Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit tehetek a macskámért...

Mit tehetek a macskámért ilyen melegben?

Figyelt kérdés
Perzsa-cirmos cicám van és a törölközőét bevizeztem, ráfeküdt, de még mindig melege van.A kezemet bevizeztem és megmostam vele és rácsöpögtettem egy kis vizet,de még mindig melege van.Mit tehetek még érte?(kertes házban lakok,van ventilátor de apa nem engedi,hogy feljöjjön a lakásba és kinti macska)
2010. júl. 17. 16:45
 1/8 d,jpt L ***** válasza:
A macska szívós állat, kibírja a hőséget. Legyen számára árnyék és mindig friss víz, de ennél több nem kell. Ha mégis hűteni szeretnéd valahogyan, tegyél be a mélyhűtőbe két nagy üveg vizet, fagyaszd meg és tedd a macska állandó helyére, ha van olyan. Ha nincs, egy árnyékos helyet jelölj ki és vidd oda. Ha nagyon melege van mellé fekszik, és a fagyasztott palackok hűsítő frissességet árasztanak. Ha ez tetszik neki, megismételheted. Ha hidegen hagyja, akkor felesleges az emberi kéznek belekontárkodnia a macska melegébe :-)
2010. júl. 17. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi a választ biztos ki fogom próbálni:)Még várok válaszokat.
2010. júl. 17. 17:48
 3/8 anonim ***** válasza:
sok mindent nem,de ahogy irta az első válaszoló,a macsek szivós állat!!bár biztos Ő is szenved a melegtől ,akárcsak mi emberek,de semmi baja nem lesz!az hogy vizes kézzel simogatod,vagy vizes törölközöt dobsz alá,az csak tűzoltás,mert 1 óra múlva újra melege lesz!Sztem hagyjad,nyugton és keress valami hűvösebb helyet neki,pl. fürdőszoba ahol tud kicsit hűsölni!Jah,irtad,hogy kinti macsek,akkor ez kilőve...:/ Akkor valami árnyékos hely,bár ott is meleg van:s Mind1 az a lényeg,hogy szivós állat,ki fogja birni!!;)
2010. júl. 17. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
próbálkoztam venti elé tenni a cicámat de nem nagyon érdekli, inkább játszik a függönnyel ami lengedezik a szellőtől.
2010. júl. 17. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

tavaly nyáron a cicám hagyta, hogy locsoljam rá a vizet:D

pedig nem szoktam fürdetni.

idén meg mióta ilyen meleg van, reggel jön haza meg este kajálni, egész nap nem látom, biztos valamelyik szomszédnál alszik a hűvösben.

2010. júl. 17. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
nyírasd le. A perzsa macskák nagyon nem bírják a meleget a rövidebb orr miatt, sok elpusztul ilyen időben.
2010. júl. 17. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
2010. júl. 18. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A nyíratást én nem ajánlom...pároméknak is van egy perzsa cicája, és kétszer is lenyíratták...szegény a 35 fokban remegett és a legkisebb napcsíkra is lefeküdt, betakarták, még azt is hagyta (pedig amúgy nem szereti). Szóval szerintem megtalálja ő magának a jó helyet, ha hagyja magát, akkor vizezd.:)


Az én cicám a járólapon szeret feküdni mivel jó hideg, ha esetleg építkezésből,felújításból, akárhonnan maradt ki akár csempe, vagy valami hasonló, rakj ki neki párat az árnyékba, hátha ráfekszik :)

2010. júl. 18. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!