Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Skót lógófülű macska tulajdons...

Skót lógófülű macska tulajdonságai?

Figyelt kérdés

A Wikipédián alig írnak róla

Mekkorára nő?

viselkedése?

Sziámi cica mellé? ( mindkettő lány)

Ivartalanítás kell?

Mennyire barátságos?

Okosak? Van olyan okos ,mint a sziámi cica?

Betegségre hajlamok?

Egyenlőre ennyi kérdés. Köszi előre is. :)



2019. okt. 20. 19:56
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

[link]

[link]

a wiki amúgy sem megbízható, ne ott próbálj információt gyűjteni macskafajtákról.

sziámi cica mellé gondold át, mivel nekik állandóan lóg a fülük, azt hiszi a többi cica, hogy meghunyászkodik, és lehet bántani.

minden tenyésztőtől vásárolt macskát ivartalanítani kell (kivéve, ha már ivartalanul kapod), és szaporítótól vásárolt macska esetében is célszerű, pláne több macska mellé (már ha eltérő neműek).

2019. okt. 20. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Nekem volt skót lógófülű cicám. Pontosan olyan mint a brit shorthair cicám. Ha 2 cicát akar az ember akkor inkább ezt a 2 fajtát lehet egymás mellé tenni.

Alaptulajdonságai.

- könnyen hízékony, így figyelni kell az étkezésére. Nagyon eltudják játszani a " hetek óta nem ettem kínlódást" ( pedig 5 perce kapott enni) Nagyon tud kéregetni.

- játékos, de nem aktív cica. Kölyökként még sokat játszik, de "felnőtt korban" inkább lustálkodnak. Napjaik nagyjából ennyiből áll. evés, tisztálkodás. kicsi játék, alvás, elvés, alvás stb.

- nyugis nagyon.

- öntörvényű. Az van amit ő akar. Ha olyan kedve van simogathatod, ha nincs kedve ehhez, elvonul valahol a lakásban.

. Nem ölbeülös macska.

-Egy felnőtt példány olyan 6-7 kilós szokott lenni a kan. A nőstény 5-6 kilós. Írtam hízásra hajlamos, ha ennél több diétára kell fogni.

- sziámi cica teljes ellenkezője a skótfülűnek. Ha kiskorban kerülnek össze akkor elvannak, bár én személy szerint nem tartanék 2 teljesen más jellemű cicát.

. Mindenképpen ivartalanítani kéne ha nem akarsz kölyköket. Ívartalanítás után még nyugodtabbak. Ha nem ivartalanítod akkor tüzelni fog, és az ablakod alatt fognak a kan cicák cerenádot adni, meg verekedni a lány kegyeiért.

- Nagyon barátságos, de ahogy írtam, ő dönti el mikor, kivel.

- Nagyon okosak..

- Nincs tipikus betegségei, kívéve az elhízás miatti betegségek.

- nagyon szeret tiszta lenni. Én sosem fürdettem őket ( mondjuk macskát nem is fürdetünk) mert a skót és a brit cicák is napi szinten tisztára takarítja magát.

2019. okt. 20. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

A sziámi cicám 5 és fél hónapos a S.lógófülű 11 hetes.

Össze kellene,hogy szokjanak még kicsik. Vagy mégsem?

Még nem hoztuk el,addig variálható,csak hogyan mondjam meg,hogy mégsem kell a cica?Azt hiszik szélhámos vagyok :(

2019. okt. 21. 01:33
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Szaporítótól szeretnél cicát vásárolni? Csak mert ha tenyésztőtől lenne, mutatta volna már a szerződését, ami alapból tartalmazza az ivartalanítást. Arra érdemesebb odafigyelni, hogy ha szaporítótól akarsz macskát, lehet nem lesz olyan jól szocializálva, lehetnek problémák. Kérdezd meg a szapit, hogy ő ajánlja-e sziámik mellé, bár feltételezem igen, csak vidd :D
2019. okt. 21. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Nem veszem meg a lógófülűt.Vissza mondtam a vásárlást.

Köszönöm a válaszokat.

2019. okt. 21. 21:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!