Kezdőoldal » Állatok » Macskák » SEGÍTSÉG! Kinti macska vemhes!...

SEGÍTSÉG! Kinti macska vemhes! Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Betévedt egy vemhes macska hozzám a kertes házba. Szerintem valaki kitehette a környéken, mert vemhes. Nem láttam itt. Pár napja van nálunk, elképesztően bújós. Nem fogom kiebrudalni. A kiülő alatt van egy raklap alapú virágtartó alján. Tettem.neki oda kartonpapírt a rések miatt és rá egy puha, frotír hálóinget. Azonnal elfogadta és azon tanyázik.

Egy nagy kartondobozt szereztem most neki amibe irat megsemmisítős papírt akarok tenni, meg ruhákat. Eső vagy ilyesmi nem fogja érni, de a kiülőn hideg lesz nyilván. Nem tudom mikor fog elleni, de már látszik a pocakja.


Hogy vágjak a dobozra rést mit csináljak még.



2019. dec. 16. 20:41
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
46%
#9 nem úgy értettem hogy nem hiszek neked. de ilyet még nem hallottam hogy egy macska decemberben vemhes. a lehető legrosszabb időpont az évben a kölykezésre. kint kizárt dolog hogy túlélnék a hideget
2019. dec. 16. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
85%
Akkor írj minél elöbb a Szurkolók az állatkínzás ellen csoportnak. Ők tudnak segíteni neked.
2019. dec. 16. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:
Ok.
2019. dec. 16. 23:01
 14/20 A kérdező kommentje:
Írtam nekik, és mindenkinek ment a zöld kéz.
2019. dec. 16. 23:36
 15/20 anonim ***** válasza:
93%
A rongyok nem szigetelnek semmit,se kívülre,se belülre nem jók. A kartondobozban meg biztos megfagynak. Ha tényleg segíteni akarsz nekik,akkor belülre szalma,kívülre meg (jobb lenne fadoboz) hungarucell.
2019. dec. 17. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
53%
Ezek a kicsik meg fognak fagyni kint, de ha semmiképp nem akarod bevinni őket, akkor meg lehet próbálni hőszigetelt házikóval! A rongyokat felejtsd el, ha átnevesednek csak kárt okoznak! Szerezz egy viszonylag nagyobb kartondobozt, amiben kényelmesen elfér a cica a kicsikkel! Veszel 1-2 centi vastag hungarocell lapot, méretre vágod és a doboz belső oldalaira ragasztod! Ezután teljesen lezárod a dobozt, leragasztod a nyitott oldalát is, és csak egy akkora lyukat vágsz rajta, amin befér a mamacica, de nem nagyobbat a szükségesnél! Ezek után kívülről bevonod a dobozt szemeteszsákkal, ponyvával, vagy valamilyen vízhatlan anyaggal, hogy NE ázzon be! A végén jól kibéleled szalmával, ez melegen tartja őket, és elpárologtatja a vizet, nem úgy, mint a rongy, ami magába szívja! Talán így lesz esélyük.
2019. dec. 17. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

Nem kell neki túl nagy doboz, mert nem tudja bemelegíteni. Egy nagyobb cipősdoboz méret is elég. Ha van teteje, akkor az egyik oldalán vágj egy 20x20 centis lyukat.

Hungarocell doboz szalma, vagy iratmegsemmisítős papír töltettel a legjobb. De akár egy régi hűtőtáska is megteszi! A textilek átnedvesednek, hidegek lesznek, nem jók csak a lakásban tartott cicának. Akikkel laksz, nem akarják befogadni a cicát? Pedig a picuroknak nagyon hideg lesz kint, nem csak mikor megszületnek, de pár hét múlva ha kimászkálnak, a fagyban kihűlnek hamar, vagy ha a mama elköltözteti őket máshová ahol nem találod meg. Ezért nagyon fontos lenne bevinni őket a házba, vagy keresni befogadó otthont!

A mamát ivartalanítani kell (elvileg most is meg lehet tenni, és akkor meg sem születnek a picik) és később a cicáknak orvosi ellátás, ivartalanítás és új otthon kell!


Nagyon kedves tőled hogy befogadtad és gondoskodsz a mamacicáról!

2019. dec. 17. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:
Elkészült a háza. A rongy, iratmegsemm.papir kombót azonnal cserélem ha megszületnek a kicsik, de van szalma is, Le van szigetelve. A neve Márti lett.
2019. dec. 17. 22:37
 19/20 anonim ***** válasza:
Még esetleg kívülre az alufólia is jó lehet, az is szigetel szerintem :)
2019. dec. 18. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Én sem hallottam még hogy decemberben vemhes lenne egy macska. Viszont ha tudsz akkor szerezzél nekik infra lámpát. Esetleg egy melléképület van az udvaron? Mert ha oda tennéd a házukat és ezt az infrát szalmával az szerintem jó lesz nekik. Amikor a szüleim állatokat tartottak, akkor is ezt csinálták ilyenkor télen. Infrát lehet kapni szerintem gazdaboltokban. Sok sikert a cicákhoz! 🙂
2019. dec. 30. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!