Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macskám betegsége: hátán...

Macskám betegsége: hátán jönnek ki kiütések, dudorok. Viszket, pár nap alatt szőrhiány, seb keletkezik, terjed. Olyan, mintha allergiás kiütés lenne, de a fehéres dudor nem olyan, mint a csalánkiütés. Volt már ilyen valakinek és hogyan oldódott meg?

Figyelt kérdés
Menhelyről hozott, ivartalanított 3 éves lány cica. Fél éve járjuk az orvost, mindent végigcsináltunk, minden vizsgálat negatív: FIV,FELV, bőrkaparék, vérvétel, hipoall.tápok, labor, mikróba, immunerősítők, injekció, paraziták, laphámrák kizárva, Kék Lukács kenőcs stb. Itt megállt a tudomány, már nem tudom mit tegyek, az orvosok is tehetetlenek. Begyógyul és újabb jön ki. A lehetséges bőrbetegségeket kiszűrtük, kezeltük, de egyik sem az, és nem reagál semmire. A tüneteket lehet csökkenteni, de az okot nem tudjuk és ezért folyamatosan jönnek ki. Heti kb. 3-4. Vannak csendesebb napok, aztán egy hét és kezdődik.

2019. okt. 27. 17:52
1 2 3
 11/26 A kérdező kommentje:
Azt a tablettát felírom, ezt még nem próbáltam.
2019. okt. 27. 19:10
 12/26 anonim ***** válasza:
100%

Allergia vértesztet nem csináltattatok?

Allergia-gyanú esetén 6-8 hétig kell csinálni az eliminációs diétát, mert ennyi idő alatt ürülnek ki a szervezetből a problémát okozó allergének! Tehát az egy hónap mindenképpen kevés! Amíg a Calibrával etettél, addig is adtad neki a csirkehúst? Ez a táp lazacos, az is benne van a pakliban, hogy a macskád a lazacra is allergiás! Rengeteg féle hipoallergén vagy monoproteines táp van amivel próbálkozhattok, de egy biztos: a Royal Canintól az én egyik macskám is véresre vakarja magát, szóval szerintem azt felejtsétek el! Őszintén szólva ha hajlandó húst enni a cicád, én erre a problémára a nyers etetést ajánlanám! A nyers-ellenes állatorvosaim is egyetértenek abban, hogy ez a módszer nagyon gyorsan és hatékonyan kipucolja a szervezetet, ha a probléma a táplálékkal áll összefüggésben! Ha gondolod, tudok ajánlani fb-csoportot, ahol tájékozódhatsz az alapokról!

A másik ami eszembe jutott, hogy ha mindig csak a hátán jelennek meg az elváltozások, nem lehetséges-e, hogy kontakt allergiáról van szó? Nem érintkezhet valamilyen olyan anyaggal a háta, ami irritálja?

2019. okt. 27. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 alice_L ***** válasza:

Csorikam, remélem nem viszket vagy faj neki...


Nem volt konkrétan ilyen problémaval dolgom, de hasonlo jo darabig érthetetlenekkel igen. Az allergia mogott lehet az, hogy az immunrendszer tultejesit, a Royal Canin veterninary cat anallergenic bevalt, és mellé cyclosporin vagy hasonlo molekula, nem egy kézenfekvo megoldas, de ha jo a dokid utananézhogy lehetséges e hogy errol van szo.

2019. okt. 27. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 A kérdező kommentje:
Amíg a hipoall. tápot kapta, mást nem. Nekem csak 4 hetet ajánlott az orvos, illetve a tápot is ő rendelte, mást nem próbáltam. A nyers hús nem baj? Ha főzve kapja, az nem jó? Hú, a Royal C-ról nem is hallottam ilyet, hogy viszketnek tőle. Azt a f.b-os csoportot szívesen fogadom. Te mit adsz egész nap enni a cicáknak? Köszönöm mindenkinek az eddigi válaszokat, igazán...
2019. okt. 27. 19:33
 15/26 anonim ***** válasza:
100%

"Calibra nevű hypoallergen tápot kapott."

