Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Első cica. Hogyan neveljem. Stb?

Első cica. Hogyan neveljem. Stb?

Figyelt kérdés

Augusztus elejénmegkapom a cicámat..rövid szörű lesz és fiú.De fogalmam sincs hogyan neveljem,Hogy ápoljam.Hogyan szoktassam hozzá a kutyámhoz aki tacsi és 3 éves...Mit játszak vele?kint vagy bent legyen?

Még soe volt cicám és sajnos nem tudom h mit csináljak..tudom hülyén hangziik:$ de hát ez van..:S


2010. júl. 21. 12:54
 1/5 anonim ***** válasza:
Vannak cicaápolós oldalak, de 1-2 órát naponta mindenképp játszodj vele, és éjszakár zárd be valahová amíg kicsi
2010. júl. 21. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

ez majd kialakul, hogy hogy játszol vele. én alufóliából csináltam neki diónyi golyót, és azt kergette órákig:D

ápolni nem nagyon kell. szerintem fürdetni se, csak esetleg, ha bolhás lesz. ha kint is lesz majd a cica, akkor a körömápolás is elhanyagolható, mert koptatja majd a körmét a fák törzsén, így remélhetőleg a bútorok nem kerülnek veszélybe:D

én azt javaslom, hogy a pisi/kaki témát is kint oldja meg, ha van olyan terület az udvarban, ami homokos.

soha nem üsd meg, ne koppint az orrára, a macskák nagyon sértődékenyek és makacsok...

ha valami rosszat csinál, akkor csak mondd azt neki, hogy nem szabad! nyomatékosan mondd, de ne kiabálj, és rakd el onnan. pl, ha felmegy az asztalra, akkor "dobd le" és mondd neki, hogy nem szabad!!

csinálhatsz neki "ágyat" én mindig egy kartondobozt béreltem ki régi törölközővel. de legyen nagyobb egy cipősdoboznál.

ameddig pici, éjszakára ne engedjétek ki a házból, az enyém mindig a pincében aludt.

de mivel fiú, már 1 éves kora előtt ivarérett lesz, és ilyenkor már nem fog akarni bent aludni, éjjelre ki fog kéredzkedni, főleg nyáron, megy csajozni:D és persze verekedni is fog. ha ezt nem akarod, akkor ivartalanítsd ki, de akkor általában meghíznak a cicák.

ennyit tudtam hirtelen összeszedni, ha van kérdésed, szívesen írok még.

2010. júl. 21. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

köszii

Sokat segítetek:)

2010. júl. 21. 14:16
 4/5 anonim ***** válasza:

benti vagy kinti legyen?:

Hát a kinti cicákat több veszély fenyegeti, mégis a legideálisabb a bejárós/kijárós cicák élete. Vagyis, amikor szeretne kimegy, amikor akar (!) bejön.

Ezt jelezni fogja neked :-)))) (szerintem sokan értik mire gondolok) de azért legyen alomra szoktatva bent is.

Fontos, hogy legyen oltva, féreg hajtva, majd ivartalanítva. És így hosszú életű lesz.

A tacsid, ha nem agresszív akkor nem lesz baj. Össze fognak szokni. Később a cica úgyis terrorban fogja tartani szegény kutyust.

Igazából nagyon nehéz megfogalmazni a cicatartás érzelmi oldalát. Ha már nálad lesz fél éve megérted.

De lehet, hogy csak én vagyok abban a helyzetben, hogy a macska uralkodik otthon.

Sok sikert hozzá, jó dolog ha az embert állatok veszik körül.

Legyen alomtálja, három tányérja (vizes, szárazak, nedvesnek). Kezdetben ne vegyél neki fekhelyet. Mert meg kell nézni, hol szeret aludni. És ne vegyél neki drága játékokat, mert szívszélütést fogsz kapni, amikor rájössz, hogy a műanyag kupakkal milyen jól eljátszik.

2010. júl. 21. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

köszii

nagyon hasznos volt amit írtál

:) hát remélem jól el lesznek együtt mert mikor sétálltatom a tacsimat akkor ha meglát egy cicát akkor elkezdene utána futnii..nagyon reménykedek h barátok lesznek és nem lesz féltékenykedés

2010. júl. 21. 17:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!