Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan etessem vadonélő...

Hogyan etessem vadonélő állatok módjára a cicámat?

Figyelt kérdés
Gondoltam rá, hogy tartok eleségegeret, elengedem a házban, megfogja. Meg fürjet. De az kevés. Miket adjak neki, milyen arányban?
2019. nov. 23. 10:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
A BARF-ról tájékozódj, mielőtt egértanyát csinálsz a házból.
2019. nov. 23. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Nyersen BARF étrend szerint, de vigyázz mert sertéshús és belsőség nem mehet nyersen.

Egeres dolog ugye csak vicc?

2019. nov. 23. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Én is remélem, hogy az egeres dolog egy vicc... :D A BARF a legjobb megoldás erre az esetbe, lépj be Facebookos csoportokba, ott sokat tudsz olvasni erről. Illetve az interneten is találsz róla információkat, de óvatosan, hogy megbízható helyről tanulj!
2019. nov. 23. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Remélem csak viccelsz, habár ez viccnek is rossz.


De most úgy teszek, mintha komolyan venném. Ugye tudod, hogy nem minden macska egerészik? Aztán meg ha egerészik is...Csak úgy gondold el, egér felköltözik a könyvespolc tetejére, vagy a szekrény felső polcára az ágynemű közé... Macsek remekül tud kerítésre, fára mászni, de a polcok kifognak rajta.


Volt egy aranyos macskám, előszeretettel behordta az egeret a házba, aztán ott elengedte, és többet nem érdekelte. Basszus, az az egér, ami beköltözött a hűtő és hűtőrács közé, ami a mai napig emlék marad. Nem jó emlék.


Aztán a fürjet nem is értem. Vásárolsz élő fürjet és elengeded a lakásban? Hogy röpködjön?

2019. nov. 23. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
BARF módszerrel. Különben nem minden macska eszi ám meg az egeret, az enyém még a csirkehúst sem, sem főve, sem nyersen, ezért magas hústartalmú gabonamentes, minőségi tápot adok neki.
2019. nov. 23. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Az enyém nagyon vadászós. Csak a nyers húst eszi meg. Most 4 hós, pici korától próbálkozom mindenféle macskakajával vagy főtt hús, semmi, csak a nyers húsok, belsőségek, nyers tojás(héjastól a mocsok), meg amit meg tud enni kisebb csontok. Csak én annyira nem értek hozzá, a barfban amúgy van zöldség amit ő nem kér, meg kiegészítők, én egy fél tabletta vitamint is 10 perc, mire letuszkoltam neki.

Szóval ahogyan ők ennének a vadonban, kismadarak, egerek, ezért volt ez az ötlet, nem vicc, amúgy az előszobában nincs semmi szekrény, csak a macskajátszótér, nagyon otthonosan mozog ott, ugrál stb szóval oda engedném az egeret, madarat.

A fürj nem olyan nagy ugye, meg bírná fogni?

2019. nov. 23. 16:40
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

A fürj hazánkban védett állat. Gratulálok az ötlethez!

Egyébként feltűnt már, hogy háziállatod van, miért akarod vadállat módjára tartani?

2019. nov. 23. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Kizárt, a fürjet úgy tartják, mint a tyúkot. Ad tojást és le is vágják!
2019. nov. 23. 22:10
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Igen, az a japán fürj, azt tartják gazdasági állatnak. A fürj pedig védett állat. Legalább nézz utána mielőtt itt igen nagy mellénnyel kijelentéseket teszel.
2019. nov. 23. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
65%

Csontokat inkább ne, főleg csirkecsontot vagy nyúlcsontot ami szilánkos és felsértheti a beleit vagy a torkát.

És tablettát minek adsz neki egyáltalán?

Nyers májat ne kapjon mert hashajtó hatású, meg a sertéshúst se mert Aujeszky-vírus lehet benne ami minden esetben halálos.

2019. nov. 24. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!