Leírnád kérlek 2 összetett mondatban, hogy ezen mi a pék lisztes farka a hipoallergén? Csirkés. Ami "pulykás" az is csirkés. Eliminációs diétára teljes mértékben alkalmatlan (ahhoz olyan fehérjeforrás kell, amit még sosem evett a macska), a dolog szépsége, hogy a csirke az egyik leggyakoribb allergén. Szóval adtatok a szarnak egy pofont. Azt már csak halkan jegyzem meg, hogy is előfordulhat, hogy egész ételcsoportra allergiás az állat (kutyámnál pl. minden baromfi). Ha tárolási atkára allergiás, akkor mélyhűteni kell a kajáját - olyan hidegben nem szaporodnak (úgy tudjátok kiszúrni, hogy bár úgy néz ki, megtaláltátok a tökéletes tápot, feltisztulnak a tünetei, ahogy a zsák aljához közeledtek, megint erősödnek)

Az 1 hónap lópikula, 16 hét az orvosi ajánlás, aminek a végére teljesen tünetmentesnek kellene lennie bár egyértelmű javulást vagy egyértelmű romlást hamarabb is észre lehet venni.

Szóval javaslom, hogy ennek fussatok neki mégegyszer.


Ezen a ponton én is azt javasolnám, hogy a vértesztre szánjátok rá a pénzt.


Továbbá azt is, hogy vezessetek naplót. Mindent, amit ti csináltok, ami a környezetetekben változik és ahogy a macska reagál rá. Ugyanúgy, mint az emberek, az állatok is BÁRMIRE tudnak allergiát kifejleszteni. Simán lehet, hogy valami kis hülyeséggel van baja, pl. az öblítő, amit használsz.


Továbbá, javasolnám a családi stressz szint megvizsgálását, mert az is simán be tud tenni a társállatok immunrendszerének. Önmagában nem ok, de ronthat a helyzeten.

2019. okt. 27. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 A kérdező kommentje:
Igen, Calibra hypoallergen a táp neve és mivel az állatorvos direkt ezt ajánlotta, én hittem neki. Sok jó dolgot írtál, azt hiszem újra kezdem az egészet, de hogy milyen táppal, vagy csak hússal, ahogy azt írtátok, még nem tudom. A napló vezetése, megfigyelés is jó ötlet. Csak eddig annyira hittem abban, hogy segít az injekció és a többi. De nem. Magam kell, hogy rájöjjek, mert az az érzésem, hogy valami allergia ételtől.
2019. okt. 27. 20:19
 17/26 anonim ***** válasza:
Kezdetnek a csirkés tápokat felejtsd el, az a leggyakoribb allergén, simán lehet, hogy ennyi is elég.
2019. okt. 27. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
A mi macskánk véresre vakarta magát, az orvos azt mondta, csirkeallergfia, azt kiderült, hogy bolhaallergia volt. A bolha ürülékére. A kertből ráugrott.
2019. okt. 27. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
15%
Ez sajnos egyértelműen rüh.
2019. okt. 28. 04:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:

Nekem a doki 6-8 hetet mondott, míg kiürül a szervezetéből az allergén. A csirke a legvalószínűbb, tesztet nem csináltunk, szerinte sokszor nem tudjuk meg belőle az okot egyértelműen, illetve az én macskám nagyon nehéz eset, nagyon stresszelt. Így a kizárásos diéta maradt, Royal Canin hypoallergen táp, mellette Trovet hypoallergen konzerv... Egyszer elrágott egy csirketollat, másnapra már piros volt a hasa, kiütések. Emellett van, ahogy írtam a bűzmirigy baj, ami szintén hasonló reakciót eredményez.

Eddig ilyen esetben doki, bűzmirigy tisztítás /ellenőrzés, szteroidos injekció... Gondolod, eléggé megviselte a veséjét. Ezért ajánlotta az apoquelt, ami nem szteroid alapú, de hatásos, kúraszerűen adható. Régebben csak kutyáknak volt.


Én mindenesetre nem várnék... Az enyém sem mutatta jeleit, evett, ivott, játszott, de azért míg nem voltunk itthon véresre nyalta, kaparta magát...

2019. okt. 28. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!