Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Valaki kapott már el bélférget...

Valaki kapott már el bélférget a macskájától?

Figyelt kérdés

Van két kinti benti csoda cicánk akik most vettük észre, hogy férgesek. Váltottunk ki féregtelenítőt és beléjük tuszkoltuk szóval ez a része oke. De mi meg nyilván folyamatosan puszilgattuk őket meg ilyenek 😱. Na tudom hogy nem tragédia ha elkapja is az ember csak most nem tudjuk, hogy nekünk is kellene felíratni valami gyógyszert vagy sem.


Milyen tünetek vannak ha elkaptuk? Székletben kellene látni esetleg a férgeket?



2019. dec. 27. 16:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
73%
Vannak férgek, amiket szabad szemmel nem is veszel észre a székletben. Elmész a háziorvoshoz, elmondod, felír valamit és kész.
2019. dec. 27. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
93%
Esetleg hasfájás,hasmenés.Szerintem menjetek el háziorvoshoz,ír fel tablettát,aztán nem kell aggódni miatta.
2019. dec. 27. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
10%
Ezért szoktuk mi normális emberek a férges macska helyett szeretteinket puszilgatni.
2019. dec. 27. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Kedves 3. Sajnalom hogy nem volt reszed meg egy macska szereteteben 😂 meger egy kis fergesseget ha arrol van is szo.
2019. dec. 27. 18:42
 5/11 anonim ***** válasza:
95%

Sosem kaptam el a ferget a macskatol, pedig az összeset puszilgatom.


Nem egyszer láttam, hogy fergesek, azonnal kaptak fereghajtot, az összes ágynemű stb 60 fokon atmosva, .

2019. dec. 27. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
93%

Sajnos a macskák megférgesednek nagyon könnyen, egértől is kaphatnak, egymástól, másikacskáktól főleg kijárósok.

Én is nagyobb szeretet kapok a ciciámtól, mint a drágalátós családomtól, nem gúnyolnak, bántanak, kutatnak, aláznak napiszinten stb. Mégis itt kell hagynom őket örökre...


Na de visszatérve... Évi minimum 5-6 alkalommal veszek nekikf éregtelenítőt... Mégis ma az egyikből lógnak ki a férgek, adtam neki, azonnal, meg a többinek is, 2 hét múlva újra kap... Pont aktuális nálam is, sajnos a férgesség az egyetpen szinte, amit elkaphatunk tőlük, de sajnos azt az ember elkaphatja...

Nem a fenekét puszilgatod, de szerintem fontos a kézmosás simogatás után, alomtakarítás kesztxűben stb.


Ha van macskaalom, akkor azt égesd el, amit ürít, egy pár napig ne puszilgasd, engedd be stb. 2 hét múlva adj neki újra, mert a peték addigra kellnek ki.


Sajnos néztem google-n képeket, vannak durván mikor ki is rajzolódik a féreg valakiben... Ha nincsenek tüneteid, meg ügyeltél a kézmosásra, nem lesz baj... De hzáiorvos ír ki féreghajtót embernek is, ha ennyire aggódsz, ritka, hogy az ember elkapja, de elkaphatja... Az én hzáiorvosom nem írná ki, meg elzavarna, kipelyklána a rendelőben, komoly tünetekkel, lázzal is elhajt...


Ennek ellenére én sem vagyok nyugodt, meg már elegem van, hogy tényleg odafigyelek a rendszeres féregtelenítésre... De ugye kijárósok, fognak egeret, meg a szüleim adnak nekik nyershúst is... De nem tudom, elegem van eléggé....

2019. dec. 27. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
87%
Még jó hogy az embertől sokkal több betegséget lehet elkapni, pusziszkodás nélkül is. Hamár ennyire szélsőségesek vagyunk kedves #3 és #6 ha ugyanaz a személy.
2019. dec. 28. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
95%

Nekem 2 bentim van jelenleg. Kb 20 éve tartunk macskákat és sosem kaptunk el semmit. Háromhavonta kapják a féreghajtót rendesen. :)


Egyébként a háziorvosodhoz menj el, majd ő elmondja hogyan tovább!

2019. dec. 28. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:

6-os mit is írt?? Nem igyanaz a személy... Én azt írtam, hogy imádom macskáimat, meg azok szeretnek, nem mint a drágalátós családom....


Viszont a bélférgesség az a szinte egyetlen dolog, amit elkaphatvaz ember, ritkán, de az valóban veszélyes emberre. De ha kinti, meg kézmosás be van tartva, nagyon kicsi az esélye...


Te nem tudsz szöveget érzelmezni. Ettől még szeretem őket....

2019. dec. 28. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Azóta törölve lett az eredeti #6 aki beszólt.
2019. dec. 28. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!