Kezdőoldal » Állatok » Macskák » 2 és fél hónapos kiscicám...

2 és fél hónapos kiscicám állandóan kiszökik a kerítés alatt, mellett, kapuk alatt, csukott kapu oldalánál. Mit tegyek ellene?

Figyelt kérdés
És kinti cica marad.

2019. júl. 12. 13:06
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
92%
Nem tudod bent tartani, ha nem macskabiztos az udvar, kert.
2019. júl. 12. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
80%

Semmit. Vegyél egy kutyát, az majd egy helyben marad.

A kinti macska mindig el fog járkálni.

Unatkozik, szeretne felfedezni, társaságot keres.

2019. júl. 12. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
76%

Majd elütik vagy valaki elviszi, esetleg kutya elkapja.

Bent kéne tartani, kint csak felügyelettel.

Komolyan nem értem kerti dísznek minek macska. Szerinted nem ütik el majd az első alkalommal?

2019. júl. 12. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
66%
Ha kinti cica marad, akkor semmit nem tudsz tenni. Bent amúgyis több esélye lenne, hogy megérje a felnőttkort is.
2019. júl. 12. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
58%

Csináltass macskabiztos kerítést vagy kifutót. Arról se feledkezz meg, hogy kint legyen fűthető macskaháza, havonta féregtelenítsd, használj bolha és kullancsirtó cseppet, a tálkáját tisztítsd naponta, kombinált oltás mellett kinti macskáknak a fertőző hashártyagyulladás és veszettség elleni védőoltás is ajánlott. 4-6 hónapos kora között ivartalaníttasd, ezt a műtétet követően azonban bent kell tartanod pár hétig, hogy elkerüld a seb elfertőződésének veszélyét. A chip nagyon fontos, főleg kinti cicáknál. A kinti macskáknak magasabb energiatartalmú tápokra van szüksége, hogy egészséges legyen és életben maradjon, ezért mindig legyen lőtte száraztáp és friss víz. Jó ötlet az ételadagoló. Tápot ne szupermarketekben vásárolj, hanem állateledelesnél, állatorvosnál vagy netről. Tudom ajánlani a zooplust. Száraztápok közül ezeket tudom első körben ajánlani: Acana, Applaws, Royal Canin outdoor, Purizon, Iams, Farmina N&D, Josera, Tate of the wild. De azért van még jópár márka.

Még egy nagyon fontos dolog, amit sokan elfelejtenek: rágcsálómérget és rágcsáló csapdákat tilos kitenni (szerintem evidens miért)! Persze ez nem véd meg attól, ha a közeledben élők tesznek ki mérgeket és utána a mérgezett (mondjuk egér) a cicád hasában végzi...


Bár felmerül bennem, hogy miért akarsz macskát tartani? Ha házikedvencnek, társnak akkor azt javaslom, hogy bent tartsd.

2019. júl. 12. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
házikedvencnek szeretném. Jó lenne bent tartani tartani, de a szüleim nem emgedik, másrészt viszont tudom, hogy biztonságosabb, de szeretném megadni neki a szabadságot. Egyébként még két-három hétig házilag eszkábált kifutóban tartjuk. amíg ideszokik, szabadon csak felügyelettel.
2019. júl. 12. 16:12
 7/13 anonim ***** válasza:
26%

Hacsak nem a szüleid erőltetik, hogy legyen macskátok én a helyedben megvárnám amíg lesz saját lakásom, amíg tudok felelősségteljesen tartani a kisállatot és akkor vennék sajátot! De ha már megvan hiába írom...


"Egyébként még két-három hétig házilag eszkábált kifutóban tartjuk. amíg ideszokik."


Szerinted ha kiengeditek nem fog elszökni? Nem fog kimenni a kerítésen túlra ahol kutya, kocsi, másik macska véget vethet az életének? Nem véletlenül 5 év a kint tartott macskák átlag életkora még a benti ivartalanított cicáké 20.

A másik meg, amikor jönnek az ilyen kérdések, hogy "eltűnt a macskám, még hazajöhet?"...


Előre kéne gondolkozni még mielőtt hazahoz valaki egy kiscicát, hogy miért is van rá szüksége és tud-e gondoskodni róla.

2019. júl. 12. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
60%

Aranyos, hogy nem szeretnéd megfosztani a szabadságtól. Valószínűleg az a gazdi is így volt vele, akinek a nyakörves macskáját megtaláltam az árokban kutyasétáltatás közben, kicsit természetellenes pózban és véresen.


Gondolom macskabiztos kerítésed nem lesz, szóval inkább ne vigyél haza másik macskát megöletni, ha azzal lesz valami.

2019. júl. 12. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
59%

Az én cicám nem igazán bánkódik a szabadsága után, amikor este dorombolva nyalogatja az arcomat, mielőtt elaludna a mellkasomnál.

Ezt nem kiiktatásnak szántam, ha még kiskorú vagy és a szüleiddel élsz, akkor sajnos nem tudsz mit tenni egy ponton túl, csak alkalmazkodni a szabályaikhoz. Inkább csak arra akartam rávilágítani, hogy nagyon sok téves előítélet él az emberekben a macskákról, és az egyik az, hogy mindenképpen az összes igényli a kintlétet. Ja, és a macskám játszótéri szerelem, nem fajtatiszta.

2019. júl. 12. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
41%
Boldog, szabad, kinti cica évek... vagyis hónapok - jobb esetben - várnak szerencsétlenre. Keress neki normális gazdit, amíg él.
2019. júl. 12. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!