Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Rendbe jöhet a bőre és a szőre?

Rendbe jöhet a bőre és a szőre?

Figyelt kérdés

Sziasztok jövő héten fogok el hoz i egy kiskutyat a tenyésztőitől.

Bor problémákban szenvedett születése után orvos azt mondta szülés kor vagy meg a méhben kapott el valami fertőzést elvileg elő szokott ilyen fordulni.

3 hetig kenegették és rendbe jött a bőre .

Magyar vizslarol van szo és most nem

Az a szokványos szép vörös színe van hanem megfakult és nem sűrű a szőrzet.

Orvos szerint rendbe jött a bore

Ilyan kérdésem lenne valakivel vilt e ilyesmi vagy olvasott e róla mert semmit nem találtam

És hogy vissza nő e normálisan a szore és hogy vissza nyeri e azt a normális szint



2019. febr. 27. 12:57
 1/4 anonim ***** válasza:
39%
Ez egy szaporító. Nem fog rendbe jönni.
2019. febr. 27. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Tenyésztőnél is előfordulnak hibás egyedek, de ez szerintem sem tenyésztő.

Viszont azt nem mondnám biztosra, hogy nem jön rendbe. Keverék mentett kutyám van, nyilván ő sem tenyésztőnél született, sokat javult a bundája az első 2 hónap alatt is. Vegyes az étrendje, száraz táp, nedves táp, hús, zöldségek, halolaj.

2019. febr. 27. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én azt tanácsolom, hogy ha szeretnéd azt a kutyust, már kiválasztottad, beleszerettél, akkor nézz utána alaposan a tenyésztőnek. Először nézd meg, hogy bejegyzett kennel, ezt itt tudod megnézni: [link] ha nem szerepel a listában, akkor valószínűleg nem tenyésztő. Nézd meg hogy milyen kötelező szűrések vannak a magyar vizslák tenyésztésénél, ezt a tenyésztési szabályzatban tudod megnézni, amit itt találsz: [link] a tenyésztőtől minden ezt igazoló dokumentumot kérj el, ne fogadd el, hogy a honlapon vagy a hirdetésben benne van, hogy "HD-A," mutassa meg az orvosi pecséttel ellátott papírt a szűrés eredményéről. Kérd el a szülők törzskönyvét (általában zöld színű, a MEOE hivatalos pecsétjével, ha nem tudod hogy néz ki google-ben keress rá), ezt mindenképp meg kell mutatnia. Ha továbbra is bizonytalan vagy az alombejelentésről szóló igazolást is elkérheted tőle, ez az ami szinte garantálja, hogy azoktól a szülőktől van a kiskutya, akiktől ő is mondja és hogy a kutyák engedélyezetten lettek tenyésztésbe vonva. Ezekkel biztosan kizárhatod, hogy nem szaporító.

Viszont sajnos manapság tenyésztők között is vannak, akik nem megfelelően végzik a munkájukat, ezért én különböző vizslás csoportokban is utánakérdeznék, hogy ismerik-e a tenyésztőt, mi a véleményük róla, volt már valakinek hasonló problémája, hogyan oldódott meg. Tudom hogy ez sok idő és sok macera, de egy kutya 10-15 évre szól, néhány hét nyomozást igazán megér, hogy utána ne kelljen a méregdrága kiskutyára még rengeteg pénzt elkölteni, hogy egészséges legyen.

Valljuk be őszintén, ennyire részletesen az sem szokott utánanézni, aki lelkiismeretesen, jó tenyésztőtől igyekszik kutyát vásárolni és általában nem is szokott belőle probléma lenni, de egy olyan helyzetben, ahol már eleve láthatóan nem egy egészséges kutyát vásárolsz szerintem muszáj ennyire alaposnak lenni.

Ha nem tenyésztő (nem bejegyzett kennel, nem mutatja meg a szülők törzskönyvét stb.), akkor semmi esetre se hozd el a kiskutyát, nem azért, mert nem lehet amúgy lelkiismeretes, kedves ember, aki csak kedvtelésből pároztatja a kutyáját (gyűlölöm a szaporítókat, de azért azt elismerem, hogy van különbség aközött, aki ebből él meg és a végtelenségig kihasználja a kutyáit meg aközött, aki csak úgy gondolja, hogy olyan szép kutyája van, igazán lehetnének kölykei, de mindkét esetben árt az adott fajtának és az adott kiskutyának is), hanem azért, mert akkor nemcsak bőrproblémája van annak a kutyusnak, hanem ezer más is, amit lehet, hogy hónapokig észre sem veszel és a szaporítótól semmi segítséget nem kaphatsz. Tenyésztőknél is megesik egyébként valóban, hogy van egy-egy beteg kiskutya az alomban, valamelyiknél megjelenik valamilyen öröklött betegség, amit amúgy nem kötelező szűrni, de ha valóban tenyésztő az illető, akkor az új gazdinak igyekszik minden segítséget megadni a kutya kezelésére, anyagilag és kapcsolatokkal is, hiszen szerződés is kötelezi erre. Ja és igen: az adás-vételi szerződésben mindenképp rögzítsétek, hogy a kiskutya egészségesen kerül átadásra és a tenyésztő az öröklött betegségekre garanciát vállal, amennyiben nem a gazda hanyagságából megjelenő betegség, tehát nem szerzett, hanem öröklött egészségügyi problémája van a kutyának a tenyésztő megtéríti a kutya vételárát és/vagy a kezelés költségeit.

2019. febr. 27. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Mentett kölyök kutyám van, mikor megtalálták bolhás volt, tetves volt, kb 1/3-ad szőre kihullott, ami maradt az is fakó és száraz volt, meg nagyon vakarózott, ki volt száradva a bőre is. A befogadóik megkezdték a kezelését.

Nálam 2 hét alatt gyönyörűen helyre jött. Teljesen visszanőtt a szőre mindenhol, fényes és puha, a vakarózás is megszűnt. A bőre sem száraz már.

Vegyesen etetjük prémium kajákkal, fürdetjük és Charmil olajos sprayvel fújtuk. Rá sem lehet ismerni de komolyan.

Ebben az esetben általában helyre jönnek és teljesen kinő a szőrük, a te kutyusod viszont eleve így született így ez neccesebb szerintem. Állatorvost kéne mindenképp megkérdezni, de egészséges szülőktől nem születhetne ilyen kölyök szerintem... nekem is gyanús hogy valami sufni szaporító.

2019. márc. 3. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!