Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogy etessem a cicám, melyik...

Hogy etessem a cicám, melyik módszer jobb? Vegyesen vagy külön?

Figyelt kérdés

Reggel 10 deka táp, ami egész nap előtte van(úgyse eszi meg mindet), este 10 deka alutasakos.

Vagy reggel és este is 50-50 gramm táp+konzerv?

(Délben laktózmentes tejet kap mindig, azt követeli, de csakis délben, szóval azon nem változtatnék.)

Szóval mindig kapjon mindent, vegyesen, vagy egyszerre csak az egyik fajtát? A tietek hogyan eszik jobban, ha válogathat, vagy ha csak egyféle van előtte? Nem akarom, hogy mindig otthagyja az egyiket.



2019. okt. 16. 14:37
 1/6 anonim ***** válasza:

A tápot oszthatod ketté nyugodtan, az nem baj, ha ottmarad, majd rájár falatozgatni. :)

Nedvesből én kevesebbet adnék a helyedben, mármint pont annyit, amennyit együltő helyében megeszik, ezt nyilván ki is kell tapasztalni. Nedvesből nem jó, ha hagy, megszikkad, megromlik.

2019. okt. 16. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Eszik a macska rendesen? Ha igen, akkor minek változtatni?

Ha nem eszik, válogat, otthagy, akkor ne legyen előtte egész nap a száraztáp.

Én szárazat nem is adok, mert öreg macskáim vannak, nem jó a foguk, de egyébként sem szimpatizálok vele. Egy nap egyszer kapnak enni, akkor nedves tápot, vagy nyers csirkemell vagy csirkecomb nyesedéket. A mellnek 1000Ft, a combnak 650Ft kilója, így értelemszerűen ez a legolcsóbb táplálás, mert 10 dkg 100 vagy 65Ft és a macsekoknak a legegészségesebb is. Ezt minden másnap kapják. Mindig elfogy minden.

Ha kijárósak a cicák, akkor reggel érdemes megetetni őket, hogy ne egyenek meg kint össze-vissza mindent, ha szobacicák, akkor az időpont mindegy, de mindig azonos legyen!

A cicáim 16 és 18 évesek és 6 kg-ak, pedig egyszerű házimacskák.

2019. okt. 16. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

2-es vagyok

Az lemaradt, hogy hetente 1x kapnak 1-1 nyers tojássárgáját.

(A fehérje nem jó a veséjüknek)

2019. okt. 16. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Hát mostanában válogat, alig eszik. Egy ideje, úgy egy hónapja. Nem beteg. Próbálom kitapasztalni, hogy hogyan lenne jobb. Eddig száraz 24-ben volt előtte, úgyse ette meg mindent sose, szóval elhízni nem fog. Este szokott kapni nyerset vagy húskonzervet. De ha 2x egymásután ugyanazt adok, már nem kell neki. Van, hogy a táp se, akkor reggel órákig nyafog, járkál, kaparja a tál mellett a követ. Szóval kéne vmi rendszer, de nem bírok rájönni. Szóval azt mondod, hogy ha ilyet csinál, akkor legyenek fix időpontok, de ne legyen ott előtte egész napra? Akkor jobban fog enni, mert tuja, hogy utána lesz ott neki? Mennyi idő, mire rájön és nem hisztizik?
2019. okt. 16. 15:23
 5/6 anonim ***** válasza:

#4

Nem tudom mennyi idő alatt tudod átállítani, 1 hét, 10 nap biztosan kell, de kitartónak kell lenned! Az enyémek azért nem mérvadóak, mert babakorukat leszámítva nálunk ez a rendszer és nagyon bevált.

A barátném cicáját etettem azzal a szisztémával, amit te is leírtál míg üdülni volt, azaz egész nap a táp lent volt a földön, hát azt hittem megbolondulok a macsekkal mire hazajött. Finnyáskodott, lábát rázta a legdrágább, legextrább kajától, miközben előadta a hattyú halálát, hogy készül éhen halni.


Próbáld ki, ahogy én mondom egy ideig (lesznek kellemetlen perceid, de ne törődj vele!) ha úgy gondolod, hogy te mégsem így akarod, akkor visszatérhetsz a te módszeredhez!

2019. okt. 16. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Rendben, megpróbálom. Az enyém amúgy nagyon beszédes, így is sokat nyafog, hisztizik, ha vmi nem tetszik neki. Remélem azért túlélem azt az 1-2 hetet, aztán talán ő is megtanul enni. Ha két hét alatt nem változik, akkor hagyom.

És akkor jó úgy, ha reggel szárazat, este konzervet vagy nyerset adok, csak annyi, hogy amit meghagy egy evésből, azt nem hagyom előtte? Meg délben a tejet, de az nem mérvadó, mindig benyalja:D

2019. okt. 16. 21:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!