Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Baj, ha nem kölyöktápot adok...

Baj, ha nem kölyöktápot adok a kölyökmacskámnak?

Figyelt kérdés
Amiket vettem neki tápokat, a kölyök változat mind csak csirkés. Ő meg már unja. Most vettem ugyanabból a márkából szarvasos meg kacsás változatot és ezeket sokkal jobban ette. A vitamin-ásványi anyag tartalma szinte ugyanaz!
2019. okt. 25. 05:58
 1/7 anonim ***** válasza:
65%
A mieink is kaptak rendszeresen felnőtt tápot, semmi bajuk nem lett. Gondolom nem nagy bűn.
2019. okt. 25. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
51%

Nyilván jobb lenne ha kölyök tápot kapna.

Biztos nem csak 1 féle ízesítésű van.

Persze azt adsz neki amit jónak látsz, de én inkább vennék a helyedben több féle kimért tápot neki valót. Ha veszel 3-4 feléből csak 20 dkgokat el lenne rajta és rá sem unna.

2019. okt. 25. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Ez az egyik:

Összetevők

28 % friss szarvashús, 26% szarvashús(szárított), borsókeményítő, 9% csirkezsír, tök (szárított), 2% tojás (szárított), 2% friss, szálkamentes hering, 2% hering (szárított), 1% halolaj (100% heringolaj), répa (szárított ), lucerna (szárított ), inulin, frukto-oligo-szacharidok, élesztő-kivonat, alma (szárított), áfonya (getrocknet), gránátalma (szárított), spenót (szárított), psyllium, narancs (szárított), nátrium-klorid, sörélesztő (szárított), kurkumagyökér, glükózamin, kondroitin-szulfát, aloe vera (szárított), zöldtea (szárított), rozmaring (szárított).

Adalékanyagok/kg:

A-vitamin 18.000 NE, D3-vitamin 1.200 NE, E-vitamin 600 NE, C-vitamin 300 mg, niacin 150 mg, D-panthenol 50 mg, B2-vitamin (riboflavin) 20 mg, B1-vitamin (thiamin-mononitrát) 10 mg, B6-vitamin (piridoxin-hidroklorid) 8,1 mg, biotin 1,5 mg, folsav 1,5 mg, béta-karotin 1,5 mg, B12-vitamin 0,1 mg, kolin-klorid 2.500 mg, cink (cink-kelát a metionin hidroxi-analógja) 910 mg, mangán (mangán-kelát a metionin hidroxi-analógja) 380 mg, vas (glicin-vas-kelát-hidrát) 250 mg, réz (réz-kelát a metionin hidroxi-analógja) 88 mg, DL-metionin 5.000 mg, taurin 4.000 mg, L-karnitin 300 mg.


Analitikai összetevők


fehérje 42.0 %

nyerszsír 20.0 %

nyersrost 1.8 %

hamu 8.7 %

kalcium 1.5 %

foszfor 1.3 %

Omega-3 zsírsavak 0.9 %

Omega-6 zsírsavak 3.4 %


Ez a másik:

Összetevők

30 % friss, csontozott csirkehús, 28 % szárított csirkehús, 10 % burgonya, 4 % csirkezsír, 1 % szárított tojás, 1 % frissen fogott szálkamentes hering, 1 % szárított hering, halolaj (100 % heringolaj), hidrolizált állati fehérjék, borsórostok, szárított sárgarépa, szárított lucerna, inulin, frukto-oligo-szacharidok, mannán-oligo-szacharidok, 0,5 % szárított gránátalma, szárított alma, szárított spenót, 0,3 % psyllium, szárított fekete ribizli, szárított édesnarancs, szárított áfonya, nátrium-klorid, szárított sörélesztő, 0,2 % kurkumagyökér, 0,12 % glükózamin, 0,09 % kondroitin-szulfát.

Adalékanyagok/kg:

Tápértékkel rendelkező adalékanyagok:

A-vitamin 18.000 NE, D3-vitamin 1.200 NE, E-vitamin (alfa-tokoferol) 600 mg, C-vitamin (L-aszkorbinsav) 300 mg, niacin 150 mg, D-pantenol 50 mg, B2-vitamin (riboflavin) 20 mg, B1-vitamin (tiamin-mononitrát) 10 mg, B6-vitamin (piridoxin-hidroklorid) 8,1 mg, H-vitamin (biotin) 1,5 mg, folsav 1,5 mg, béta-karotin 1,5 mg, B12-vitamin (ciano-kobalamin) 0,1 mg, kolin-klorid 2.500 mg.

Nyomelemek: cink (a metionin hidroxi-analógjának cink-kelátja) 910 mg, mangán (a metionin hidroxi-analógjának mangán-kelátja) 380 mg, vas (glicin-vas-kelát-hidrát) 250 mg, réz (a metionin hidroxi-analógjának réz-kelátja) 88 mg, szelén (szelén-metionin) 0,4 mg.

Aminosavak: DL-metionin 5.000 mg, taurin 4.000 mg, L-karnitin 300 mg.

Növényi adalékanyagok: aloevera-kivonat 1.000 mg, zöldtea-kivonat 100 mg.

Antioxidánsok: rozmaringkivonat, természetes eredetű, erős tokoferol tartalmú kivonatok.


Analitikai összetevők


fehérje 44.0 %

nyerszsír 20.0 %

nyersrost 1.8 %

hamu 8.5 %

kalcium 1.5 %

foszfor 1.3 %

Omega-3 zsírsavak 0.9 %

Omega-6 zsírsavak 3.3 %


Majdnem ugyanaz, apró kis eltérések.

Meg ennyi erővel a természetben sincs kölyökhús külön a vadon élő állatoknál.

2019. okt. 25. 09:03
 4/7 anonim ***** válasza:
Ez Purizon? Az enyém is a kacsás felnőtt Purizont eszi, néha eszik bele csak a kölyöktápba. Én pont azt néztem, hogy ugyanazok az analitikai összetevői a felnőtt és a kölyöktápnak is! Nem beszve arról, hogy ha valamelyik másik márka kölyöktápját enné, az lehet, hogy gyengébb lenne, mint a Purizon felnőtt tápja.
2019. okt. 25. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
100%

Ugye azért is szoktak kölyök tápot ajánlani, mert az kisebb szemű, meg könnyebb elrágniana kisebb, gyengébb fogaival.

De nagy jelentősége nincs.

2019. okt. 25. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Hát az én cicám semmilyen tápot nem rág. Csak nyeli, mint kacsa a nokedlit.

De akkor nem gond, nem? Mármint, Ti is látjátok, hogy majd' ugyanazok az összetevőik.

2019. okt. 25. 11:31
 7/7 A kérdező kommentje:
Ja, igen, ez Purizon. Enyém most a szarvasosat eszi. Próba csomagot vettem, eddig mindet szerette. Csak a sima csirkést már nagyon unta, hiába adtam másfajta kölyöktápot, ha ugyanúgy csirkés mind, ami jó lenne.
2019. okt. 25. 11:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!