Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mivel etessem a cicám?

Mivel etessem a cicám?

Figyelt kérdés

Haza hoztam egy kiscicát, hirtelen jött, így kiugrottam boltba s mindenből vettem, amit találtam:

-zacskós száraz bogyó

-konzervdobozos husi

-frissentartó tasakos husi

-kistálkás pástétom

És hoztam neki tejet is.


Melyik a legjobb neki? Vagy a legjobb, ha mindenből adok neki? Milyen elosztásban? Keverve vagy mindent külön? Mikor melyiket? Hányszor egy nap?

A kicsinek még kék a szeme és a konyhai mérleg szerint 35dkg. Nagyon apró fogacskái vannak már.


2020. jan. 5. 12:04
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Nehogy! Tejet meg aztán végképp felejtsd el! Egyfélét adj neki, ne váltogasd!
2020. jan. 5. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Jó minőségű táppal. ( whiskas nem ez a kategória)Csemegének meg kaphat konzervet, vagy húst. Ha konzervezek, olvasd el a beltartalmi érteket, mert sok a vacak . A húst meg a tápot ne keverd, romlani kezdhetnek. A tejjel óvatosan, sok cica laktózérzékeny.
2020. jan. 5. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Tejet egyáltalán ne adj neki, nem való a macskának. Száraz tápot mindenképpen adj neki, de juniort, nagyon apró szeműt. Ha nem tudja még rágni, pici vizet tehetsz rá, hogy felpuhuljon, de akkor egyszerre keveset tegyél neki, nehogy megromoljon. Nedves tápot is adhatsz neki, de azt csak napi egyszer és teljesen külön a száraztól. És víz mindig legyen neki!

Én az enyémet úgy táplálom, hogy száraz táp és víz mindig van előtte, így akkor eszik amikor szeretne. Alutasakosat pedig este 8-kor kap teljesen külön tálban. Amit nem eszik meg belőle azt egy óra alatt azt kidobom és mindig elmosom a tálat.

6 hónaposan vidd el ivartalanítani és ne feledd a bolha, kullancs írtót. Érdeklődj, hogy mikortól lehet csepegtetni.

Sok mókát és szeretetet nektek! :)

2020. jan. 5. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
49%
házi kosztot, maradékot kapják nálunk mindig,ha vannak kismacskák. eddig mindent megettek, meg fel is nőtt az összes
2020. jan. 5. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Kezdetnek állatorvoshoz vidd el, ugyanis még azt sem tudod, mennyi idős, képes e egyáltalán önállóan étkezni, vagy tápszerre van szüksége.

A többiben majd ő segít, mit és mennyit adj neki.


A tejet felejtsd el már most!

2020. jan. 5. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Szia!

A bolti tápokat felejtsd el (whiskas, frieskies és hasonló), illetve ha nem akarod, hogy nagyon rászokjon, ne adj mindennap nedveset neki.

Én anno royal canin kitten táppal etettem az utcáról fogott kisciccet, hasmenését is rendbe tette, nem túl kemény szemű táp. De persze ott van a Brit, Applaws, illetve Josera (ez az olcsóbb), amiket csak ajánlani tudok. Az enyém napi 2 kanál nedveset kap, kiskora óta, ezt megszokta. Amit anno szeretett a select gold premiumjai, de sajnos allergia miatt ma már nagyon lecsökkent a választék, az Applaws 100% halas nedveseit (590ft),illetve a Trovet hipoallergénjét eszi. Mivel keveset kap, így elég sokáig elég neki.

A jutifalikkal vigyázz, arra is rá tudnak kattani és általában tele vannak felesleges dolgokkal

Mamám cicái isznak tejet, enyém nem. Esetleg cicatej? Bár szerintem ezek cukros sz.r.ok :(

2020. jan. 5. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Jobb nem tvreklámos táp , néha tálkás pástetom vagy nyers zúza cs.szív . Zselés tasakos dolgok sok főtt nem hasznosul bennük .
2020. jan. 5. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
A tejet HA laktózmentes a tej, gond nélkül eheti, az állatorvosok is ezt írják a neten. Tejet, tejfölt CSAK laktózmenteset vegyél neki, minden boltban van, attól nem lesz baja. A sajtokat, kefireket eheti simán is, mert azokban már nincs annyi laktóz, amitől a laktózérzékeny cicának baja lenne. Valóban minden cica laktózérzékeny, de a lactosefree termékektől NEM lesz baja! Egy gyártó kivétel, a Magic Milk márkájú tejföl és tej csalássl készül, nem teszik bele a laktázenzimet, vagy nem eleget, per is indult ellenük, meg is büntették őket, de akkora haszon emelt, laktózmentes áron eladni a sima tejet, hogy évek óta folytatják, még a büntetések kifizetésével is megéri nekik. Tehát Magic Milk márkájú laktózmentes terméket NE. Én is laktózérzékeny vagyok, és engem is kiüt a Magic Milk márka.
2020. jan. 5. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
55%
Nem minden macska laktózérzékeny (nem kérek linkeket az első találatról amit ki ad a google köszi), ha mindenképp azt adsz neki akkor heti egyszer, mert az számára inkább táplálékbevitel mintsem folyadékpótlék. Mi is így adunk neki, de volt hogy napi szinten kapta, akkor sem volt hasmenése és társai.
2020. jan. 5. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Üdv! Köszi a válaszokat! Bontottam egy pástétomot, kicsit villával pépesítettem, azt elnyalogatta. Tettem ki neki egy evőkanál szárazat, de nem kell neki. A tejbe beleprüszkölt, az túl híg neki. Szerintem ez a májkrém állagú lesz a nyerő egyelőre.
2020. jan. 5. 13:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!