Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macskám betegsége: hátán...

Macskám betegsége: hátán jönnek ki kiütések, dudorok. Viszket, pár nap alatt szőrhiány, seb keletkezik, terjed. Olyan, mintha allergiás kiütés lenne, de a fehéres dudor nem olyan, mint a csalánkiütés. Volt már ilyen valakinek és hogyan oldódott meg?

Figyelt kérdés
Menhelyről hozott, ivartalanított 3 éves lány cica. Fél éve járjuk az orvost, mindent végigcsináltunk, minden vizsgálat negatív: FIV,FELV, bőrkaparék, vérvétel, hipoall.tápok, labor, mikróba, immunerősítők, injekció, paraziták, laphámrák kizárva, Kék Lukács kenőcs stb. Itt megállt a tudomány, már nem tudom mit tegyek, az orvosok is tehetetlenek. Begyógyul és újabb jön ki. A lehetséges bőrbetegségeket kiszűrtük, kezeltük, de egyik sem az, és nem reagál semmire. A tüneteket lehet csökkenteni, de az okot nem tudjuk és ezért folyamatosan jönnek ki. Heti kb. 3-4. Vannak csendesebb napok, aztán egy hét és kezdődik.

2019. okt. 27. 17:52
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:

A Calibra hipoallergén tápja nem csirkés, hanem lazacos-rizses, de ettől függetlenül simán lehet, hogy nem jó neki, ráadásul kevés ideig is kapta ugye.

Én ajánlottam a nyers etetést, a csoport neve: Nyerskosztos cicák. A lényeg, hogy etetés előtt 2 hétig fagyasztani kell a nyers húst, hogy megszabadulj az esetleges kórokozóktól! Viszont nagyon nem mindegy a hús, a csontok és a belsóségek aránya, szóval mielőtt elkezded utána kell járni! A csoportban sok hasznos infot találsz, segítenek elindulni, ha leírod mi a helyzet!

Ettől függetlenül én nem nyerssel etetek, mert sajnos nincs rá kapacitásom. Ha inkább tápozni szeretnél, akkor olyat válassz, amiben olyan fehérje- és szénhidrátforrások vannak, amivel még nem találkozott a cicád! A leggyakoribb allergének macskáknál: csirke, kukorica, búza, marha, hal, tojás, de természetesen ez egyéni, lehet akár a rizs vagy a kacsa is. Az átlag Royal Canin tápokban mindben van csirke, kukorica vagy kukoricakeményítő, az én macskám például ezekre tuti érzékeny. Ajánlok egy pár monoproteines tápot, hogy lásd miről van szó: Trovet Hypoallergenic Cat - nyulas vagy bárányos rizzsel, Granatapet - kacsa burgonyával, Vizán Optimanova - nyúl burgonyával, Mac's - nyúl borsókeményítővel, Natural & Delicious - fürj quinoával.

Ezekkel már el lehet indulni, a lényeg, hogy amíg eliminációs diétán van, semmi mást ne kapjon, maximum kizárólag ugyanolyan proteinforrást tartalmazó konzervet (pl. Trovet 100% Rabbit)!

2019. okt. 28. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
Attól, hogy valami monoproteines nem 100%,hogy nem tartalmaz (gyártás során belekerülhet) pl. csirkét.
2019. okt. 28. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm mindenkinek a segítő jellegű válaszokat, rendszerezem és segítek a cicának. Azért elviszem újra orvoshoz, én nem vagyok szakember, de igyekszem.
2019. okt. 28. 15:01
 24/26 anonim ***** válasza:
100%

Az N&D cicatáp majdnem mindegyik íze kifejezetten csirke mentes, arra érzékeny cicáknak készült.

Valamint itt mindenki csak ételallergiáról beszél. De barátnőm kutyája pl. befulladt ha domestossal mosott fel barátnőm. De csak attól. Más fertőtlenítő mehetett. Nem lehet, hogy mosószert, öblítőt, macskaalmot, fertőtlenítőt váltottál? Valamit, amivel napi szinten találkozhat?

2019. okt. 28. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 A kérdező kommentje:
Azért nem gondolok tisztítószer, alom stb váltásra, mert már a menhelyről ilyen állapotban került hozzám. Ott a stresszre gondoltak, mert ketrecben élt szegényke, pont a sebei miatt. Ahhoz képest sokat javult.
2019. okt. 28. 20:22
 26/26 anonim ***** válasza:
100%
Feliway párologtató, egyéb természetes nyugtató bigyók? A Feliwayjel àrtani nem ártasz, akármi is van, de ha stressz is van benne, esetleg segíthet kiegészítésként.
2019. okt. 28. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!