Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A kismacskám nem hajlandó...

S.laci02 kérdése:

A kismacskám nem hajlandó tisztálkodni, mi tevő legyek?

Figyelt kérdés
Már 2 hónapos is elmúlt, természetesen valamilyen szinten tisztálkodik de úgymond az "intimebb" területeket nem hajlandó megtisztítani. Fürdetni próbáltam, többször is, kellemesen meleg vízzel, de nem is tetszik neki, illetve nem is fürdethetem én örökké. Nem beteg, egészséges cicáról van szó, nem tudom eldönteni, hogy ez normális e egyáltalán mivel még kicsi, vagy sem.
2019. dec. 3. 17:47
 1/10 anonim ***** válasza:
68%

Beteges amit csinálsz.

Pontosan tudja hogyan kell tisztálkodnia.

2019. dec. 3. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
69%

Az anyjának kellene tisztítania és megtanítania, hogyan kell ezt csinálni.

Miért van nálad egy ilyen pici macska?

2019. dec. 3. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Örökbe fogadtam. Azt mondták már el lehet választani az anyjától.
2019. dec. 3. 18:00
 4/10 anonim ***** válasza:
15%
Nyald!
2019. dec. 3. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
0%
Keress macskás videókat a neten, olyanokat amiken nyalakodó macska van, ezt kéne neki megmutatni, esetleg kevéssé intim részeire pl. kevés májkrémet kéne kenni, megpróbálni rászoktatni a tisztálkodásra...
2019. dec. 3. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Egy nedves ronggyal, papírtörlővel megtörlöd, ez készteti a mosdásra. Amúgy meg, ha nem koszos, nem fogja az intim területeit ezután sem nyalni.
2019. dec. 3. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
80%
Valóban vannak olyan macskák, akik nem tudnak fürdeni, ez a korai elválasztás miatt szokott előfordulni. Egyszerűen nem tanulják meg még rendesen. Az én utcáról befogadott cicám is ilyen volt, fél évbe is beletelt, mire megtanulta a másiktól. És itt a válasz a kérdésedre. Példa kell neki.
2019. dec. 3. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Normális, még nagyon pici. Ne fürdesd, hanem nedves babatörlővel tisztítsd.
2019. dec. 4. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
A szeme előtt utánozd le Rob Schneider mozdulatait a Tök Állat-ból, amikor a porcukrot nyalja le magáról, hátha eltanulja tőled.
2019. dec. 4. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Sajnos az én anya macskám nem gondozta a kicsinyeit, én neveltem őket. Papírtörlővel, zsebkendővel törölgettem a feneküket.

Egy kicsit megtartottam, ma már 4 éves, de nem szeret tisztálkodni. Sokszor piszkos a lyuka, a bundáját is úgy tisztítja hogy belenyal egy helyen és kész. Megunja.


Azt olvastam, hogy kiskorában használt/puha sörtéjű fogkefével kellett volna fésülgetni a szőrét, mert az olyasmi érzetet adott volna neki mintha az anyja nyalogatná és ő is elkezdett volna tőle mosakodni.

Ezt akkoriban nem tudtam, lehet hatásos lett volna.

2019. dec. 5. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!