Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Leukózisos cica kezelése?

Leukózisos cica kezelése?

Figyelt kérdés
Most derült ki hogy a cicámnak leukózisa van. Elég rosszul van, az orvos szerint nagyon vérszegény, leginkább csak fekszik, keveset eszik. Említette a szteroidos kezelést, de úgy vettem ki a szavaiból hogy nem segítene sokat, legalábbis nekik ez a tapasztalatuk. Viszont szörnyű lenne elveszíteni a cicámat ilyen fiatalon ő a mindenem, de nyilván szenvedni se akarom hagyni. Van valakinek tapasztalata ezzel kapcsolatban, van akinek segített a cicáján a kezelés? Köszönöm előre is.
2019. nov. 12. 19:32
1 2 3
 21/25 A kérdező kommentje:

Helyzetjelentés: voltunk a másik dokinál. Elmondta, hogy nem kell kétségbeesni, a cica egyáltalán nincs olyan állapotban hogy altatni kelljen. Kicsit gyenge, ezért kaptunk royal canin recovery konzervet és immunovet cseppet. El kell fogadni hogy beteg, nem fog annyi ideig élni mint egy egészséges cica, de még élhet legalább :) 3 havonta kell visszamenni,ha nem romlik az állapota és nem lesznek egyéb tünetei.

Ennyi különbség van orvos és orvos között, tegnap zokogva jöttem haza, mert az altatást mondták az egyetlen megoldásnak, ma pedig még mindig itt alszik mellettem. Köszönöm mindenkinek a segítséget.

2019. nov. 13. 19:19
 22/25 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy jó hír!

Ami viszont fontos - nem tudom, hogy mondták-e -, hogy mindenképpen benti cicának kell átszoktatnod. Egyrészt a többi macska védelmében is, hogy ne fertőzzön össze mást, másrészt a te cicád érdeke is, mivel sokkal gyengébb az immunrendszere a leukózis miatt, mint az átlag cicának, egy szimpla kis fertőzés is sokkal veszélyesebb rá a szövődmények miatt.

2019. nov. 13. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim válasza:

Szia!


Nem tudom, hogy hogy van a cicád, de remélem én is tudok egy kis megnyugtatással szolgálni egy leukózisos cica gazdájaként.

Az én utcáról fél évesen elhozott cicám is ebben a betegségben szenved, de ez kb. 2 éve derült csak ki (de tekintettel arra, hogy lakásban tartott cica, más leukózisos cicával biztosan nem érintkezett, ezért minden bizonnyal már akkor FELV+ volt, mikor fél évesen elhoztam az utcáról). Igazából amikor befogadtam, állandóan hörgő hangot hallatott és folyt az orra, emlékszem, hogy az első állatorvos akkor a velem töltött első napján azt mondta, hogy ne számítsak rá, hogy túl sokáig velem lesz. De a nátháját szépen kikezelték, bár akkor még senki nem hívta fel arra a figyelmemet, hogy esetleg leukózisos lehet (amiről akkor még semmit nem tudtam és nem is lett tesztelve szegényke).

Majdnem két éve azonban volt egy olyan periódusa, hogy nagyon letargikus volt és nem akart enni, ezért elvittem gyorsan egy macskakórházba. Ott azonnal letesztelték és akkor derült ki, hogy leukózisos, kapott infúziót és gyógyszert. De ott is elmondták, hogy ha ez sem segít, akkor szerintük lehet el kellene gondolkodni az altatáson, mert neki sem éri meg, hogy esetleg hetente többször infúzióra járjunk. Szerencsére többször nem kellett visszamennünk. Visszajött az étvágya, a jó kedve is. Azóta rendszeren (naponta) kap vitaminokat, immunerősítőt is. Ennek lassan két éve. Ez alatt a két év alatt csak a szokásos oltásokra, és fogkő-eltávolításra kellett járnunk orvoshoz.

Szóval a cica, akinek a befogadását annó az első állatorvos sem javasolta, és a leukózis diagnózis után sem kecsegtettek sok jóval, most lesz 6 éves, imádja a hasát és a cipőfűzőket , igazán játékos és bújós cica. Sejtem, hogy nem fogja megérni a 20 évet, de ezt a 6 évet – és azokat, amik még hátravannak – semmi pénzért nem cserélném el és szerintem ő sem, hiszen ha otthagyom az utcán, valószínűleg még az 1 éves kort sem érte volna meg. Nyilván, ha látnám, hogy szenved és nem segít a kezelés, elengedném, de számomra ő a legjobb példa, hogy a remény hal meg utoljára, van értelme legalább egy esélyt adni, ha van valamilyen kezelés.

2019. dec. 6. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
sziasztok, kérdezném, hogy mi lett a cicákkal? a kommentelők cicája is érdekel. Még mindig jól vannak? Volt-e vmilyen tünet?
2021. jan. 13. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 A kérdező kommentje:

Szia, csak most láttam a kérdésed. Az én cicám sajnos nem él már... 2019 novemberében diagnosztizálták, amikor kiírtam a kérdést. Utána egy darabig minden rendben volt, persze nem ugyanaz a cica volt már mint előtte. Szinte egész nap feküdt csak, de evett ivott. Aztán elkezdett vakarózni, a nyakáról szinte teljesen levakarta a szőrt, sebes is lett. Újból doki, vérvétel, kiderült hogy ételallergia, valószínűleg a legyengült immunrendszere miatt. De ezt is tudtuk orvosolni hipoallergén táppal.

Aztán 2020 februárban egyik napról a másikra nem tudott felkelni sem, dülöngélt, fájdalmasan nyávogott. Megint rohantunk a dokihoz, vérvétel, várni kellett délutánig az eredményre. Ezalatt nem javult az állapota, szörnyű volt így látni. Kiderült hogy a mája teljesen felmondta a szolgálatot, így csak az altatás maradt, de mindenképp jobb volt neki úgy mint abban az állapotban maradni. Az orvos nem tudta megmondani ennek az okát, arra gyanakodott hogy valami olyat ehetett/ihatott ami mérgező volt de semmi olyanhoz nem férhetett hozzá. Ez a mi történetünk :(

2021. ápr. 11. 16:56
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!