Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Okoz a nyers csirkehús bélférget?

Okoz a nyers csirkehús bélférget?

Figyelt kérdés
2016. máj. 31. 00:00
 1/5 anonim ***** válasza:
Attól függ, hogy a csirkehús fertőzött-e.
2016. máj. 31. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha etetés előtt min. egy héttel bedobod a fagyasztóba,elpusztulnak a féreglárvák.
2016. máj. 31. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
És mivel amúgy is tanácsos a cicát is rendszeres időközönként féregteleníteni, főleg, ha kijárós, semmi probléma.
2016. máj. 31. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 macdln ***** válasza:

Nem, nem okoz.

Akármilyen módon táplálja az ember a macskáját/macskáit, javasolt 3 havonta féreghajtás. Ez vonatkozik a nyershúsos etetésre is.

Én beszerzés napján frissen adom a húst, másnap egy nap fagyasztás után, utána két nap fagyasztás után... és így tovább. Csak benti cicák, a hús amit veszek emberi fogyasztásos. Féreghajtva 3 havonta vannak, Ferdocat-tel. Volt egy kinti cicánk régebben, aki nagyon jó vadász volt. Hetente többször is hozott 'ajándékot' nekünk. Főként egeret. Általában hamar el is tüntette őket, soha nem volt semmi baja tőlük...pedig aztán azt az egeret senki nem fagyasztotta le előtte... meg aztán ugye nem is emberi fogy.os hús (:D), tehát biztos voltak rajta baktériumok, meg miegymás.

Egy alapvetően ragadozó állat szervezete, immunrendszere sokkal erősebb, mint az emberé, tehát a bacik, meg minden hasonló dolgok, NEM! jelentenek veszélyt rájuk nézve.

Én Prey szerint etetem őket, nyersen adok mindent, csirke, pulyka, kacsa, nyúl, sprotni. Soha nem volt még semmi bajuk. Nemsokára 7 hónapja lesz, hogy így esznek.

2016. máj. 31. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 macdln ***** válasza:

Ja azt kifelejtettem, hogy a vadhúsokat érdemes 2 hétig fagyasztani ( pl. szarvas, őz, fácán /vaddisznót tilos nyersen!/ ), mert azokban valóban lehetnek férgek.

Viszont azt a húst, amit a hentesnél veszünk, akár frissen is lehet adni. :)

2016. máj. 31. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!