Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Milyen szobanövényt tarthatok...

Milyen szobanövényt tarthatok a macskám mellett, tényleg ennyi minden mérgező?

Figyelt kérdés

Mindenem mérgező az aloe verán kívül, de a falra nem tudok mindent feltenni, ezért macska kompatibilis növényeket keresek.

Fikusz, diffenbacchia, vitorlavirág, orchidea.. mindről olvastam, hogy mérgezők.

Lehet baja a cicának, ha a kislevelű fikuszról lehullot száraz picike melléklevelet elcseni és azonnal megeszi?

Befut mindig mellettem a zárt szobába, a szájából vettem már ki, egy pillanat alatt felnyalta!


2019. nov. 18. 17:05
 1/9 anonim ***** válasza:
15%

Ohh nem lesz baja.

Igen, ezt írják,én is vigyaztam nagyot, de a macska lelegelte a. Yukkamat.

Gondolhatod. Rohantam az orvoshoz vele, de semmi baja sincst.

Annyit nem esznek hogy bajuk legyen tőle.

Nekem is van kislevelu fikusz, fának használják, szeretnék rá felmászni.

Meg is ragcsaljak. Eddig sosem volt bajuk tőle.


Mondjuk a virágok hamarabb kipurcannak.

2019. nov. 18. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
A fikusz nedvétől és levelétől még nekem is órákig szúrósan ég a kezem! A diffenbacchia ültetésekor belenyúltam a szemembe, napokig vörös volt. Szerintem mérgezők!
2019. nov. 18. 17:17
 3/9 anonim ***** válasza:
22%
6 éve van szoba macsek nálunk. A házunk, mint egy őserdő. 30-40-féle virág biztos van. A macseknak még soha, semmi baja nem volt. Azt hiszem, kálának hívják, amit kimondottan imád.
2019. nov. 18. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Akkor megpróbálom, de nagyon eleven, mindent amit talál megeszik! A szöszöket is!

Eleinte kiborította a virágokat? Nem pisilt bele az alom helyett?

2019. nov. 18. 17:34
 5/9 anonim ***** válasza:
26%

BÁRMILYET!


Csak a sok rinyagép tolja túl, mert valahol látott olyan embert, akinek a szomszédja lányának a munkatársának a testvére hallotta.


Egy állatorvos.

2019. nov. 18. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Én is csak azért vagyok bizonytalan, mert nekem allergiás reakciót vált ki! Eleinte fel se tűnt, aztán valahogy mindig az ültetések, metszések után kezdett égni a kezem! Gumikesztyűben nem lett semmi baja.
2019. nov. 18. 17:38
 7/9 anonim ***** válasza:
44%
Meglepődtem a válaszokon. Bár én kutyás vagyok, de múltkor várakozás közben mesélte egy cica gazdija, hogy szuri miatt jöttek, mert a macska lelegelte a szobanövényt, és azóta nem eszik, kedvetlen. Úgy látszik ritka eset volt.
2019. nov. 18. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
69%

Macskafüvet. Azt szereti, nem mérgező és jót tesz neki. Ja, az enyém nagyon szerette a mentát (mentabokor). Totál dilis lett tőle, de imádta.


A macskád valószínűleg azért legel, amiért az enyém valaha, kiscica korában megtámadta a végén már a kaktuszomat is: nem tudtam, hogy a szobában/lakásban tartott macskának macskafűre van szüksége az emésztéséhez.

2019. nov. 18. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
54%
Ez nem így van ahogy sokan írták! Igenis vigyázni kell, mert vannak növények amik tényleg mérgezőek rájuk. Ismerek olyan esetet ahol mérgezést kapott a cica pont ez miatt szóval szerintem jól gondolod és figyelj oda! Még akkor is megéri ha kicsi ennek az esélye.
2019. nov. 19. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!