Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macskáért miket pehet megtenni...

Macskáért miket pehet megtenniogy minél tovább éljen?

Figyelt kérdés
Ivartalanítva van, kiharcoltam. De sajnos kijárós, mert nagy az udvar és a szüleim kiengedik. Útra nem megy, szerencsére,m meg nem járnak erre autók, egy szomszéd száguldozik 100-al.
2019. nov. 11. 11:59
 1/6 A kérdező kommentje:
*megtenni, hogy minél
2019. nov. 11. 11:59
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Akkor harcolj ki a nagy udvarra,egy macska kifutot.

Mert pont az az egy szomszéd fogja elütni a macskád.

2019. nov. 11. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
43%

Nem kell 100-al menni, hogy halálos sérülésbe belehaljon egy macska. Gondolj LL junior kisfiára és a szabályosan 30-al közlekedő sofőrre.. Alap dolog független attól hogy kijárós vagy benti cica(kijárós cicának főleg) :ivartalanítás, oltások, chip!

Mit lehet tenni? Bennt tartani leginkább ha nem tudsz neki biztosítani valami szökés mentes kifutót. Egyébként kötelességed lenne a saját telkeden belül tartani az állatot! Pl ha a kutya meglóg vagy valahol folyton kiszökik nem egy ilyet láttam, jegyző, ilyen felszólítás olyan felszólítás. A macskánál persze nem fog a szomszédod bejelentést tenni hogy haló a Kormi már megint az utcán hesszel.. A macska epsége miatt lenne fontos hogy ne mehessen utcára! (elütik, elcsavarog, lemérgezik stb..)

2019. nov. 11. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Igazából az mimd a mi területünk, körbe. Több hektár, plisz egy nagyon hatalmas rét is... Nem igen jár más területén... Csak ott az út. Már kinlett szoktatva, meg nem én döntök.



Igen, chipet szeretnék, de szerintük hülyeség, meg macskában úgy sem nézi senki... Oltatni is be fogom, ha lesz oénzem, mert "úgysem kap el semmit". Illetve étkezés stb.?


Bár gondolom, így is megbetegedhet, de nagyon szeretnék rá fogyelni.

2019. nov. 11. 15:39
 5/6 anonim ***** válasza:

Foglalkoztam cicamentéssel amég Magyarországon éltem. A chipről csak annyit hogy pár buzgó állatvédő simán megment örökbe is adna olyan cicát aki chipes mert nem esik le nekik, hogy hahó a cica jó súlyban van emberekhez szokott lehet nem örökbe kéne adni hanem visszajuttatni a gazdihoz. Ha valaki talál egy cicát és mondjuk van nyakörve az kb egyenes út ahhoz, hogy a cica valószínűleg gazdis és chipet olvastat!

Hiába a több hektár telek a macskanátha és egyéb vírusok, baktériumok fertőzések nem maradnak a telekhatáron kívül!! Ehet bármilyen mérget vagy mérgezett egeret.

Szép dolog az állattartás és az állatok szeretetére nevelni a gyerekeket de még szebb ezt felelősségteljesen tenni. Nem bántani akarom a szüleidet sajnos ez nagyon gyakori. Minket is hívott fel anno egy anyuka hogy nagy nehezen rávette a férjét hogy legyen kiscica a lányának de léci-lécci segítsünk neki olyan állatorvost találni aki jutányos áron ivartalanítja a cicát mert a férje már az alom árán is parádézik, viszont ivaros kandúrként össze-vissza harcol a környékbeli macskákkal az övék.. Bízom benne hogy a jövőben nem az ő mentalitásukat fogod követni és elég beszédes az is, hogy a saját gyereküknek több esze van ebben a kérdésben..

Az etetés kérdésével kapcsolatban csak annyit, hogy kapjon normális tápot. A macska húsevő állat nem gabona és halom szénhidrát kell neki. Nagyobb kiszerelésben ár érték arányban sokkal jobb minőségű tápokat találsz mint a bűvös 4%-os whiskas és társai.

2019. nov. 12. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Leukózisos kombó oltás, Vetro-DMG cseppek.


Az én macskám 3 évesen hunyt el leukózisban. Senkinek nem kívánom ezt. Az a baj ezekkel hogy drágák...

2019. dec. 4. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!