebben 2 hétre, majd véres törött lábakkal csont soványan kúszott vissza, amibe bele is halt. Lehetséges hogy nyest csapdába esett vagy elütötte egy autó? Ti mit csinálnátok? Már kiraktuk 3-4 csoportba, érdemes lenne plakátokkal fáradozni vagy a macskák ilyenek hogy néha elkóborolnak messzibbre is? Iszonyatosan hiányzik, szinte családtag volt. Minden családtag már megsiratta, anyukája is azóta folyton keresi és rengeteget nyávog. Nagyon fontos nekünk!:(

2019. okt. 15. 19:52
 1/6 anonim ***** válasza:
69%
Plakátozzatok a környéken, csengessetek be olyan helyekre, ahol esetleg bezárhatták véletlenül, érdeklődjetek, nem látta-e valaki. Keressétek! Még előkerülhet.
2019. okt. 15. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
76%
És még valami: éjszaka, amikor némaság van, járkáljatok az utcán, és füleljetek, nem nyávog-e valahol bezárva, valamelyik ház pincéjében, melléképületében, stb.
2019. okt. 15. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
0%
Plakátolni felesleges, a macskák nem tudnak olvasni, nem tudsz bennük lelkiismeret furdalást kelteni. Ha hiányoztok neki úgyis visszajön. Ha máshol jobb helyet talált, akkor úgyis ottmarad.
2019. okt. 15. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
32%

Előkerülhet..

Nekem volt régebben 4 macskám akik egyszerre tűntek el...csak egy került elő, 1 hét múlva. Csont sovány volt, ment a hasa, hangja se volt. Megmérgezték őket. Ő szerintem azért élte túl, mert nem volt falánk/lopós és keveset kapott a méregből.


Mi minden nap a környéket jártuk és hívogattuk.

Egyszer este a hátsó kertünk felől jött elő. (Nem volt szomszédunk, csak a pusztaság vagy 1 km távolságban.)

Tehát szerintem te is járd a környéket és hívogasd.

2019. okt. 15. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
A hirdetések mellett mindenképpen keressétek, nézzetek be az árkokba, udvarokba... És amit a kettes írt: éjszaka, késő este amikor csend van, hívogassátok és keressétek, füleljetek a környéken!
2019. okt. 15. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Salx Narval ***** válasza:
100%
Ha az anyja sem találta meg akkor előfordulhat, hogy valaki befogadta, már csak ezért is érdemes plakátolni a környéken. A közelben található boltok, üzletek a legjobb helyek. Ha este keresed érdemes az anyját is vinni. Nálunk is előfordult, hogy a szomszéd kóbor cicának vélte és hazavitte és nem csak egy ilyen eset volt. Mondjuk 3 nap nem a világ, simán hazajöhet még. A környék bejárása is fontos, hátha tényleg megsérült és nem képes járni. Ilyenkor jól jön ha hallgat a nevére és behívható, vagy legalább visszajelez. Én tettem rá ilyen fényvisszaverő elasztikus nyakörvet telefonszámmal, címmel (elég hamar megszokják). Remélem egészségesen hazakerül.
2019. okt. 16. 03:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!