Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért csinálhatja ezt az...

Miért csinálhatja ezt az ivartalan kandúr cicám?

Figyelt kérdés

Szobacicáim vannak. Egy éves múlt a "kandúr", és már több mint egy hónapja kapott egy cicatársat maga mellé, egy jelenleg 4 hónapos kislány cicát. Nála még várjuk, hogy betöltse az ivartalanítható kort (a doki azt hiszem 6-7 hónapot mondott, de még rákérdezek addig).

A nagy cica alapvetően olyan vele a kezdetektől, mintha a mamája lenne, a pici még "cicizést" is imitált vele. :)

Pár napja viszont észrevettem, hogy úgy ráhelyezkedik, ahogy a kandúrok szaporodáskor. Konkrétan nem dugott semmit sehova, csak a póz volt meg.

Azért lenne, mert a kislány még ivaros? A kandúrt egyébként már 4 hónaposan ivartalaníttattuk, direkt még ivarérettség előtt, mert hallottam, hogy utána megmaradhatnak a kandúr szokások. Szerencsére jelölgetés, ilyesmi nincs.


2019. dec. 4. 00:45
 1/8 anonim ***** válasza:
69%
Dominancia. Nem számít, hogy a kicsi ivaros-e, a rangsor a lényeg. Nem párzási szándékkal csinálja a hím, így mutatja, hogy ő a rangidős, ő a főnök.
2019. dec. 4. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
42%
Kezd ivarérett lenni a kislány, az ivartalan kandúr is érzi ezt. Nem érdemes nála sem túl sokáig várni az ivartalanítással.
2019. dec. 4. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Az egyes válaszban tényleg lehet valami. Akkor csinálja, mikor úgymond elvadul a játék köztük, és elnyomja a kicsit erővel, tényleg mintha az erőfölényét fitogtatná olyankor.
2019. dec. 4. 10:35
 4/8 anonim ***** válasza:
70%

#1 vagyok.

Territoriális állatok, ezért, ha osztozniuk kell a területen, meg kell mutatnia, hogy ő az "alfa", a felsőbbrendű. Nem kell beleavatkozni (vemhesülni amúgysem tud a kandúrtól), majd abba hagyja magától. Nálam az idősebb kandúr csinálta ezt a szintén kandúr fiatalabbikkal. Ivartalanok.

2019. dec. 4. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
33%
A macskák nem kutyák... de persze, nem kell csinálni semmit, hátha egyszer kárt tesz a kisebbik macskában. Szuperek az itteni tanácsok.
2019. dec. 4. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
#5 Ne engem szólj le, ha nem vagy tisztában a dolgokkal. Nem úgy működik náluk a dominancia, mint a kutyáknál, de attól még létezik. Egy kandúr csak és kizárólag akkor párzik egy nősténnyel, ha az tüzel, mert csak akkor van esély a vemhességre. Jelen esetben a nőstény még kölyök (!), nem tüzel, a kandúr meg ivartalan. Nem tud benne kárt tenni. Mégis mi baja lenne? Nem fog kerülni semmi sehova, mert nem párzik. Összenyomni, összetörni sem tudja. A macska inkább magának való, de ha falkába kényszerül, akkor rangsor alakul ki. Olvass utána.
2019. dec. 4. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nekem 2 ivartalan nőstényem van. A fiatalabb csinál hasonlót, ráugrik az idősebb hátára és fogja a nyakát, ahogy a hímek szokták párzás közben. Pedig ő került ide később.
2019. dec. 4. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Attól én sem félek, hogy kárt tenne a kicsiben, mint írtam, anyaként viselkedik vele, ezt a dolgot leszámítva. Hívja, ha nem találja, pl. mikor állatorvoshoz vittük a picit oltásra, a nagy szinte lelki beteg lett, hogy hova tűnt a kicsi. Amíg egy tálból ettek, még enni sem volt a nagy hajlandó, míg a pici jól nem lakott.
2019. dec. 5. 14:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!