Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kutyaszalámi macskáknak?

Kutyaszalámi macskáknak?

Figyelt kérdés

Lehet tőle bajuk? (Taurin van a tàpjukban)

Nemrég láttam a boltban kutyaszalamit. 89%-os csirkét és egyéb nyesedékeket tartalmazott. Arra gondoltam,hogy marketes acskakajákban még sosem találkoztam ilyen magas hústartalommal. Ezen kívül gabona van benne,só,meg tartósítószer (ami ugye macskakajában is megtalálható).

Lehet tőle bajuk?


2019. nov. 24. 08:56
 1/7 A kérdező kommentje:
Elnézést,úgy látom egy kérdés duplàn szerepel a szövegkörnyezetben.
2019. nov. 24. 09:03
 2/7 anonim ***** válasza:
49%

Nem, bajuk nem lesz tole. De már ezerszer le lett irva, hogy macskanak nem adunk kutyakajat. Kutya ehet macskatapot de forditva nem. A macskakaja tartalmaz minden olyan dolgot ami a macskanak elengedhetetlen, a kutyatáp viszont nem. Ha tartosan kutyakajaval eteted, idegrendszeri beregsege lehet stb stb.


Egyszer-egyszer adhatsz neki, de rendszert ne csinalj belole.

2019. nov. 24. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 MancsWolf ***** válasza:
100%
Minden összetevő számít. Így ezt nem tudjuk.begyébként nem valószínű. Azt a 89% ot még el ne hidd. Egy minőségi kolbász vagy szalámiban sincs sajnos ilyen magas hústartalom. Mármint amit emberi fogyasztásra szánnak.
2019. nov. 24. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

2-es,leírtam,hogy macskatáppal vannak etetve,amiben van taurin,és minden ami kell.

Ezen kívül macskakonzervet is kapnak,ha annyira érdekel.

És mivel már "ezerszer leírtad",remèlem olvastál is hozzá legalább annyit. Még nem is adtam nekik,előbb kérdeztem (bármilyen furának tűnik).

És képzeld,rendszert sem csinálnék belőle,viszont ha nincs benne kifejezetten kártékony anyag rájuk nézve,akkor lesz alkalom,mikor kapnak ilyet. Így jobban érted?

2019. nov. 24. 09:12
 5/7 anonim ***** válasza:

A 89% "hús és állati származék" típusú feliratok általában azt jelentik, hogy töredéke ennek a friss hús, inkább a húsipari szemetet használják fel, ami semmi másra nem jó. Szóval esetedben az egyéb nyesedéket vedd alapnak, ne a friss csirkehúst.

Egyébként létezik cicaszalámi, pont ugyanezen összetétellel, szóval ha ez a szived vágya, adj neki nyugodtan.

[link]


Csak nézd meg az analitikai összetevőket is. Hogy első helyen a nedvesség áll, az oké, mert annak ellenére, hogy rúd formában van, kvázi nedvestáp. Viszont az a szárazanyag tartalom elég megfoghatatlan, még a leggagyibb nedvesekben se nagyon látsz ilyet. A fehérjetartalom meg ugye nem túl magas, a jól hangzó hústartalomhoz képest.

Én maximum tényleg jutalomfalat jelleggel adnám nagyon ritkán, szerintem felesleges a cicának.

2019. nov. 24. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
kedves kerdezo. leirtad h lehet e bajuk, rn mrg leirtam avelemenyem. sehol nem irtam, hogycne eresd oket ezzel, sot, olyat se irtam amivel "gyanusitgatnalak". nem ertem mit vagy felhaborodva. es nem en irtam le ezerszer a valaszt hanem az a tobb szaz ember akik megvaladzoltak a már 194. alkalommal feltett kerdest.
2019. nov. 24. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
46%

#5 A válaszod első fele a tápokra is vonatkozik. Ha már itt tartunk, te se gondold, hogy a jó minőségű tápok friss húsból, meg csirkemellből készülnek...

Nem lesz tőle bajuk, nyugodtan adhatod. Én is azt adok időközönként a macsekoknak, mivel 5 van, jobban megéri kutyaszalámit venni nekik.

2019. nov. 24. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!