Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Milyen fertozo betegseg...

Milyen fertozo betegseg veszelyes emberre, amit macska terjeszt? Nem a szeklete vagy a karmolasa, csak ha pl ram szuszog.

Figyelt kérdés
2019. okt. 31. 13:35
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Szuszogással semmilyen.
2019. okt. 31. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
91%

Olyan nincs, ami cseppfertőzéssel terjed.

Harapással terjed pl. a veszettség, ami halálos.

Kevésbé veszélyes, de kellemetlen a bélférgesség és más élősködők, pl. rüh, gomba, de ezek is érintkezéssel terjednek, a levegőn át nem.

2019. okt. 31. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

ok. Koszi. Valami nagyon nagy baja lett a cicamnak es kismama vagyok, elegge megijedtem most ettol is. Szegeny eppen eleg rosszul van, de a babamat feltem a legjobban. :(

Varjuk a vervetel eredmenyet de nem birok magammal, tok tehetetlen vagyok.

2019. okt. 31. 13:51
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Semmi baja nem lesz a gyerekednek. A macska nyavajái nem mennek át az emberre, kivéve amit az egyik válaszoló írt, de a gyerekedre az sincs hatással.
2019. okt. 31. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
30%

Kismamákra, pontosabban a fejlődő magzatra a toxoplazmózis jelent veszélyt, ez fertőzött macska ürülékével, ezzel szennyezett földdel terjed, illetve nyers hús által is.

Erre kell odafigyelni terhesen elsősorban.

2019. okt. 31. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
#5 Valószínűleg nem terhesen éritkezett először macskával, úgyhogy ezen már rég átesett, tehát nem jelent veszélyt.
2019. okt. 31. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
erdekes, de nem estem at a toxoplazmozison, havonta szurnek miatta. De nem erintkeztem igy direktben, simogatom csak oket, meg most hogy rosszul volt, magamhoz oleltem es sajnos szegenynek erezni lehetett a szajabol a verszagot, akkor jutott eszembe, hogy talan nem kellene kontakt vele most :(
2019. okt. 31. 14:19
 8/16 anonim ***** válasza:

https://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__macskak__10156745-fo..


Inkább a fejleményeket írd, sokan várjuk

2019. okt. 31. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

sajnos nincsen, en is varok. Elvittek az allatkorhazba, telefonon fognak keresni.

Itthonrol dolgozom, ket gyerekem oszi szunetben szinten itthon velem, nem tudtuk elkiserni...remelem szolnak hogy mehetunk erte holnap.

2019. okt. 31. 14:28
 10/16 anonim ***** válasza:
Értem, szurkolok szegénykének nagyon :(
2019. okt. 31. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!