Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » "Megmentettem" egy kutyát....

"Megmentettem" egy kutyát. Hosszúszőrű és igen koszos, összetapadt a szőre. Egyes csimbókok kifésülhetetlenek. Hogyan kezdjek hozzá a tisztításához?

Figyelt kérdés
2015. júl. 2. 15:01
 1/9 anonim ***** válasza:
85%

Szerintem mosd meg, úgy konyebben llesz fesulhető. Lehet venned kell kutyasampont.

Sok sikert! :)

2015. júl. 2. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 gyevickie ***** válasza:
90%
Én beszélnék egy kozmetikussal is, mert a menthetetlen csomókat lehet, jobb levágni. Az is lehet, hogy a kutyának egy "egészségügyi nyírás" is jót tenne, a nagy csimbókos koszos szőrben, pláne ha rossz helyről van mentve igazi élősködő-kolónia lakhat!
2015. júl. 2. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
91%
Igen, először jól fürdesd meg, ha nincs otthon kutyasampon, akkor az emberi sampon is megfelel. Utána pedig lehet egy nyírás is ráférne, a kifésülhetetlen csimbókokon is az olló fog segíteni. Ha ügyes vagy, otthon te magad is meg tudod igazítani szépen a bundáját, nyár van, aztán meg úgyis visszanő. :D
2015. júl. 2. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
89%
Előző vagyok, ahogy a második is írta, a kozmetikus még jobb lenne és egy dokival se ártana megnézetned
2015. júl. 2. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
94%
Fürdetés után mégjobban összecsomósodik. Ha annyira durva, akkor jobb ledúrni az egészet. Őszre még visszanő.
2015. júl. 2. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
88%
A kutyakozmetikust én is csak ajánlani tudom. A mi kutyánk szőre is gyorsan nő és nagyon szépen lenyírják. Nem rossz ez az állatnak, sőt ilyenkor nyáron mindenképp ajánlott megnyírni, télre már újra ki is fog nőni a bundája. A Mi kutyánk határozottan élvezi a nyírást, utána mindig futkos, örül, hogy nincs melege.
2015. júl. 2. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
92%

Ha utcáról szedted fel, vagy más kétes helyről, akkor először is állatorvoshoz vidd el, nézess benne chipet. Lehet, hogy keresi a gazdája, de ha nem, akkor is féreghajtás, bolhairtás, oltás kelleni fog neki, a te érdekedben is.

A szőrét meg tényleg jobb, ha kozmetikus letolja nullással, ha kifésülhetetlen.

2015. júl. 2. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
89%
(A nullás természetesen idézőjelben értendő, nem gondoltam én se, hogy full kopaszra kell a kutyát nyírni ;) Még mielőtt valaki beleköt... :))
2015. júl. 2. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a segítséget! Akkor fürdetéssel, nyírással kezdem. Aztán jöhet az orvos.

Ismerem a volt gazdát, nincs gond, csak egy "kicsit" furcsán értelmezi az állattartást.

2015. júl. 3. 10:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!