Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Fél éves cica miért nem nyávog?

Fél éves cica miért nem nyávog?

Figyelt kérdés
Sosem nyávogott még eddig, lehet nem is tud?
2019. nov. 18. 11:02
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

Így hat rá a stressz. Ki lett dobva, ki tudja előtte meg lett-e rúgva, egy kis lyukban lakott, ahonnan csak akkor jöhetett ki, ha takarították.. Nekem se lenne kedvem nyávogni. Majd ha jobban ragaszkodik már, megszokja a helyet, akkor fog nyávogni a figyelmedért vagy ételért! Az enyém se rendesen nyávogott eleinte, csak tátog sokszor.

Dorombolni tud? Akkor nincs baja!

2019. nov. 18. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
#5-el értek teljesen egyet. A természetben nem igazán nyávognak egymásnak.
2019. nov. 18. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
Enyém is ilyen volt ennyi idősen. Azőta viszont rengeteget dumál. 😀
2019. nov. 19. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

11. válaszoló: Igen, dorombolni tud, de még mennyire! :D

2019. nov. 19. 11:51
 15/19 anonim ***** válasza:
Keveset beszélgetsz hozzá és ő úgy gondolja hogy elegendő köztetek a testbeszéd. Majd idővel megnyílik, körülbelül 100 féle jellel kommunikál a macska s gondolom sok emberi szót is megtanul érteni és majd te is tőle ha figyelmes vagy vele.
2019. nov. 20. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Irigyellek, az enyém meg nem hajlandó befogni, főleg hajnalban, amikor úgy gondolja, hogy eleget aludtam már.
2019. nov. 20. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! :) Biztos hogy összeszokunk idővel! :)
2019. nov. 20. 18:18
 18/19 anonim ***** válasza:

Elég sok cicával laktam együtt életem során, ezek között volt több olyan, akinek alig hallottuk a hangját, pedig nem voltak némák. Most is van egy cicám (házimacska), akit évek alatt csak egyszer hallottam nyávogni, amikor véletlenül órákra becsuktuk a lépcsőfeljáróba :) Néha előfordul, hogy akar nekem valamit "mondani", de csak kinyitja a száját, hang nem jön belőle :)

A legnyávogósabb macskáim egy sziámi és az ő egyik kölyke volt, a legcsendesebb egy perzsa cica, úgyhogy szerintem lehet fajtafüggő is. De elképzelhető az is, hogy akkor tanulnak meg nyávogni, ha a gazdi nem veszi őket észre másképp.

Az én mostani cicáim nem igazán nyávogósak, lehet, hogy részben azért is, mert máshogy kommunikálunk, nyávogás nélkül is észreveszem, ha akarnak valamit. Pedig tudnak nyávogni, pl. a macskahordozóban, útban a doki felé, vagy ha az ablakból idegen macskát látnak, vagy ha valaki rálép véletlenül a lábukra...

2019. nov. 20. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszod! :)
2019. nov. 21. 10:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!