Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Igaz, hogy a tenyésztett...

Igaz, hogy a tenyésztett fajtatiszta macskákban nincsenek olyan erős ösztönök, mint egy egyszerű mezei házicicában?

Figyelt kérdés
Mert vannak kisállataim(hörcsög, törpenyuszi) és amikor mondtam ismerősömnek, hogy szeretnék egy cicát, persze a kisjószágoktól külön szobában, akkor azt mondta, hogy csak keverék sima házicicákat ne, mert azok levadásszák, de pl egy brit rövidbundás vagy akármilyen tenyésztős cica, az inkább szelíd házikedvenc, mint kinti vadászós és jobb is nekik panelban, mert nem olyan vadak.
2019. jan. 30. 14:49
 1/6 anonim ***** válasza:
76%

Hülyeség. Egyedfüggő az egész.


Lehet, hogy egy díjnyertes perzsa úgy odakap a mancsával, hogy szegény nyuszó ottmarad.

Lehet, hogy egy közönséges házicica csak fekszik a szőnyegen, bárhogy toporzékol rajza a tapsifüles :)


Kiscicát szerezz, és mutasd meg neki, hogy a kisállat barát, de legalábbis tabu.

2019. jan. 30. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem. Kevesebb van bennük az való igaz, de az hazugság hogy egyáltalán nincs.


Ha nem lenne ösztönük játszani se lehetne velük. Nem mozdulnának rá a madzagra, eldobott játékokra, plüss egerekre, tollasbizbaszokra, semmilyen játékra..

2019. jan. 30. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
92%

Ez teljesen cicafüggő dolog.A macskát lehet szoktatni kisállatokhoz, de biztonsággal szerintem nem lehet otthagyni őket.Saját tapasztalat.

Nekem volt olyan cicám, aki egérrel is jól elvolt, nem érdekelte, csak nézte, még inkább félt tőle.

Volt amelyik törpenyuszival együtt volt, egy kosárban aludtak.Sose bántotta volna.De hörivel már nem tettem össze.

Volt egy cicám, aki csíkos mókussal elvolt, sosem bántotta.De egyszer nem voltunk ott, és elkapta a mókust és megölte.

Szóval sok mindentől függ, a macskák öntörvényűek, ösztönösek.Minden helyzet mást hozhat.

Kistestűvel én semmiképp nem tartanám együtt.Nagyobb nyuszival összeszokatnám, de úgy hogy pici korú cicával.

2019. jan. 30. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Az a legjobb, ha abbó a szobából, ahol a hörcsög és a nyuszi van, kitiltanád a cicát.


Baleset sajnos bármikor történhet - úgy mozdul az egyik állat, hogy kivált egy reflex-reakciót a macskából, vagy az csak játszani szeretne, és már meg is történt a baj.

2019. jan. 30. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

A hörcsög úgyis, zárt térben van gondolom, azt nem bántaná, ergo nincs szabadon a hörcsög... De ne hagyd magára ott vele.


A nyúllal meg össze kellene szoktatni kiskorától, akkor nem lesz baj... Meg alapból nyúlra már nem vadászik a macska. A hörit azért félteném. Egy befogadott macska, levadászta a nyest fiát, sikeresen.


Szerintem ez inkább környezettől függ, hogy mennyire vadászik egy cica. Míg egy falusi, kinti cica biztos, míg egy panel macska nem. Meg hogy hogyan vannak tartva. A macskánk díjnyertes vadász volt, mikor befogadtuk, most a legnagyobb ágyban fekvő dögi, egérre rá sem néz.


Környezettől függ.

2019. jan. 30. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Van benne igazság, nekem vannak skót lógófülűim és házicicáim is, és ég és föld. Nyilván a skótoknak is vannak ösztöneik, de valóban nem olyan erősek, szerintem emiatt sokkal inkább valóak a benti tartásra. Viszont kisállatok közelébe őket sem merném engedni, mégiscsak macskák...
2019. jan. 30. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!