Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan tudnék távol tartani...

Kirisuto kérdése:

Hogyan tudnék távol tartani négy macskát a háztól anélkül, hogy bántanám őket?

Figyelt kérdés
Egy idősebb, kinti kutyánk van. Viszont egy ideje a szomszéd macskái is átjárogatnak etetéskor. Elején csak az egyikük, ami még nem volt baj, tekintve, hogy a kutyánk sem eszik meg mindig mindent, de szép lassan a többiek is csatlakoztak és már ott tartunk, hogy a kutya ideges, miközben a macskák figyelik, pofátlanul túl közel másznak akkor is, ha tudják, hogy ilyenkor a kutya simán megkergeti őket. Most már ott tartunk hogy a kutya nem eszik, mikor ők is közel vannak és mikor nem ettünk is oda jönnek nyávogni, hogy éhesek. Szomszéd el szóltunk, de szerintük kapnak enni, de mégis ide járnak minden nap. Már ott tartok, hogy simán szétlocsolnék egy kis citromlével ott, ahol átjárnak, de a családom szerint az bántaná őket. Valakinek más ötlet vagy vélemény a citromlével ötletre?!

2019. nov. 15. 17:20
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Citromlével semmire nem mész. Ne adj nekik enni! A macska makacs jószág, ha adtál próbálkozni fog továbbra is.
2019. nov. 15. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Velem is ez volt. A szomszéd két macskája átszokott, később az én macskámat meg is verték, el vették tőle a kaját. Pofátlanok voltak nagyon.

Az én szomszédom is azt mondta ad nekik enni, de ez kamu szöveg. A tiéd is ha egyáltalán eteti, akkor nagyon keveset/maradékot ad nekik.


Ne etesd őket, és ha meglátod őket az udvarodon akkor üldözd el őket.

Fuss nekik, esetleg papuccsal dobj a közelükbe.

Ha nem üldözöd el őket, végleg ott maradnak.

Nekem még le is fialtak itt a macskák...

2019. nov. 16. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudnátok bent etetni a kutyát? Akkor elszoknának onnan a macskák is egy idő után és a kutya sem stresszelne emiatt.
2019. nov. 16. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Etetésnél már meg szoktuk várni, míg a kutya megeszik mindent, már nem hagyjuk nekik, hogy egyenek belőle, de tápot is hagyunk kint pont azért, mert nem érünk mindig vagyunk otthon, és van, mikor későn érünk haza, olyankor hagyunk neki tápot, de vannak olyan éhesek, hogy azt is megeszik olyankor. Bent a szélfogóba még talán még tudnánk etetni télen, de ennek ellenére is agresszívak. Mikor a saját kertünkben raktam arébb
2019. nov. 19. 12:28
 5/5 A kérdező kommentje:
valamit, akkor is kikarmolta a kezemet, mert azt hitte, hogy kaja van a zacskóban.
2019. nov. 19. 12:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!