Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit jelent a "fajtatiszta...

Mit jelent a "fajtatiszta jellegű"?

Figyelt kérdés

Perzsa és sziámi kiscicákat nézegettem neten, de mindegyik hirdetésnél ez a kifejezés szerepel: fajtatiszta jellegű


Magyarul keverék, nem?

Én legalábbis így értelmezem.

Egy keverékért miért kérnek el 60-100.000-et?



2019. okt. 19. 11:06
 1/10 anonim ***** válasza:
52%
Lehet hogy csak nincs törzskönyve.
2019. okt. 19. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
90%

Jófogáson nem lehet fajtatisztának hirdetni, csak ha van a cicónak törzskönyve.

fajtatiszta jellegű lehet bármi.

Lehet, hogy mindkét szülő törzskönyves, csak a gazdi nem tenyésztő, vagy akármi.

2019. okt. 19. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
89%

Azt jelenti, hogy hasonlít rá, de nem fajtatiszta.

Mert sokan nem tudják mi a különbség, és jó pénzt lehet keresni egy külsőleg hasonló macskával. :(

2019. okt. 19. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Fajtajellegű az az állat, ami úgy néz ki, mint egy fajtatiszta, de nem lehet ezt bizonyítani, mert nincs törzskönyv, ami igazolná. Lutri, hogy milyen utódai lesznek, mert a felmenők közt lehet más fajta is, ami az adott egyednél nem látszik.
2019. okt. 19. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
0%
Van egy rendelet, hogy addig, ameddig nem törzskönyves egy kiskutya, vagy cica, addig csak fajtatiszta jellegűnek hirdethető. Lehet az anyja és apja világgyőztes is, akkor is. Ezt a rendeletet hozták. Én sem értem miért? Azt hiszem vissza akarják szorítani a szaporítást. Valami nagy okos hozta ezt a hülye rendelkezést. Tehát a kérdésedre a válasz: nem gondolom, hogy keverék lenne ennyiért. Kell érdeklődni a tenyésztőnél, hogy törzskönyvet tud kiváltani a kiscicára, vagy nem? Amennyiben nem tud, akkor lehet tényleg keverék.
2019. okt. 19. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
64%

Nem keverék "csak" nincs törzskönyve.

De anélkül bármi lehet, és mivel egy törzskönyv ára ~3000huf, így több mint gyanús, ha a "tenyésztő" ezen akar spórolni.

Valószínűleg gazdasági szaporító, tehát pénzért elleti a macskáját.

2019. okt. 19. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Sokan beleírják a hirdetésbe is hogy törzskönyv nélkül, tehát gondolom ki se lehetne rájuk váltani.

Ennyi pénzért már azért szerintem alap lenne, hogy törzskönyvezettet árulnak.

Szépek amúgy a macskák amiket találtam, de ennyit nem adnék értük. Törzskönyv nélkül max 20e amit rászánnék...legalábbis én így vagyok vele.

Törzskönyveset amit találtam az az ország másik pontjában van sajnos. Nem tudnám megoldani az elhozatalát.


Egy ismerősöm amúgy fajtatiszta jellegű tacskót vett 40 vagy 50e-ért, kiskutyaként tacskónak látszott tényleg, majd ahogy felnőtt már látható volt hogy keverék.

2019. okt. 19. 23:37
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Beleírják, mert ne is érdeklődjön az ember, hogy van törzskönyv. A jófogáson nagyon kevés tenyésztő hirdet, az ő cicái törzskönyvesek, aki meg tk nélkül adja a kicsiket, nem mondható annak. Mivel nem vált ki tk-t, illetve jófogáson hirdet, titokban próbálja eladni az egyesület tudta nélkül a kicsiket. Ezért is olcsóbbak. A jófogásos hirdetések legtöbbje szaporító, akik próbálnak rengeteg pénzt elkérni a kicsikre. Tegyük fel, hogy nem keverék, mert megvette hobbi célra a cicát, nem ivartalanította, vagy egy ""tenyésztőtől"" vette, akit nem érdekelnek a kölykök, és úgy szaporítja. Vagy fogott 2 fajtára hasonlító macskát, aztán lássuk a kölyköket. :)
2019. okt. 20. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

van-e törzskönyv*

bocsi.

illetve én is tenyésztő vagyok, ráköltünk egy kiscicára több, mint 100.000 Ft-ot, ebből a törzskönyv ára 2000 Ft. döntse el mindenki magam, milyen az a macska, aki tk-vak 100.000, anélkül meg 60.000....

2019. okt. 20. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
78%

Fajta jellegű tehát olyan mint a leírt fajta,de nem az.TK nélkül hiába mondod valamire,hogy x fajta ha egyszer nincs róla papír.

És sajnos az ilyen macskákkal hamarabb megjárod mint egy utcán összevakart kóborral.3 évvel ezelőtt kaptam ajándékba egy macskát.Említettem a család előtt,hogy akarok MAJD egy macskát a közeljövőben ők meg persze fogták magukat és vettek is egyet rá egy hónapra.Jó indulatból tették,de akkor is rossz ötlet volt.

Ez is amolyan 'fajtatiszta,de nincs törzskönyve' vétel volt és egy forintot nem ért meg a fáradozás.


A macskának mentális problémái vannak.Időnként rohamot kap,és olyankor a havi orvosi látogatás mellett még ezzel is futok az ügyeletre.Vettek nekem ajándékba nyűgöt és orvosi költséget.Persze szeretem és ilyen selejten is az én kis szőrgombócom,de..jobb lett volna ha macska helyett még egy tortát kapok.

2019. okt. 20. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!