Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Összetapadt a cicám szőre,...

Összetapadt a cicám szőre, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Benti ivartalanított kamasz kandúr cica, félhosszú szőrű. Amikor a pociját simiztem, akkor vettem észre, hogy egy helyen egy kis lapos gombóc van, amikor jobban megnéztem, akkor láttam, hogy egy szőrcsomó, de elég gombócos, nem tudom hogyan tudnám kifésülni, főleg úgy, hogy utálja a fésűt.
2019. dec. 23. 15:18
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
Kifésülni sehogy, nullás géppel tudod levágni.
2019. dec. 23. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ha hagyja magát simogatni, a fésűt is hagyja, legfeljebb többször próbálod kibontani, ha nem sikerül elsőre.
2019. dec. 23. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Vágd le azt a Simor ollóval óvatosan.
2019. dec. 23. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Csomót*
2019. dec. 23. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
58%

Ha így összeállt már, akkor sajna le kell vágni, azt már nem tudod kibontani.

Ne az egész macskát nyírd meg, csak azt a csomót óvatosan ollóval vágd le. És innentől fésült a macskát, még ha utálja is... nem kell sokáig, pár percig, amíg hagyja, de akár minden nap. Nem mindegy, milyen fésű. A mienk a puha szőrű "babakefét" (amivel a pici babákat is fésülik) és a szőrápoló kesztyűt hagyja (1-2 percig), mást nem. Így naponta pár percet foglalkozom a szőrével, hogy minden testtájék hetente egyszer kb. sorra kerüljön. Perzsa macska, és így rendesen karban lehet tartani.

2019. dec. 23. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Nekem is van macskám és nála is volt már ilyen probléma, mondjuk az én macskámnál könnyen ki lehetett fésülni, de szerintem a te esetedben ez nem opció, főleg ha nem szereti a fésűt. Az összetapadt szőr lokációja helyzetében kell meg meghatározni a jó döntést. Ha nincs veszélyes helyen, akkor óvatosan ollóval való levágást javaslom.
2019. dec. 23. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

A pociján a szőre olyan majdnem mint egy pulikutyának. Vagy egy bichon kutyának. Ilyen tincses-zsinóros-bongyoros, de tapintásra meg puhább mint a vatta, kb mint a liszt, olyan selymes.

Mostantól mindennap fésülni fogom, mondjuk játék közben egy-egy fésűhúzás:D

Köszönöm a válaszokat.

2019. dec. 23. 19:20
 8/8 A kérdező kommentje:
Nah, sikerült levágnom nagy nehezen, igen kepesztetett, morgott. Azután most kicsit megfésültem, azután megtámadta a fésűt és most eldugta valahova, nem találom:D
2019. dec. 23. 19:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!